Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 34

Tema: rossler titan 16

  1. #21

    Privzeto

    Jaz mam Titan 6 že par let pa se mi naboj tud enkrat ni zataknil pri repetiranju. Prvič slišm to.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat .300 je objavil: Pokaži objave
    @ rws, poznam več lastnikov titan6 in še od nobenega nisem slišal da bi imel probleme pri repetiranju(imajo kalibre 9,3x62 , 308 in 3006) Ko pa ravno hvališ fince (so dobre puške ni kaj ampak najde se tudi kaj), v MB pri puškarstvo vute je možakar prinesel par mesecev staro Tikko stainless ki pa je RJAVELA napolno(tolk o stainlessu ki ni bil ravno stainless) lahko o tem povprašaš puškarja.
    Seveda se nihče ne pohvali s tem. Vem za več primerov, da se zatika, vendar samo v kratkih 243win in 308win. Še pred dobrim mesecem sem nastreljeval tako puško, sicer precizna nič manj kot ostale.

    Glede rje je pa tako, če ti brunirano puško napade rja, se to vidi večno, pri stainless pa tiste pikice izginejo, ko jih pošpricaš z navadnim wd40 in na trdo obrišeš s krpo. In te pikice dobi vsaka stainless flinta, ne samo finske

  3. #23
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Je že urejeno.
    Zakaj na ZS, ker bi se tudi ostali radi kej naučili... Drugače pa se strinjam s Tomažem, objemke bi dal bolj narazen.

  4. #24

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Zakaj na ZS, ker bi se tudi ostali radi kej naučili... Drugače pa se strinjam s Tomažem, objemke bi dal bolj narazen.
    Sam vidiš, da je napaka očitna.
    Če jaz to napišem se vedno najdejo vsaj trije, da me demantirajo in povejo da pojma nimam.

  5. #25

    Privzeto Titan 16

    Čist spodobna karabinka.Precizna,pri repetiranju nobenega zatikanja.30-06 kal.

  6. #26
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Evo zdej mam puško že slabe 4 mesece in da malo opišem izkušnje, puška je priročna za piršat in čakanje ampak kar se pa tiče ostali stvari je pa to puška ki stane 1100â?? totalno RAZOČARANJE !
    Vse SLABE stvari ki so se pojavile :

    - cev se je v sedežu obrnila za cca 8mm v desno stran tako da so mehanski mirki stali čisto postrani in to po 15 strelih. Potem sem puško dal na servis sem dobil povratne informacije da je cev bila serijsko SLABO zategnjena in da so to odpravili in potem sem ponovno puško nastrelil v piko in je delala.

    - po novih 8 strelih grem na jago in slučajno sem se usedel za en travnik vidim prileti komad srnjadi pa puško primem za daljnogled in nekaj zaropota v puški potem gledam kaj je in vidim da se je letev weaver šine odtegnila in je imela lufta za 2mm. Tudi to so mi popravili na servisu. Sedaj je mir zaenkrat in jagam z njo.

    - Če nimaš s sabo ključev od avta ali kaj podobnega in daš v nabojnik 3 naboje ti sigurno srednjega in zadnjega nebo zaklep pobral gre kar nad njemu. Tako moram vedno preden polnim nabojnik čisto ob steno dati ključ od avta in nato napolnit nabojnik če hočem da bo pobralo vsak naboj. (baje mi bojo poslali nek drug nabojnik)

    POZITIVNE stvari :

    + puška je precizna 4 zaporedni streli (na 100m) so se držali skupaj, velikost grupe kovanec za 50centov.

    + puška nima tiste prave bronure ampak prašno barvo in se je rja zaboga da neprime pa že tudi s krvavimi rokami prijel za puško.

    + kočnica (3 stopnje)

    Jaz osebno komu drugemu nakup tega modela puške v takem cenovnem rangu ODSVETUJEM !!!!!

  7. #27

    Privzeto

    En velik + za opis, ki ni tipično slovenski in ti res poda koristne informacije.

  8. #28
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Bravo, hvala za info.

  9. #29

    Privzeto

    Ni tak slaba puška tako se govori o njej ...

  10. #30

    Privzeto

    Pozdravljeni, da še jaz malo pokomentiram temo (sem bolj nov na forumu).

    Tudi jaz sem zelo pred kratkim kupil rossler titan 16 lux 308 win. Če bi prej bral tole jo najbrž nebi. Puška se mi zelo dopade (slike priložim enkrat v prihodnosti) in cenovno v primerjavi z ostalimi premopoteznimi risanicami zelo izstopa po nizki ceni. Izbire med premopoteznimi mehanizmi ni na pretek.

    Tuti jaz sem imel z njo nekaj porodnih težav. Ko sem jo prvič prevzel pri trgovcu mehanizem zaklepa ni tako gladko tekel kot pri puški, ki sem jo testiral. Trgovec je sicer zatrjeval, da se bo to uneslo po nekaj deset strelih, vendar sem vztrajal in se dogovoril, da naj kar on strelja v prazno dokler ne bo vse tipi topi. Trgovec je puško poslal na servis, kjer so jo razstavili ročno spolirali in ponovno zložili skupaj, potem je bilo vse ok. Tudi dostavil mi jo je na dom, da nisem imel nobene poti do trgovine, kar je bilo zelo fer od njega.

    Druga stvar, ki se je pojavila je bil problem z nabojnikom. Kupil sem municijo geco plus, ker pa je le ta votla na koncu, se je vsak drug ali tretji naboj v povečanem nabojniku (5+1) zataknil na pol poti do cevi. Z nabojnikom 3+1 je bilo vse ok in z naboji s konico kot so geco expres ni bilo težav niti pri nabojniku 5+1. Kmalu sem uvidel da naboji v nabojniku niso postavljeni dovolj pod kotom zato sem nabojnik razdrl (kar je čisto enostavno) in ročno malo modificiral feder ki potiska naboje navzgor. Zdaj stvar deluje brezhibno. (mogoče predlog za Mustela).

    Puška je natančna (postreliv dve škatli nabojev) nisem je pa še sprobal na lovu, kar pa nameravam storiti takoj v Septembru. Z njo bom lovil predvsem na zalazih in na pogonih. Takrat bo šele prišlo do izraza ali je premopotezni mehanizem res tako zelo uporaben.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •