Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 84

Tema: Nakup risanice - izbira proizvajalca ter modela vnaprej znanega kalibra

  1. #11
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Vidim, da si skopiral seznam znamk s Frankonie. Poskusi s filtrom: Na prvi strani greš na Waffen, nato pod Langwaffen izbereš Buchsen.

    Sedaj imaš na desni možnosti za filtre - pod ART izberi Repetierbuchsen, MARKE in MODELL lahko pustiš, nato imaš spodaj KALIBER - izbereš 6.5x55, spodaj pa lahko nastaviš še ceno in odstotek popusta.

    Od vseh naštetih znamk vrne filter, ob izbiri kalibra sledeče (znamke):

    Heanel
    Heym
    Mercury
    CZ
    Zoli
    Steyr Mannlicher
    Mauser
    Blaser

    Sem grejo še Sako, Sauer in Tikka (za te vem, sigurno so še drugi).

    Od naštetih so Mauser, Blaser, Heym, Sauer in Sako elitni razred in imajo temu primerno tudi ceno (2000-3000€).

    Steyr, Heanel in Zoli so srednji razred (~1500€).

    CZ in Mercury so nižji razred (700-1000€).

    (razporejam v razrede glede na ceno)

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Kopfy,

    zdaj smo porabili dve strani, ker nekaj nebulaziš in kopiraš iz spletnih strani. Ker o orožju veš bolj malo, po moje si se celo zlagal da že imaš neke puške(sklepam po firmah, ki sij skopiral kot proizvajalce repetirnih risanic).... Najbolj ensotavno, da napišeš imam ?? Eur, hočem repetirno risanico v kalibru 6,5*55 Swedish, z naprožilom in ti bom točno napisal katere pridejo v poštev.

  3. #13

    Thumbs down

    tako je prav, ja. kar zatežit novim uporabnikom, sproščat svoje primitivizme in frustracije na njih, naj se ve kdo je tu gospodar. smo pa ja lovci, pa še slovenci po vrhu, mar ne? mladi so pa ja samo v napoto in breme...

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Sprey, v svojem neznanju in nesposobnosti pač ne moreš ločitii dobronamernih vprašanj od nebuloz.

  5. #15

    Privzeto

    Papir oziroma internet vse prenese...

    1. Drži, res nimam ravno briljantnega znanja glede orožja, če bi bil strokovnjak na tem področju se nebi obračal na forum...

    2. Smiselno je imeti seznam večine proizvajalcev (ne samo risanic), vedeti cenovne razrede, da to še komu drugemu na forumu kdaj prav pride, saj se večino začetnikov definitivno sooča z enako težavo...

    Nato si lahko vsak pogleda kaj rabi in sfiltrira zadeve...

    Če bi natančno prebral moj prejšnji post, bi videl, da niso vsi proizvajalci skopirani iz Frankonie ampak so še dodani, tudi ostalega orožja... Če sem pa v pozni nočni uri kakšnega, ki ni proizvajalec po nesreči dopisal, kar se mi je čisto mogoče zgodilo, me pa prosim popravite, ne grajajte...

    V kolikor vam je pa morda težko odgovoriti na post pa enostavno ne odgovarjajte... Bo že kdo drug, ki je pripravljen na vljuden način pomagati...

    3. Filtre za filtriranje na straneh kot je Frankonia ni težko uporabljati... vendar je potrebno vedeti tudi večino proizvajalcev, da si lahko ogledaš njihove www strani, ugotoviš kateri kaj proizvajajo in prodajajo, nato pregledaš še modele ter glede na to kaj rabiš dodaš model v ožji izbor...

    4. Ideja mojega prvotnega posta in vprašanje je bil postopek izbire, torej vse kar paše notri, ne zgolj predlagani model kaj bi jaz lahko nabavil za toliko in toliko €... da bi bilo zbrano vse na kupu, ne v 100 različnih postih po forumu...

    Če bi hotel, da mi predlagate konkretne modele bi res rekel, imam toliko in toliko € na voljo, kaj dobim... Seveda sem vesel vsakega modela, ki si ga lahko direktno ogledam vendar se oddaljujemo od mojega prvotnega vprašanja...

    Vendar bi se tudi moderatorji strinjali, da to na forumu nikomur ne koristi, ker mogoče bi ravno peščica uporabnikov želela popolnoma isto zadevo kot jaz...

    Kot drugo pa, čez nekaj mesecev ali let bo ponudba na trgu drugačna in tisti, ki bodo brali te poste, si bodo s seznamom proizvajalci ter njihovimi www. stranmi zagotovo lahko pomagali s tem kaj si bom pa jaz izbral pa zagotovo ne...

  6. #16

    Privzeto

    Prav je, da vprašaš. Prav pa je tudi, da odgovore upoštevaš.
    Če boš obdelal vse iz tvojega seznama boš prej zaradi starosti opustil lov.
    Ko ti predlagam puško, kjer so zajete vse tvoje zahteve in je cena znosna, kvaliteta priznana, pa nič.
    Bom videl katero boljšo boste izbrali.

    Mugo. Kaj na Howi pa bi ti dodelal?
    Kupiš ocevljen mehanizem (6 varijant)
    Kupiš kopito ki ti odgovarja (60 modelov)
    Oboje sestaviš in imaš puško po želji. In poceni.

  7. #17

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Še ena puška, ki bi jo osebno pogledal, je Heanle Jaeger 10.

    http://www.cg-haenel.de/en/home-language-selection/

    V Nemčiji dobiš novega za 990€.

    Pa da ne bom samo rekalme delal: pomoje je najbolje, da greš v trgovino ali do kolega, ki ima puško določene znamke in si jo ogledaš (jo "prešlataš") sam. Tako boš najbolje videl kaj ti sede in kaj ne.

    Taka pašta je bila z mano - preiskal sem cel internet, a ko sem stopil v trgovino in zadevo prijel v roke so bili vsi podatki bolj ali manj brez veze. Tako sem izbral kar mi je bilo všeč. S tehničnimi podatki je pa tako. Vsaka puška deluje (ali pa bi vsaj morala) in to na bolj ali manj na isti način, zato izbira puške glede na podatke puške po moje ni ravno smiselna. Bolj je pomemben občutek puške v rokah, kako ti sede puška v ramo, je kopito dovolj dolgo in visoko, kakšen je občutek zaklepa, kakšen občutek ima nabojnik... tega se ne da fiksno zapisati, ker to varira od osebe do osebe.

    Upam da sem smiselno napisal in da sem pomagal.

    Povedano drži kot pribito. Moja izkušnja je enaka.

    Lep dan.

  8. #18
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Tale debata me spominja na moža, ki je kupil oz. izgradil 5 hiš. Ker je pri vsaki našel neko napako, se je odločil, da bo zgradil še šesto
    errare humanum est - motiti se je človeško

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Pa izgradil in kupil si pozabil dati med narekovaje. :)

    Pa takih kunštnežev so najbolj vajeni nepremičninski agenti, hodijo na oglede 100x in nikdar nič ne kupijo, vendo najdejo neko napako, edina napaka je pa v njihovi denarnici. ;)
    Last edited by muzikant; 9. August 2012 at 11:01.

  10. #20

    Privzeto

    mjuzik, če bi imel kaj soli bi uvidel da bi brez tebe tukaj nobeden bil za nič prikrajšan, kultura in komunikacija pa bi bili svetlobna leta boljši...

Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •