Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 47

Tema: Pametnjakovič in njegova kompenzacija

  1. #1
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto Pametnjakovič in njegova kompenzacija

    Zdravo.

    Torej, ker so me izobrazili filmi in igrice in se zato smatram za balističnega eksperta, sem kot tak streljal lisico na ~35m s puško, pristreljeno na 100m. Kot pravi poznavalec balističnih krivulij, sem lisico pomeril na spodnji rob trupa, streljal in... zgrešil. Popolnoma.

    Fantazijo na stran, v katerem območju, se pravi od koliko do koliko metrov lahko brez skrbi pomerim za pleče živali in mirno pritisnem petelina, vedoč da bom zadel? Puška je kalibra .308 in pristreljena na 100m.

    Pa če se da brez raznih krivulji pa +- toliko cm na tolikšni razdalji, to lahko najdem na spletu. Zanimajo me praktične izkušnje, kakršno sem delil zgoraj.

    Žal sem prereven, da bi si postavil tarče od recimo 30m do 200m in probal to ugotoviti sam.

    LZ

  2. #2
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Na razpolago sti dve meri
    1. razmik med sredino cevi in sredino daljnogleda po FI
    2. razmik od konca daljnogleda do konca puske po L

    prva recimo 4cm
    druga recimo 90cm

    90x4=360cm
    Nad to razdaljo bi moralo tole ze zlo zanemarljivo falit.
    Max kar pa lahko falis je razdalja po fi to je 4cm pod 360 centimetri

    Da se tole cisto tocno zracunat... tole gor sem naredil po kmecki logiki zdele.
    Puska ki je nastreljena na 100m dejansko strelja visje od tega kar ti meris... zato je ta razlika zelo majhna.
    lp MAj

  3. #3
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    90x4=360xxxxxx
    Max kar pa lahko falis je razdalja po fi to je 4cm pod xxxxxx
    Ne tle gor manka se neki
    90x4=360x4
    Nad to razdaljo bi moralo tole ze zlo zanemarljivo falit.
    Max kar pa lahko falis je razdalja po fi to je 4cm pod 14.4m

    Sam ne morem vec editirat sem prepozn pogledu kaj sem napisal pa sem takole popravil..
    lp MAj

  4. #4

    Privzeto

    Z 308 lahko streljaš brez korekcij do 150m. Na tej razdalji bo 5cm nižje, na 200m pa skoraj 20.
    Precej drugače je, če je na 100m 4cm višje. Takrat lahko streljamo brez korekcij do 200m.

  5. #5

    Privzeto

    pomeril si že na spodnji rob trupa. ko si pritisnil si pa še malo zmaknil.
    Največ napak je v strelcu, ne v orožju in strelivu.

  6. #6

    Privzeto

    Dragi pametnjakovič. Vem da si napisal da si prereven za preizkušanje,pa vendar: reskiraj 20-30 za škatlo patronov,pa streljaj. Zgrešil si zato,ker poslušaš druge pametnjakoviče,ker imaš premalo izkušenj s streljanjem in ker preveč razmišljaš o stvareh ki jih očitno poznaš samo s forumov. Največ narediš samo s treningom in nič drugega,strel na divjad ti mora postati rutina,brez razmišljanja ko se enkrat odločiš.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #7

    Privzeto

    podpis pod dolgina

  8. #8

    Privzeto

    par € pa lahko reskiraš. sj jaga kot taka ni poceni, tko da ena poceni škatla ne bo hudo obremenila proračuna.

    drugače pa na 35m bi krogla morala biti po krivuljah POD ravnino daljnogleda. in kot tako bi moral ciljati na vrh trupa.
    imho.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Jaz vedno pomerim v sredino za pleče, je čisto vseeno ali srno ali lisico.

  10. #10
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    drugače pa na 35m bi krogla morala biti po krivuljah POD ravnino daljnogleda. in kot tako bi moral ciljati na vrh trupa.
    imho.
    Se strinjam! Lansko leto mi pride mladič na 10m, pomerim, in se zadnjo sekundo spomnim in pomerim na vrh hrbta. Strel točno skozi sredino. Je pa res, da je pri bokarici, kjer je krogla spodaj še malo večji problem. Kolega prav tako pomeril lanščaka na 20m za pleče in mu je komaj odprlo grodnico.
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •