Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Naboji .22 LR Subsonic

  1. #1

    Privzeto Naboji .22 LR Subsonic

    Ali ima kdo izkušnje z .22 LR Subsonic. Baje so ti naboji mnogo tišji kot "normalni naboji"? Razmišljam o uporabnosti vadbe z MK puško na osamljenem dvorišču.

  2. #2

    Privzeto

    Citat Hubert je objavil: Pokaži objave
    Ali ima kdo izkušnje z .22 LR Subsonic. Baje so ti naboji mnogo tišji kot "normalni naboji"? Razmišljam o uporabnosti vadbe z MK puško na osamljenem dvorišču.
    Popolnoma nič ne boš zgrešil, če boš vadil in tekmoval z njimi. Moja ekipa je bila z njimi 3x ekipno in 4x posamično državni prvaki na bežečega merjasca. Problem nastane če hočeš tekmovati z drugo vrsto municije, kot tekmuješ in moraš vsakič posebej nastreliti na drugo vrsto patronov. Se pa najde tudi več vrst municije, ki nosijo v isto luknjo in nastrelitev odpade.
    Subsonik so eni izmed počasnih patronov, zato so tudi tišji. Tako da kar veselo v trgovino in nad 10 000 ti morajo dati popust.

  3. #3

    Privzeto

    Citat Hubert je objavil: Pokaži objave
    Ali ima kdo izkušnje z .22 LR Subsonic. Baje so ti naboji mnogo tišji kot "normalni naboji"? Razmišljam o uporabnosti vadbe z MK puško na osamljenem dvorišču.
    Mnogo tišji od normalnih niso; konkretno Geco Rifle 22lr ima čisto primerljivo glasen zven kot RWS Subsonic. So pa res precej tišji od raznih "high velocity".
    Sam sem jih uporabljal tako za lov na vrane kot za tekme; konkretno mi je prav Lapua Subsonic delal na moji MK najmanjše grupe.
    Za stestirat pa v SLO dobiš kvečjemu še RWS Subsonic pa CCI Subsonic menda.
    Je pa res CCI spomladi na sejmu predstavil neko super tiho novost http://www.cci-ammunition.com/products/detail.aspx?use=5&loadNo=960 ; ki pa je v SLoveniji žal še ni bilo možno dobit.

  4. #4

    Privzeto

    osebno sem dobil občutek, da je sk standard+ tišji od rws subsonic...

  5. #5

    Privzeto

    Vse podzvočne krogle so bolj natančne kot nadzvočne. Prebijanje zvočnega zidu kroglo destabilizira in povzroča rezek pok.
    Ker se hitrost zvoka z temperaturo spreminja (332-340m/s) so nekateri proizvajalci jasno označili podzvočno strelivo (pod 310m/s). To pa ne pomeni, da je vse drugo strelivo brez oznak hitrejše.
    Last edited by alojz1; 8. August 2012 at 15:59.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •