Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 84

Tema: Nakup risanice - izbira proizvajalca ter modela vnaprej znanega kalibra

  1. #61

    Privzeto

    V Postojni boš lahko gledal in šlatal. Samo, da ne boš kakšen mitraljez kupil. Sicer pa prodaja tudi tope.
    Montaže poglej pri forumskem kolegu. Edino pravilo je, čim nižja. Če bo daljnogled variabilni ali celo z piko ga ne boš snemal.

  2. #62

    Privzeto

    Po moje se zna zgoditi, da bo v času, ko boš uspel dobiti odgovore na vsa svoja vprašanja prišel ven že kakšen nov model in bo vse znanje, ki ga boš pridobil zamanj. In spet boš moral vse znova.

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pušk imaš na voljo malo morje. veliko je kvalitetne robe, tako da poleg kakovosti je faktor tudi okus, iz izgled, kaj se ti dopade.
    Jaz sem se pred parimi dnevi odločil za nakup nove risanice, naročil sem Tikko t3.
    Kar se tiče montaž za daljnoglede, za večino novih pušk delajo tudi serijske montaže.
    Ali boš vzel fiksno ali ne, je odvisno, ali misliš daljnogled jemat dol s puške, da bi recimo na pogonu streljal na mehanske merke. Če tega nimaš namena, potem ne rabiš snemljive montaže.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #64
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Moje mnenje glede montaž:

    Kupi si kvalitetno weaver ali pa picatinny šino in set kvalitetnih obročkov.

    Optik-trade ima v ponudbi ERA-TAC picatinny šine (60€) in Rusanove jeklene obročke z repom za ročno odvitje (94€, 14€ več, kot obročki brez repa).

    Po moje je to zelo eleganta rešitev.

  5. #65
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Moje mnenje glede montaž:

    Kupi si kvalitetno weaver ali pa picatinny šino in set kvalitetnih obročkov.

    Optik-trade ima v ponudbi ERA-TAC picatinny šine (60€) in Rusanove jeklene obročke z repom za ročno odvitje (94€, 14€ več, kot obročki brez repa).

    Po moje je to zelo eleganta rešitev.

    Točno to!

  6. #66
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    [QUOTE=Kopfy;87320]Danes imel v rokah Pro Hounterja sicer v drugem kalibru ma vseeno dovolj za dobit občutek... sedaj pa še ostalih nekaj modelov za prešlatat...

    Res zadeva glede plastike je tako kot ste napisali...

    Me je pa presenetila teža same cevi, sem mislil, da bo puška lažja glede na to da ni leseno kopito...
    OK optiko se potem posebej nabavi (še nisem tam), me pa zanima kako je z montažo optike potem na puško? Strelni daljnogled se nabavi posebej...

    Je potrebno potem original montažo za posamezen model puške nabavit ali se to nabavi univerzalno, kako je s tem?

    Imajo posamezne montaže kak specifičen namen? Kdaj se odločit za snemljivo in kdaj za fiksno? Na kaj je potrebno biti pozoren?

    Kot drugo me pa zanima kje pri nas si lahko ogledaš večino predlaganih modelov (ok eno so da greš do kolega ki jo ima/če jo ima, kaj pa prodajalne?).

    V kolikor imena prodajaln, distributerjev itd. zaradi reklam itd. ne sodijo na public del foruma, prosim za odgovor glede tega na privat...

    Torej zanima me seznam "vrednih ogleda" prodajalcev orožja v SLO, kjer bi si lahko modele šel ogledat in prešlatat... Kje ste kaj drugi kupovali in ste bili zadovoljni s ponudbo ter ceno?[/QUOTE]

  7. #67

    Privzeto

    Živjo!

    Evo danes sem imel priložnost pogledat in prešlatat Rossler Titan 6, sicer od Optic-tradea.si, med ogledom strelnih daljnogledov... kar je tudi pomembna tema pri nakupu nove risanice v kompletu...

    Tu bi izkoristil priložnost ter pohvalil, da je Optik-trade.si kot član tega foruma eden izmed pravih naslovov na katerega se je lahko obrniti pri izbiri strelnega daljnogleda za novo risanico (posebno v primerih če pojma nimaš kje začeti z izbiro...)
    Meni osebno je najprej svetoval glede optike preko mailov in privat sporočil, nato pa se je danes v živo izkazalo, da je bil njegov opis kvalitete strelnih daljnogledov (ciljam na rang daljnogled 800€ + posebej še montaža) res objektiven...

    Kar me je pa resnično pozitivno presenetilo in je hkrati zelo pohvalno, pa je to, da med ogledovanjem strelnih daljnogledov v živo niti približno ni obnašal kot "tipičen trgovec" v raznih lovskih trgovinah... Nobenega izdelka ni favoriziral ali vsiljeval in pa niti približno nisem dobil občutka, da namiguje, da moram sploh kaj kupiti ravno pri njem...

    Pravzaprav lahko rečem, da sem res na lastne oči videl vse prednosti in slabosti posameznih modelov daljnogledov... slednje pa mi je opisal zelo objektivno tudi v praksi sva jih preizkusila, za kaj je katera funkcija dobra oz. slaba... torej res lahko potrdim kar so bili oz so nekateri na tem forumu skeptični Optic-trade.si svetuje kot lovec-lovcu, kolega-kolegu in ne kot prodajalec-stranki...

    No pa gremo nazaj k risanicam... Po tem kar sem do sedaj videl, se mi osebno zdi, da ima Titan 6 v primerjavi s Pro Hounterjem zaklep, ki se veliko lepše zapira... S tem imam v mislih da ko zaklep pri vstavljanju naboja v cev do konca porineš naprej ga nato lahko še desno navzdol čisto enakomerno brez dodatne sile... Pri Pro Hounterju pa ga je terba porinil recimo z enako silo kot tu do konca, nato pa še z nekaj dodatne sile dodatno naprej in nato šele pusti iti desno navzdol... Kot ste že opisovali, subjektivno kako ti zadeva paše v roke... Edino nisem prepričan, če ni to odvisno od same rabe puške, Hounterja sem imel v štarcuni novega, Titana 6 pa rabljenega, torej z bolj utečenim in podmazanim zaklepom...

    alojz1, baje si dodelal, da se zaklep na Pro Hounterju skoraj neslišno deluje, kaj je bilo potrebno storiti za to, meni se je zdel tak precej trd in glasen...?

    Še dodatno vprašanje, kdo v SLO ima zastopstvo za Heima? Da bi si lahko še Heim 21 ogledal...?

  8. #68
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat Kopfy je objavil: Pokaži objave
    Živjo!
    alojz1, baje si dodelal, da se zaklep na Pro Hounterju skoraj neslišno deluje, kaj je bilo potrebno storiti za to, meni se je zdel tak precej trd in glasen...?
    Gonit ga moraš

    Katero optiko in montažo si si pa izbral, oz. katerega gledaš?

  9. #69

    Privzeto

    Po ogledu sem se odločil, da bom definitivno vzel nekaj s taktičnim križem ter odprtimi kupolami, saj imam namen tudi na strelišče hodit...

    Po ogledu v živo sem za enkrat izbor zožil na dva modela (moram še malo prespat, lahko da bom še kaj dodal zraven):

    - Sightron SIII Tactical 3.5-10x44 LR Mil-Dot/cm
    - Vortex Viper PST 4-16x50 FFP

    Zdaj že lahko povem, da je izmed teh dveh glede optike in kvalitete izdelave ohišja vidno boljši Sightron... Seveda, če odmislimo osvetljeno piko in križ v prvi goriščni razdalji pri Vortexu... Ampak jaz osebno ju za enkrat ne potrebujem, tako da mi je sama slika pomembnejša...

    Predlogi, glede tega kaj bi se še splačalo pogledat so seveda dobrodošli...

    Glede montaže bom pa videl, odvisno od puške za katero se bom odločil, vendar bi najraje vzel kar picatinny šino kot ste predlagali, saj imaš potem mir tudi če v prihodnje kupiš kaj drugega...

  10. #70
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Kako pa misliš streljati v mraku s Mildotom v SFP?

Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •