Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 47

Tema: Pametnjakovič in njegova kompenzacija

  1. #11
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    lp MAj

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    0 m -40 mm
    10 m -28.7 mm
    20 m -19.05 mm
    30 m -10.92 mm
    40 m -4.32 mm
    50 m 0.51 mm
    60 m 3.81 mm
    70 m 5.33 mm
    80 m 5.33 mm
    90 m 3.56 mm
    100 m 0 mm

    Tako približno je, 10.7g krogla(pri ostalih gramažah je zelo podobno), višina sredine sprednje leče daljnogleda nad sredino cevi 4cm.
    Tako to gre, za ostalo je kriv strelec

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Dragi pametnjakovič. Vem da si napisal da si prereven za preizkušanje,pa vendar: reskiraj 20-30 za škatlo patronov,pa streljaj. Zgrešil si zato,ker poslušaš druge pametnjakoviče,ker imaš premalo izkušenj s streljanjem in ker preveč razmišljaš o stvareh ki jih očitno poznaš samo s forumov. Največ narediš samo s treningom in nič drugega,strel na divjad ti mora postati rutina,brez razmišljanja ko se enkrat odločiš.
    Se strinjam. Jaz bi jo tudi na 35 m pomeril v sredino, brez nepotrebnega razmišljanja, ki te samo bega. No, na 10m pa bi jo pomeril v viher, kot je že bilo rečeno. Z leti pride to le rutina in vse narediš "avtomatsko". Je treba pa tudi dobivat izkušnje na tarči in tako pridobiš na samozavesti.

  4. #14
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Ja res je narobe si se izobrazil hehe.Ce bi imeli vse nastavljeno na nulo in bi bil namerilni kriz 4cm nad sredino cevi bi krogla prvic sekala oz se vdignila nad kriz na razdalji 40-50m in bi potovala nad namerilnim krizem do cca 160-180m nato bi se spustila pod namerilni kriz.Stem ko si pusko pristrelil na 100m si podrl optimalno nastavitev sigurno si lisico podstrelil.
    Na vsaki skatli oz.katalogu imas napisane balisticne podatke in imas zraven se ponavadi kratico GEE-173m recimo.To pomeni da teoreticno nastrelis na 173m in imas potimalno nastavitev puske od 0-300m oziroma priblizno 4cm nad piko na 100m.
    Seveda je pa tukaj vec dejavnikov kot so dolzina cevi,razstros same puske,twista v cevi,same balisticnosti krogle itd itd......
    Bom pogledal ce imas se slikice na ppt.za lazje razumevanje

  5. #15
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Ostrorogi tale slikica je navadno skropocalo ki zavaja ljudi.Odkdaj so montaze pod naklonom za lovsko rabo.In od kdaj je cev puske nastavljena v zrak.Mogoce sniper ali sportne puske.Jaz vem zakaj se gre mnogi pa nevedo.....
    In kje je zdaj tvoja teorija o 14,4m ce se prav spomnem sej ves visina krat razdalja hehe

  6. #16
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Ostrorogi tale slikica je navadno skropocalo ki zavaja ljudi.Odkdaj so montaze pod naklonom za lovsko rabo.In od kdaj je cev puske nastavljena v zrak.Mogoce sniper ali sportne puske.Jaz vem zakaj se gre mnogi pa nevedo.....
    In kje je zdaj tvoja teorija o 14,4m ce se prav spomnem sej ves visina krat razdalja hehe
    Slikica ni moja in je vzeta z omrezja. Lahko pa nalimam se kaksno :D ce ti ta ni dobra. Dejansko vse kar se najde o tem je narejeno na isti nacin. Nisem pa Jurij Vega kateri je tole znal tocno zracunat, zatorej je bil moj izracun po kmecki logiki. Uporabnik formuma je prosil za pomoc sam pa sem mu poskusal pomagat cim bolj enostavno. Kota na moji puski ne morem izmerit, vendar sem skoraj ziher da daljnogled ni postavljen tocno vodoravno na cev...Eno odstopanje mora bit cene bi bila balistika pri lovskih puskah drugacna od ostalih pusk. Lovska puska je dejansko precizno ostrostrelno orozje. Sicer je pa najlazje pluvat po drugih ane.
    lp MAj

  7. #17
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Jaz sem pa skoraj siguren da je postavljen vodoravno ker drugace pride do loma optike in lec,malo pa je vrjetno tudi da bi imele vse puske in montaze dogovorjeni kot ce bi bilo temu tako je mogoce.Drugace bi pri mocnejsem kalibru razbilo dalnogled hitro tako kot kaksnega bushnella made in china.
    Nevem zakaj bi bila lovska drugacna sej sniper je isti smoren.Lahko pa najdes tudi montaze z 20moa naklonom in potem velja tvoja slikica.Moje mnenje je da je lovska puska se kar dost za ostrostrelno ceprav imajo ze zelo kvalitetne cevi vendar so narejene prevec za vsesplosno rabo torej vecja odstopanja in narejene za vse vrste streliva.
    Uglavnem trening trening trening......od 50m pa do 300 da vidis kaj delas ti (cesa si sposoben)in puska.

  8. #18
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Masterlesjak a mas ti enih kompkiciranj pri jagariji če maš puško nastreleno 2-3cm nad centrom lahko vse v sredino pomeris do 150m če je pa res na zelo blizu npr 10m pa v vrh hrbta

  9. #19

    Question

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Odkdaj so montaze pod naklonom za lovsko rabo.In od kdaj je cev puske nastavljena v zrak
    ?????

  10. #20

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •