Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 84

Tema: Nakup risanice - izbira proizvajalca ter modela vnaprej znanega kalibra

  1. #1

    Privzeto Nakup risanice - izbira proizvajalca ter modela vnaprej znanega kalibra

    Pozdravljeni!

    Kupujem svoj prvi karabin direktno s police, torej nerabljenega (dosedanje orožje v arzenalu sem podedoval ali ga imam na souporabi)...

    Po prebiranju foruma nisem zasledil nobene konkretne ločene debate na temo kako se odločite za nakup orožja po tem, ko že izberete kaliber....

    Sam sem se odločil za 6,5x55 SE, sedaj pa potrebujem še nasvet, kako izbrati konkretnega proizvajalca ter model puške in kje se splača po vaših izkušnjah opraviti nakup (glede na cene je tujina veliko bolj privlačna...?).

    1. Torej zanima me konkreten postopek, kako naj se lotim oziroma ste vi sistematično lotili izbire proizvajalca ter modela risanice, po tem ko ste že imeli izbran kaliber...

    Da nebi zašli preveč v subjektivne vode in s tem izven problematike bi bilo fino če bi podali svoje izkušnje/navodila/postopke sistematično po alinejah ali točkah 1,2,3,...)

    2. Sem mnenja, da se samo na metodo, da greš v trgovine ali do lovskih kolegov ter vprašaš kateri proizvajalci/modeli so dobri ne moreš zanesti, saj vsak kočijaž svojega konja hvali...

    Sicer so takšna mnenja zelo dobrodošla za pridobivanje širine ter subjektivnosti, vendar me vseeno zanima bolj sistematični pristop...

    3. Moja izbira je omejena na modele risanic:
    - kalibra 6,5x55 SE
    - z naprožilom (vseeno ali nemško ali francosko...)
    - izvlečnim nabojnikom (torej, da se cel nabojnik z naboji vred potegne iz puške, kot pri malokaliberski, ne le da se zgolj odpre in pobere naboje ven...)

  2. #2

    Privzeto

    Vsem tvojim zahtevam odgovarja Styr pro hunter.
    Poseben poudarek na francoskem naprožilu in nastavljivemu klasičnemu.
    Nabojnik se lepo uleže in varno zaskoči.
    Odlična hladno kovana cev z progresivnim twistom (to še nisem preveril, našel pa sem na ameriškem forumu).
    In odlično ergonomsko kopito z nastavljivo dolžino.
    Varovalka 3 pozicije, zaklep deluje skoraj neslišno (to sem jaz dodal).
    Cena 1199€ (zagotovljena v trgovini).

  3. #3
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Še ena puška, ki bi jo osebno pogledal, je Heanle Jaeger 10.

    http://www.cg-haenel.de/en/home-language-selection/

    V Nemčiji dobiš novega za 990€.

    Pa da ne bom samo rekalme delal: pomoje je najbolje, da greš v trgovino ali do kolega, ki ima puško določene znamke in si jo ogledaš (jo "prešlataš") sam. Tako boš najbolje videl kaj ti sede in kaj ne.

    Taka pašta je bila z mano - preiskal sem cel internet, a ko sem stopil v trgovino in zadevo prijel v roke so bili vsi podatki bolj ali manj brez veze. Tako sem izbral kar mi je bilo všeč. S tehničnimi podatki je pa tako. Vsaka puška deluje (ali pa bi vsaj morala) in to na bolj ali manj na isti način, zato izbira puške glede na podatke puške po moje ni ravno smiselna. Bolj je pomemben občutek puške v rokah, kako ti sede puška v ramo, je kopito dovolj dolgo in visoko, kakšen je občutek zaklepa, kakšen občutek ima nabojnik... tega se ne da fiksno zapisati, ker to varira od osebe do osebe.

    Upam da sem smiselno napisal in da sem pomagal.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    1.)pogledaš na TRR ali v nogavico, koliko denarja imaš na voljo in na osnovi tega kriterija narediš prvo selekcijo
    2.)od vseh, ki so ostale izločiš tiste , ki nimajo snemljivega nabojnika in možnosti napro?ila(možnost naknadne vgradnje)
    3.) med preostalimi se odločiš za eno
    4.)nakup puške na daljavo ni za začetnike, pa tudi cene so pri nas konkurenčne, če se znaš spogajat

  5. #5

    Privzeto

    Se popolnoma strinjam, da ne moreš kupovati zgolj po specifikacijah, vendar je vseeno najprej potrebno narediti izbor preden se gre pretipat in probat v živo ne...?

    Torej bi bilo morda moje vprašanje bol na mestu, če bi vprašal, kako najhitreje dobiti pregled nad tem kaj vse je na voljo v določenem kalibru da lahko nato narediš ožji izbor...

    Morda katere proizvajalce se splača pogledat, katerih se je potrebno izogibat, itd...

    Ko so ti znani modeli, si že pogledaš kaj točno rabiš in nato omejiš končni izbor...

  6. #6
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat Kopfy je objavil: Pokaži objave
    Se popolnoma strinjam, da ne moreš kupovati zgolj po specifikacijah, vendar je vseeno najprej potrebno narediti izbor preden se gre pretipat in probat v živo ne...?

    Torej bi bilo morda moje vprašanje bol na mestu, če bi vprašal, kako najhitreje dobiti pregled nad tem kaj vse je na voljo v določenem kalibru da lahko nato narediš ožji izbor...

    Morda katere proizvajalce se splača pogledat, katerih se je potrebno izogibat, itd...

    Ko so ti znani modeli, si že pogledaš kaj točno rabiš in nato omejiš končni izbor...
    Na ta vprašanja ti odlično odgovoril Muzikant.

    Torej bi bilo morda moje vprašanje bol na mestu, če bi vprašal, kako najhitreje dobiti pregled nad tem kaj vse je na voljo v določenem kalibru da lahko nato narediš ožji izbor...
    Pojdi na Frankonio ali podobno spletno trgovino, in nastavi filter iskanja - izberi kaliber in tip puške. Ali pa lahko enostavno obiščeš stran proizvajalca.

    Morda katere proizvajalce se splača pogledat, katerih se je potrebno izogibat, itd...
    Vsak kmet svojega konja hvali.

  7. #7

    Privzeto

    Jaz sem naredil ta izbor.
    Kaliber 308
    Ostala je Howa 1500, laminat kopito, debela kanalirana cev 20"
    in kot sem napisal Styr pro hunter Mountain.
    Howo sem preizkusil na strelišču (3 streli, ena luknja. Krogla 100 grain) in pred dovolj publike. Nima pa naprožila in snemljivega magazina (razen dodatnega, ki grdo štrli iz puške).
    Styr pa sem imel v rokah zato tudi kolebam. Streljal z njo pa še nisem. Sem pa v kalibru 270 in bil tudi navdušen.
    Hudič je, če so ti dve všeč pa ne veš katero bi vzel.
    Last edited by alojz1; 8. August 2012 at 22:08.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Kaj pa Tikka? Gledal sem Howe, pa mi deluje super puška za nekoga, ki ima namen sam še malo popravit oz. dodalet to in ono, potem dobiš vrhunsko puško za relativno majhen denar. Zdaj se nagibam bolj K Tikki, pri kateri dobiš solidne rezultate z nepredelano puško direkt iz police.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Kopfy je objavil: Pokaži objave
    Se popolnoma strinjam, da ne moreš kupovati zgolj po specifikacijah, vendar je vseeno najprej potrebno narediti izbor preden se gre pretipat in probat v živo ne...?

    Torej bi bilo morda moje vprašanje bol na mestu, če bi vprašal, kako najhitreje dobiti pregled nad tem kaj vse je na voljo v določenem kalibru da lahko nato narediš ožji izbor...

    Morda katere proizvajalce se splača pogledat, katerih se je potrebno izogibat, itd...

    Ko so ti znani modeli, si že pogledaš kaj točno rabiš in nato omejiš končni izbor...
    Odloči se najprej ali kupuješ Ferari, megana ali Dacio Logan.

  10. #10

    Privzeto

    Dobra a resnična...

    Po nasvetu sem iz spletnih strani zbezal kar nekaj proizvajalcev spodaj, vendar še nisem pregleadl v kakšnem cenovnem rangu je kateri, najverjetneje se lotim jutri...

    Morda veste direktno kateri izmed njih delajo Ferarrije, kateri Megane in kateri Dacie, če ne zaradi drugega, da Ferrarije takoj izločim... :)

    Proizvajalci izpisani iz različnih nemških/avstrijskih spletnih strani po abecedi:

    Anschütz
    Antonio Zoli
    ATA Arms
    Baikal
    Blaser (BBF)
    Borovnik
    Chiappa firearms
    Christensen arms
    Colt
    CZ
    Davide Pedersoli
    F.A.I.R
    Fausti
    Favorit
    Feinwerkbau
    Ferlacher
    Ferlacher Luxusmauser
    Forest Favorit
    German Sport Guns
    Haenel
    Heckler & Koch
    Henry
    Heym
    Howa
    Krieghoff
    Makura
    Marlin
    Mauser
    Mercury
    Merkel
    Miroku
    Mossberg
    Norinco
    Pro Tuning
    Remington
    Rhöner
    Rossi
    Ruger
    Sabatti
    Sauer
    Savage Arms
    SIG Sauer
    Steyr Mannlicher
    Streitmeier
    Styria Arms
    Suhl
    Tikka
    Titan
    Voere
    Volquartsen
    Walther
    Weihrauch Sport
    Zastava
    Zoli

    V kolikor sem slučajno še kakšnega res pomembnega izpustil, prosim dopišite...

Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •