Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 47 od 47

Tema: Pametnjakovič in njegova kompenzacija

  1. #41
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Kot je že nekdo napisal, jaz nisem dovolj pameten da bi uporabil kalkulatorje ampak sem šel na strelišče probat, višino daljnogleda nisem niti bom meril, sem dobil rezultate za svojo puško in jih bom v praksi uporabljal, edino kar sem pozabil omenit je dolžina cevi 420mm. Pa če rajši verjamete kalkulatorjem, vaš problem, računajte jaz grem pa jagat

  2. #42
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pametno, bravo

  3. #43

    Privzeto

    Citat mrki je objavil: Pokaži objave
    ampak sem šel na strelišče probat,
    Praksa je eno, teorija drugo. Dober strelec poveže in uporabi oboje.
    Si praktik in si probal. Muzikant je takoj omenil, da nisi upošteval svoje napake. Tudi več poizkusov nisi opravil in izračunal povprečje. Zato tvoja užaljenost, ki veje iz prispevka ni na mestu. Ko si uvidel, da tvoji podatki ne držijo si enostavno zaključil:"dost vas mam, grem na jago".
    Če že debatiramo o teh stvareh morajo biti tudi pravi zaključki. Veliko se naučimo pri tem. In napredujemo. Pred leti v takšna debata sploh ne bi bila možna. Vsi smo bili zadovoljni, če smo preizkus opravili brez dodatnih ponavljanj.
    Nekateri so srečni, če divjad pade. Tudi pri slabšem strelu. Drugi pa želijo zadetek točno tam, kjer so merili. In upam, da bo teh čedalje več.

  4. #44
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Užaljenosti ni, podatki ki sem jih napisal so povprečje treh strelov za vsako razdaljo, če je moj faktor vmes ga je malo ker je vse iz stojala za puško streljano, moti me to da nekateri ne morejo sprejeti dejstva da je za mojo puško pač tako pa se lotijo računanja in temu bolj verjamejo kot praktičnem preizkusu.

  5. #45
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Mrki, Kako pusko pa imas da je cev dolga le 420mm?

  6. #46
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pač, odrezano

  7. #47
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Puška je Ruger m 77 Hawkeye compact http://www.ruger.com/products/m77Haw...ct/models.html

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •