Stran 5 od 12 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 115

Tema: Objava fotografij uplenjene divjadi na internetu

  1. #41
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat sine je objavil: Pokaži objave
    +1
    Mislim, da bi to debato Marijan moral prestaviti v posebej nitje...

    Predvčerajšnjim sem uplenil mojega prvega jelena in nisem občutil nič večjega "veselja" kot takrat, ko sem z mentorjem uplenil prvega in edinega lisjaka... To pravim zato, ker menim, da si obe živali zaslužita enako spoštovanje, ko jim vzameš eno in edino življenje... Sem mislil, da bo prišlo za menoj večje "veselje", ko sem uplenil jelena, pa vidim, da so čisto enaki občutki kot pri uplenjenem lisjaku in gumbarju,...

    Lov in streljanje živali vsak jemlje drugače... Trofejaši, netrofejaši, veliko jih vidi v divjadi samo pečenko in mu je škoda patrona za divjad, če nima vsaj 30 kg, odkupna cena pa mora biti pod 2€, vsak ima različne občutke ob uplenjeni živali,...

    Sine, Američani in njihov način lova, trofejaštva in velikokrat dobesednega izživljanja nad divjadjo in ostalimi živalmi, pa me ne mika,... Še posebej ne, da bi se tam hvalil, kaj sem predvčerajšnjim uplenil... Koliko posnetkov je na Youtube, ko streljajo divjad dobesedno v kletkah... To je izživljanje, nesposobnost in primitivnost... So daleč za tem, da bi sprejemali lov kot tradicijo in spoštovali uplenjeno žival... Nimajo tudi nobenih običajev, ki bi to negovali... Tega sploh ne poznajo... Tam lahko ima vsak drekec-pekec puško, s katero se potem izživlja...

    Z mojim plenom sem se edino pohvalil pred prijatelji (večinoma lovci) tako, da sem jih zvečer 12 povabil na jetrca... Izrekli so mi Lovski blagor, jaz pa sem bil zelo vesel, da smo se zbrali in družili v mejah normale...

    Ja, pa še tukaj na forumu sem prilimal par fotografij, da vidite, da se je "pripravnik" v treh letih nekaj naučil... In tega veliko s pomočjo vaših dobronamernih nasvetov (tudi od Muzikantarja, ki zna bit z*j*b*n )...

  2. #42
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Zazek je objavil: Pokaži objave
    Prof. racon pol si pa men pameten zaradi ene slike na fl in fb,sam pa neznaš okuhati in pripraviti gumbarja in lanščaka... Sramota!!!!
    Glej Zazek, če sem te kdaj s čem užalil, mi prosim citiraj... Kaj delaš ti na FB in drugje me ne zanima, razen takrat, ko zaradi dejanj, ki jih povzročite takšni osebki kot si ti, moram drugim razlagati, da nas je veliko drugačnih lovcev...

    Zazek, če kaj ne znam, me ni sramota tega priznati in vprašati, da se naučim... Od velike večine dobim nasvet, od takšnih kot si ti pa brezvezno pisanje, ki me ne gane... Ti se moraš naučiti še veliko kaj drugega kot samo okuhavanja trofej...

    Pa še glede izpita in enega pripravnika okrog 40 let iz našega letnika, ki je rekel, da knjige pred izpitom ne odpre, pa če ima zlate platnice... Kaj se je z njim zgodilo na izpitu, lahko sklepate sami... Po pol ure ustnega izpita in mučenja komisije, se je le-ta pravilno odločila... Hvala bogu! Takšni si NIKOLI ne zaslužijo, da hodijo naokrog s puško in plenijo ter gospodarijo z divjadjo... NIKOLI...

    Zazek, še en dobronameren nasvet... Preberi si še enkrat Iztokov post na nitju "Lisica"...

    LZ

  3. #43

    Privzeto

    No za tisti tekst (sem moral povečati) v zelenem je pa treba imeti pogum, čast in jajca.
    Muzikant ima vedno dobre. Samo, če se dotičnega primejo. In verjamem, da ti tistega šilarčka vsi privoščimo brez fige v žepu.

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ko prebiram tole debato mi gre na bruhanje.
    Napadanje nadebudnega pripravnika in deljenje pametnih in še pametnejših naukov, celo žuganje z etičnim kodeksom..... Zato, ker je fant objavil fotografijo uplenjene lisice na FB. In so se menda nekateri, ki so to videli zgražali.
    Pa lepo prosim, kaj vam je???
    A smo lovci ilegalna organizacija? saj res, Mi ne ubijamo divjadi, kajne, mi jo uplenimo, seveda samo kadar je bolna in slabotna, no ja, pa če res dela škodo.... Sicer pa živalce le hranimo. In smo največji naravovarstveniki......
    Se moram kot lovec skrivati pred ostalimi ljudmi? Moram skrivati plen ki sem ga uplenil, da se ne bo kdo zgražal? Odgovor je NE!!! Ker s tem bom mogoče le ustvaril vtis, da me ni, da ne ubijam živali.... In javnost bo toliko bolj zgrožena, ko bo prišla do kakšnega nasprotnega dokaza.

    Ker sem ponosen, da sem lovec. Na lovu in na splošno v lovski opravi se pred nikomur ne skrivam. Tudi svojega plena ne skrivam. Tudi fotografije plena delim z drugimi, ne samo na forumu, tudi na Facebooku in še kje.
    Ljudem je treba povedati, da smo tu, in ja, da divjadi vzamemo življenje. In potem je tudi srnica mrtva in da ji takrat ko jo ustrelimo tudi teče kri. In da smo ponavadi veseli, ko kaj uplenimo. To so dejstva. Če jih bomo v javnosti zanikali in olepševali, bomo pljuvali v lastno skledo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #45

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Ko prebiram tole debato mi gre na bruhanje.
    Napadanje nadebudnega pripravnika in deljenje pametnih in še pametnejših naukov, celo žuganje z etičnim kodeksom..... Zato, ker je fant objavil fotografijo uplenjene lisice na FB. In so se menda nekateri, ki so to videli zgražali.
    Pa lepo prosim, kaj vam je???
    A smo lovci ilegalna organizacija? saj res, Mi ne ubijamo divjadi, kajne, mi jo uplenimo, seveda samo kadar je bolna in slabotna, no ja, pa če res dela škodo.... Sicer pa živalce le hranimo. In smo največji naravovarstveniki......
    Se moram kot lovec skrivati pred ostalimi ljudmi? Moram skrivati plen ki sem ga uplenil, da se ne bo kdo zgražal? Odgovor je NE!!! Ker s tem bom mogoče le ustvaril vtis, da me ni, da ne ubijam živali.... In javnost bo toliko bolj zgrožena, ko bo prišla do kakšnega nasprotnega dokaza.

    Ker sem ponosen, da sem lovec. Na lovu in na splošno v lovski opravi se pred nikomur ne skrivam. Tudi svojega plena ne skrivam. Tudi fotografije plena delim z drugimi, ne samo na forumu, tudi na Facebooku in še kje.
    Ljudem je treba povedati, da smo tu, in ja, da divjadi vzamemo življenje. In potem je tudi srnica mrtva in da ji takrat ko jo ustrelimo tudi teče kri. In da smo ponavadi veseli, ko kaj uplenimo. To so dejstva. Če jih bomo v javnosti zanikali in olepševali, bomo pljuvali v lastno skledo.
    Bravo

  6. #46

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da bi to debato Marijan moral prestaviti v posebej nitje...

    Predvčerajšnjim sem uplenil mojega prvega jelena in nisem občutil nič večjega "veselja" kot takrat, ko sem z mentorjem uplenil prvega in edinega lisjaka... To pravim zato, ker menim, da si obe živali zaslužita enako spoštovanje, ko jim vzameš eno in edino življenje... Sem mislil, da bo prišlo za menoj večje "veselje", ko sem uplenil jelena, pa vidim, da so čisto enaki občutki kot pri uplenjenem lisjaku in gumbarju,...

    Lov in streljanje živali vsak jemlje drugače... Trofejaši, netrofejaši, veliko jih vidi v divjadi samo pečenko in mu je škoda patrona za divjad, če nima vsaj 30 kg, odkupna cena pa mora biti pod 2€, vsak ima različne občutke ob uplenjeni živali,...

    Sine, Američani in njihov način lova, trofejaštva in velikokrat dobesednega izživljanja nad divjadjo in ostalimi živalmi, pa me ne mika,... Še posebej ne, da bi se tam hvalil, kaj sem predvčerajšnjim uplenil... Koliko posnetkov je na Youtube, ko streljajo divjad dobesedno v kletkah... To je izživljanje, nesposobnost in primitivnost... So daleč za tem, da bi sprejemali lov kot tradicijo in spoštovali uplenjeno žival... Nimajo tudi nobenih običajev, ki bi to negovali... Tega sploh ne poznajo... Tam lahko ima vsak drekec-pekec puško, s katero se potem izživlja...

    Z mojim plenom sem se edino pohvalil pred prijatelji (večinoma lovci) tako, da sem jih zvečer 12 povabil na jetrca... Izrekli so mi Lovski blagor, jaz pa sem bil zelo vesel, da smo se zbrali in družili v mejah normale...

    Ja, pa še tukaj na forumu sem prilimal par fotografij, da vidite, da se je "pripravnik" v treh letih nekaj naučil... In tega veliko s pomočjo vaših dobronamernih nasvetov (tudi od Muzikantarja, ki zna bit z*j*b*n )...
    Ti pejd pa k mami domov jokat

  7. #47

    Privzeto

    Portal Forum-lov.org ima na vašo pobudo pred nekaj tedni tudi FB stran http://www.facebook.com/pages/Forum-...22076961266669

    Tam lahko v okviru prijateljev, torej se ne smatra za javnost, objavljate slike plena in obenem več debatirate o tem. Če se vam zdi fotka neprimerna za tu gori, ali če vam tako bolj paše.

    Če kaj ne klapa kot mora, me prosim obvestite, bom poskrbel, da bo urejeno.

    LP

    P.S.: Ko se to umiri, bom prestavil v svojo temo.

  8. #48

    Privzeto

    V potrditev, da se tam najde zanimive slike lovskih prijateljev, torej različne "plene" prilagam posnetek strani.

    Most na sliki naj bi simboliziral povezovanje lovcev, zato tudi take debate ki so tu jemljimo kot dobronamerne nasvete, ki koristijo nam vsem.

    Uživajte!

  9. #49

    Privzeto

    Citat doberman je objavil: Pokaži objave
    Ti pejd pa k mami domov jokat
    Poglej Doberman. Zazek si je prislužil negativen odziv javnosti zaradi nastopaštva (bahaštva z plenom na FB), pri lovcih pa z poduki in jeznimi odgovori, ki so v nasprotju z (vsaj teoretičnimi) načeli lovstva. Kot pripravnik, ki je padel na lovskem izpitu bi moral biti za dobronamerne pripombe bolj dovzeten in jih upoštevati. Ne smem pomisliti, kakšen lovec bo, če enkrat izpit opravi.
    Ti pa z takšnimi odgovori kot je zgoraj, kot lokostrelec (če se ne motim) ustvarjaš med lovci po nepotrebnem sovražnike. Tudi tiste, ki smo bili do lokostrelstva v lovstvu neopredeljeni si sedaj postavil na drugo stran.
    Čisto po nepotrebnem.

  10. #50

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Poglej Doberman. Zazek si je prislužil negativen odziv javnosti zaradi nastopaštva (bahaštva z plenom na FB), pri lovcih pa z poduki in jeznimi odgovori, ki so v nasprotju z (vsaj teoretičnimi) načeli lovstva. Kot pripravnik, ki je padel na lovskem izpitu bi moral biti za dobronamerne pripombe bolj dovzeten in jih upoštevati. Ne smem pomisliti, kakšen lovec bo, če enkrat izpit opravi.
    Ti pa z takšnimi odgovori kot je zgoraj, kot lokostrelec (če se ne motim) ustvarjaš med lovci po nepotrebnem sovražnike. Tudi tiste, ki smo bili do lokostrelstva v lovstvu neopredeljeni si sedaj postavil na drugo stran.
    Čisto po nepotrebnem.
    No, da smo si na jasnem jaz sem lovec z lokom in pusko , ce je le mozno lovim z lokom drugace pa z pusko zaradi tisti parih ovcic ki so bile ze prej labilne zdaj pa ,ko sem jih uzalil pa ne marajo vec lokostrelcev se pa res ni za sekirat drugace pa je Mugo zadel bistvo vsi tisti,ki ste se v javnosti delali LEPE ste danes krivi da je javnos taksna kot je cisti produkt vasega razmisljanja je pa PROF.racoon no vsaj pri nekaterih vam je uspelo.
    Jaz nikoli ne skrivam ,da sem lovec in me tega tudi ni sram zato se mi ni treba druziti samo z mojimi dvanajstimi lovskimi kolegi.

Stran 5 od 12 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •