Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 84

Tema: Nakup risanice - izbira proizvajalca ter modela vnaprej znanega kalibra

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    dobro, da mnenja polpismenih pripravnikov in podobnih umetnikov niso merodajna in v večini

  2. #22

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    mjuzik, če bi imel kaj soli bi uvidel da bi brez tebe tukaj nobeden bil za nič prikrajšan,
    Marky jaz pa nisem tvojega mnenja. Sem že enkrat napisal, da ima pač svoj način izražanja. Ampak ima tudi največkrat prav. Sploh pa pozna orožje. In njegova stališča zelo cenim. Pri njem v enem stavku zveš več, kot v seznamu proizvajalcev oroža. Le prav je treba brati.
    Upam, da se vrnemo nazaj na puške
    6,5 kaliber ima najboljše pogoje za natančne in dolge strele. Veliko je nabojev tega premera krogle. Imajo pa različne hitrosti in tudi twist cevi.Pa mi je znani trgovec Boris enostavno razložil:
    Puška, ki je točna na 100m ni nujno tudi na 600. Ali obratno.
    Zavrti marjanco (ali krožnik na palici). Nekaj časa opleta, potem se umiri in, ko izgubi hitrost začne zopet opletati. Z kroglo je enako. Kako enostavno
    Last edited by alojz1; 9. August 2012 at 13:38.

  3. #23

    Privzeto

    dobro, da mnenja polpismenih pripravnikov in podobnih umetnikov niso merodajna in v večini
    če tu niso merodajna ne vem, da pa niso v večini pa si ne bi upal trditi

    Marky jaz pa nisem tvojega mnenja. Sem že enkrat napisal, da ima pač svoj način izražanja. Ampak ima tudi največkrat prav. Sploh pa pozna orožje. In njegova stališča zelo cenim. Pri njem v enem stavku zveš več, kot v seznamu proizvajalcev oroža. Le prav je treba brati.
    če ima prav ali ne ne ocenjujem. pravim samo da brez njegovih odgovorov nobeden ne bi bil za čisto nič prikrajšan. ni tako nepogrešljiv kot misli da je.

  4. #24
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Ko sem se sam znasel pred podobnim vprašanjem sem se odločil za blaserja... če vzames blaser r8 professional maš vse kar bi ti rad imel z izjemo naprožila. Naprožilo pri blaserju dejansko ni potrebno ker je prozenje ze samo po sebi dovol mehko... po potrebi lahko kasneje se kako cev dokupiš...

  5. #25

    Privzeto

    Ja Tomaž, se popolnoma strinjam. Ampak Muzikant je napisal, da je treba najprej v "štomf" pogledati, potem pa puško iskati. In ti si izbral 2-3x dražjo kot tiste o katerih je bilo govora (Howa 900 in Styr 1199€).

  6. #26

    Privzeto

    Tudi jaz sem bil pred veliko dilemo na začetku. Edino kar sem vedel je kaliber, pa še v tega nisem bil popolnoma prepričan, vedel sem tudi, da bom lovil od d. prašičev, jelenjadi in srnjadi.... Zato sem se tudi jaz oloču za Blazer R8, sedaj pa imam v mislih že dodatno cev :)

    Sem pa probal CZ... puško ca. .222 na tarčo. Sem bil tako presenečen nad mojimi streli na tarčo, da sem opustil mneneje da je Blazer .... kako že pravijo vsak kmet svojo kravo hvali....
    Pri nakupu si je dobro narediti matriko (tabelo), v samo matriko pa si zastavljaš uprašanja kot so:
    za kakšen lov boš uporabljal puško...
    a bi rad leseno kopito ali plastiko...
    kakšen daljnogled boš namontirla....

    Ma ko začneš razmišljati se ti postavi miljon uprašanj in na ta uprašanja si moraš sam odgovoriti.

  7. #27

    Privzeto

    Dober strel je zasluga 50% od puške ter streliva in 50% od daljnogleda. Strelec mora biti pa 100%

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Mugo. Kaj na Howi pa bi ti dodelal?
    Kupiš ocevljen mehanizem (6 varijant)
    Kupiš kopito ki ti odgovarja (60 modelov)
    Oboje sestaviš in imaš puško po želji. In poceni.
    Precej sem bral ameriške forume, pa sem dobil vtis, da je to zadeva za tiste, ki se radi igrajo s sestavljanjem puške, kaj dodelajo in potem je zadeva res vrhunska. Kar tako , out of the box pa ni nujno. Pa za snemljivi nabojnik in šino moraš dodati še kar nekaj everčkov.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #29

    Privzeto

    Sem po vaših nasvetih pogledal in bo kr držalo, da se s ceno že precej omejijo modeli...

    Za enkrat ne mislim nič predelovat dajat vsaj par let ne, zato sem se omejil, da mora imeti tudi naprožilo že od štarta...

    Cenovni razred gledam med 1000-1500€...

    Morda bi bilio res najbolj primerno potem pri konkrentih modelih začet in nato razširit kaj je njim podobno...

  10. #30

    Privzeto

    Mogoče bi ti predlagal Steyr Mannlicher cal.7*64, pa ne hvalim svoje kobile, ker je nimam ampak opažam, da ta stvar deluje za vse love ( srnjad.jelenjad prašiči dudi gams......) Ne vem pa sedaj točne cene, ampak za par EUR ne glej, glej da boš znjo zadovoljen.

Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •