Stran 9 od 9 PrvaPrva ... 56789
Rezultati 81 do 84 od 84

Tema: Nakup risanice - izbira proizvajalca ter modela vnaprej znanega kalibra

  1. #81
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat Kopfy je objavil: Pokaži objave
    Ravno včeraj dobil picatinny šino...

    Kakšen nasvet glede montaže?

    Limanje, epoxi bedding,... itd?

    Kaj, kako, s čim?
    Bedding je pametno naredit.

    Lahko pa enostavno preveriš tako, da priviješ sprednji del šine in skušaš pod zadnji del vstavit trakec navadnega papirja (isto narediš, le da priviješ vijake zadaj in gledaš za "luft" spredaj). Če ti ga rata spraviti pod šino potem je beddnig zelo pametna reč. Narediš ga s katero koli epoksi smolo (dobro je, če je epoksi namenjen kovinam). Malo Kiwi polir paste ali vazelina ali kakšne podobne stvari na zaklepišču zagotovi, da se smola prime samo šine, puške pa ne. Pametno, če imaš namen šino kdaj sneti.

  2. #82

    Privzeto

    To sem našel tudi na spletu, mi je jasno kaj misliš, test s papirjem in podobno...

    Muči me edino to ali bi:

    - naredil zgolj bedding in šino z epoksi prileganjem privil z loctite 243 na vijakih,

    - ali bi šino z epoksi za kovine npr. loctite 3450 zalimal direktno na puško, torej brez voska/lubrikanta, itd. in dodatno privil vijake z loctitom 243...

  3. #83
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat Kopfy je objavil: Pokaži objave

    - ali bi šino z epoksi za kovine npr. loctite 3450 zalimal direktno na puško, torej brez voska/lubrikanta, itd. in dodatno privil vijake z loctitom 243...
    V tem primeru najbolje da kar zalotaš in si prihraniš epoksi in lepilo

    No, šalo na stran, po moje bo samo kapljica lepila na vsak vijak čisto dovolj.

  4. #84

    Privzeto

    Z EAW-ja so glede montaže picatinny šin napisali tole, tako da bom upošteval njihov nasvet...

    >>Below please find some basic advice:

    The screws should be tightened by hand. In this respect, please consider that the purpose of the screws is to position the rail on the receiver of the rifle, but they surely cannot ensure a durable fit. To this end, the rail needs to be glued to the receiver by means of an appropriate two-component glue (like UHU plus endfest 300, for instance). <<

Stran 9 od 9 PrvaPrva ... 56789

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •