Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 47

Tema: Pametnjakovič in njegova kompenzacija

  1. #21
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Madona ste se razpisali, hvala vsem za nasvete.

    Dolgin - se bom potrudil s strelivom. Tako ali tako me mika, da bi opravil izpit za polnenje (smešno, vem, kako imam denar za izpit in opremo, za strelivo pa ne ).

    Zadnjič sem hotel nasvete uporabiti v praksi in streljati lisico (na istem mestu kot ono, ki sem jo zgrešil), pa sem se zadržal, ker sem bil za prvo lisico okregan, češ da podim jelene .

    Bom posodabljal napredek.

    Hvala še enkrat.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Madona ste se razpisali, hvala vsem za nasvete.

    Dolgin - se bom potrudil s strelivom. Tako ali tako me mika, da bi opravil izpit za polnenje (smešno, vem, kako imam denar za izpit in opremo, za strelivo pa ne ).

    Zadnjič sem hotel nasvete uporabiti v praksi in streljati lisico (na istem mestu kot ono, ki sem jo zgrešil), pa sem se zadržal, ker sem bil za prvo lisico okregan, češ da podim jelene .Bom posodabljal napredek.

    Hvala še enkrat.
    Če v ruku pokašv bližini rukališč, pol ti itak ni pomoči.

  3. #23
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ja v bližini rukališč je res za dati mir. Saj se bo lisička ravno tako v mesecu decembru prikazala. Pa še kožuh bo lepši
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #24
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Če v ruku pokašv bližini rukališč, pol ti itak ni pomoči.
    Tisto je bilo v začetku ruka. Tukaj jeleni začnejo rukati na drugi strani reke, (južno) nato se ponavadi preselijo čez reko (severno), tja kjer sem čakal. Pa je prišla mimo lisica in sem pač streljal.

    Pozneje, ko je bil ruk že v polnem zagonu (
    Zadnjič sem hotel nasvete uporabiti v praksi in streljati lisico
    ) sem se zadžal, ker so bili jeleni že na severni strani (dejansko je eden rukal čisto blizu mene).

  5. #25
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Kupi municijo in nabijaj...

    Kar se tiče pa opreme za polnit, se sploh ne splača če streljaš samo na lovu...

    Jaz si vse polnim, razen za 9,3 kupujem Norma jaktmatch, ki tako dobim tulce in na 100m nese v piko kot lapua mega ki si jih sam polnim... Pa škatla od 50 nabojev je 65eur...

    Mi pa ne bo noben govoru da če imaš puško nastreljeno na 100m, moreš kej dosti mislit kam pomerit... Vse v sredino in to je to... No razen če miši nabijate

  6. #26
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    .308Win, krogla Hornady sst 150gr, začetna hitrost 800m/s
    15m...-2cm
    25m... 0
    50m...+1.5cm
    100m...0
    Tako je pri meni, sem se včeraj mal zabaval
    Zdaj pa veselo nadaljujte

  7. #27

    Privzeto

    Skregano z logiko in matematiko.

  8. #28

    Privzeto

    Ne vem če je to tako skregano z logiko in matematiko. Pogled čez daljnogled do cilja je ravna črta, let krogle pa je krivulja. Zato daljnogled in cev puške nista vsporedna. In ker je cev pod daljnogledom, let krogle pa je krivulja, krogla prvič križa linijo pogleda čez daljnogled na cca 25 metrov (ko se dviguje) in drugič na 100 metrov ko pada (če imaš na 100 metrov nastreljeno na center).
    Idelna pristrelitvena razdalja za lovsko orožje, naprimer za nek povprečni naboj 7x64 je +4cm na 100 metrov. Tako prvič križa linijo pogleda na cca 35 metrov, drugič pa pri približno 170 metrov, tako da lahko brez korekcije po višini streljaš do nekje 200 metrov.

  9. #29

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Skregano z logiko in matematiko.
    in zakaj je temu tako?

  10. #30

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    in zakaj je temu tako?
    V balistični kalkulator ni vnesel prave razdalje med sredino daljnogleda in sredine cevi.
    Če je to 5cm in je zadetek na 25m 0 potem....je vse naprej narobe.
    Last edited by alojz1; 26. September 2012 at 10:00.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •