Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: CIP preizkus - nabava risanice iz tujine?

  1. #1

    Privzeto CIP preizkus - nabava risanice iz tujine?

    Nabavljam en "švedski mauser" 6,5x55 iz Nemčije; je ponudba kar precejšnja in ugodna, me pa zanima, kako je s CIP preizkusi teh pušk? Za registracijo kot lovsko orožje je v Sloveniji obvezen, zato bi se rad izognil dodatnim stroškom.
    Nekateri prodajalci omenjajo, da ima puška že nemški "beschuss", nekateri ne vedo točno, nekateri pa pravijo, da ima roba itak švedske preizkusne oznake in da je to dovolj, da brez tega v Nemčiji sploh prodajati ne smejo.

    Za razjasnitev se obračam na vse tiste, ki že imate izkušnje z uvozom (predelanih) vojaških pušk iz tujine ali tiste, ki bolj poznate ureditev in pravila glede tega CIP-a. Je torej švedska oznaka pri nas priznana ali ne? Kaj naj vprašam prodajalca, če me zanimajo ti podatki o orožju?
    Hvala za vse konstruktivne odgovore!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Post Švedski Mauser

    Imam uvožen, predhodno predelan, švedski Mauser m/96. Ko sem uvažal od trgovca, si s tem nisem belil glave in je šlo brez zapletov. Sem pa sedaj pogledal na puško in preveril žige. Puške je C.I.P. preizkušena v Nemčiji, če ne bi bila, dvomim, da bi se prodajala. Tule sem poiskal žige:
    http://www.europarl.europa.eu/hearin...o/genco_en.pdf
    Če nisi prepričan, prosi prodajalca, da pogleda, kaj je na puški. Na eGun-u nikoli nisem kupoval od fizične osebe, vedno samo od trgovca, tako se ogneš nekaterim morebitnim zapletom.
    LP

  3. #3

    Privzeto

    Praviloma nemci ne smejo prodajati nepreskusenega (CIP nitro preskus), izjema so zbiratelji. Ce prodaja trgovec ali fizicna oseba ne-cipiran kos , obicajno to zelo jasno napise na egun oglas (orozje nima "Beschuss"-a, prodaja samo zbirateljem ali puskarjem/trgovcem).
    Ali je orozje CIP preskuseno?
    Hat die Waffe Beschussstempel?

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •