Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 48

Tema: Strelivo za kaliber 0.222 REM

  1. #11

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Če ti je edini kriterij podplutba rabiš trdo kroglo torej impalo ali oryx. Vsi ostale krogle so podobnih konstrukcij soft point, in je učinek pri velikih hitrostih, kot bi vrgel kepo v zid.
    Kaj pa si streljal do zdaj oz na kaj je puška nastreljena ?

    Zadeva je sledeča. Kombinirko(16 šibre, 222 rem krogla) sem dobil od nonota, ki ne jaga več. Včeraj sva z mentorjem šla na strelišče, da bi puško nastrelila. Streli so bili sicer vsi v srnjaku, vendar vsak 3 strel je recimo v tarči namesto v 6, 7 ali 8 končal izven tarče nizko ali pa malce visoko. Najprej sva pomislila, da je kriva moja neizkušenost in da mogoče ''pocuknem'' ko sprožim, vendar je bila zadeva ista, ko je streljal mentor, ki pa je izkušen in dober strelec.

    Mentor je potem rekel, da je verjetno krivo strelivo, saj sva uporabljala RWS naboje, ki jih je nono nabavil pred več kot 15 leti in je verjetno oksidacija naredila svoje.

    Potem mi je mentor priporočal, naj kupim novo strelivo, katerega bom uporabljal tudi v prihodnje, in z novim izbranim strelivom bova odšla na strelišče še enkrat in puško ponovno nastrelila.

    Zaradi vsega napisanega, sem poiskal pomoč na forumu in poskušal slišati čimveč nasvetov in izkušenj iz prve roke.
    Last edited by Falco; 16. August 2012 at 14:24.

  2. #12

    Privzeto

    Hornady V Max

  3. #13

    Privzeto

    Citat JakaJ je objavil: Pokaži objave
    Hornady V Max
    Tudi sam mislim, da nima smisla komplicirati. VMax je poceni podpludbe bodo pa skoraj v vsakem primeru.
    Pa vzemi kakšno škatlo več za trening.

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Kaj pa če je kriva puška, montaža oz optika, kar je po zapisanem zelo verjetno ?

    Lahko, da bo z novo municijo še bolj trosila ?

    Kaj pa je za ena puška, lotane cevi ali proste ?

  5. #15
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa če je kriva puška, montaža oz optika, kar je po zapisanem zelo verjetno ?
    To sem tudi jaz pomislil, ker po 15 letih dvomim da strelivo kej slabse nese...

  6. #16

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa če je kriva puška, montaža oz optika, kar je po zapisanem zelo verjetno ?
    Naj preizkusi z novim strelivom. Da se lahko sigurno ta faktor izloči.
    Potem ostane daljnogled, puška in tisti zadaj.

  7. #17

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa če je kriva puška, montaža oz optika, kar je po zapisanem zelo verjetno ?

    Lahko, da bo z novo municijo še bolj trosila ?

    Kaj pa je za ena puška, lotane cevi ali proste ?

    Tudi to možnost sva z mentorjem prediskutirala vendar on je mnenja, da je prej krivo strelivo, ker puška je dobro ohranjena in tudi optika je sicer malo stara, ampak še vedno dobro ohranjena. Nono je dobro skrbel za puško in jo bolj malo uporabljal.

    Kot pravi alojz bom prvo nabavil novo strelivo in potem bo bolj jasno kaj je krivo.

    Je pa puška kot tale na sliki:



  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Puška sta hladila med posameznimi streli ? Streljala sta s stojala ali ne ?
    Last edited by muzikant; 16. August 2012 at 16:08.

  9. #19

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Puška sta hladila med posameznimi streli ? Streljala sta s stojala ali ne ?

    Med streli je minilo več kot 5 min (šel do tarče pogledat zadetek, potem se spet počasi pripravil na strel), niso bili to zaporedni streli. In ja, streljala sva umirjeno z naslonom na mizi.

  10. #20

    Privzeto

    Mora bit grupa okrog 5cm.

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •