Stran 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 115

Tema: Objava fotografij uplenjene divjadi na internetu

  1. #11

    Privzeto

    Citat Zazek je objavil: Pokaži objave
    Kdo se je pa delal norca ? ker sem jo objavil na fb, ampak ne zaradi drugih da imajo nespametne komentarje, ampak tudi zaradi drugih tovarišev lovcev....Moje mnenje je to da lahko vsak objavi kakršnokoli sliko in kjerkoli na spletu, če pa komu kaj nepaše naj pa ne gleda in se vzdrži brezveznih komentarjev!!!
    Aha, no potem si to res bil ti. Povem ti lahko, da je tvoja objava na Facebooku sprožila nemalo zgražanja in zasmehovanja po Kamniku in Tuhinjski dolini. Tvoje razmišljanje in obnašanje je argument vsem tistim, ki menijo, da bi bilo treba dvigniti starostno moje za sprejem v lovske vrste. Ali pa je nekaj narobe s psihološkimi testi, ki jih morajo opraviti vsi kandidati za orožni list v sklopu zdravniškega pregleda.
    Tudi dejstvo, da si neuspešno opravljal lovski izpit, precej pove. Ker pasti na lovskem izpitu je pravzaprav bolj kot ne izjema. Zelo malo ali pa nič je pa vreden argument - da to delajo tudi drugi!

  2. #12

    Privzeto

    Jaz osebno ne vidim nobene tezave ,ce je objavil svoje lovske fotorafije na facebooku pa ce je lovec vsak ima svoje hobije,kar se pa tice da naj fotografije deli samo z lovskimi prijatelji je pa poden razmisljanje ne razumem zakaj bi se mogel skrivati pred javnostjo ,ce so sliko (kulturne) ni to nic takega in ko pride sem pa tja kaksna lovska fotografija v javnost je pa seveda SOKANTNO pa ne zaradi tebe ker si jo objavil ampak zaradi vseh tisth ki svoje lovstvo skrivajo pred javnostjo oziroma je edina stvar ki jo javnost lahko izve je to da krmijo srnice pozimi.

  3. #13

    Privzeto

    Citat doberman je objavil: Pokaži objave
    Jaz osebno ne vidim nobene tezave ,ce je objavil svoje lovske fotorafije na facebooku pa ce je lovec vsak ima svoje hobije,kar se pa tice da naj fotografije deli samo z lovskimi prijatelji je pa poden razmisljanje ne razumem zakaj bi se mogel skrivati pred javnostjo ,ce so sliko (kulturne) ni to nic takega in ko pride sem pa tja kaksna lovska fotografija v javnost je pa seveda SOKANTNO pa ne zaradi tebe ker si jo objavil ampak zaradi vseh tisth ki svoje lovstvo skrivajo pred javnostjo oziroma je edina stvar ki jo javnost lahko izve je to da krmijo srnice pozimi.
    Saj ne rečem, da je glede tega vse jasno in črno - belo. Jaz (in ostali) pa vidimo posledice, negativne, kadar kdo to naredi na neposrečen - nepravilen način. Še posebej pa je pomembno, kakšen ugled ima ta oseba (ne mislim zaenkrat na nobeno konkretno osebo) tudi sicer v svoji okolici.
    Ta tema je vsekakor primerna za samostojno debato, predvsem pa pričakujem in pogrešam kakšne usmeritve od tako opevane piar službe lovske zveze.
    Poudarjam še enkrat, lov in lovstvo se lahko predstavi v javnosti zelo pozitivno (pa če pomislim samo na literarna dela Trop brez zvoncev, Na petelina, V Zali,... ki bi jih vsaj enkrat moral prebrati vsak lovec), lahko pa tudi žal tako, da sproža splošno zgražanje, negodovanje in posledično manjša podpora željam, potrebam in načrtom, ki bi jih lovci in lovske organizacije imeli za lažje in kvalitetnejše delo. Brez podpore javnosti (vseh pač, ki se vključujejo v naše delo) bomo žal lahko ostali lovci le še "na Facebooku".
    Skratka, objava lovske fotografije pogojno da, a zahteva še precej precej več odgovornosti in zrelosti, kot so jo nekateri, ki se teh objav poslužujejo, do sedaj uspeli pokazati.

  4. #14

    Privzeto

    naslov teme je lisica.

  5. #15
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Tuhinjska dolina
    Prispevki
    231

    Privzeto

    Citat doberman je objavil: Pokaži objave
    Jaz osebno ne vidim nobene tezave ,ce je objavil svoje lovske fotorafije na facebooku pa ce je lovec vsak ima svoje hobije,kar se pa tice da naj fotografije deli samo z lovskimi prijatelji je pa poden razmisljanje ne razumem zakaj bi se mogel skrivati pred javnostjo ,ce so sliko (kulturne) ni to nic takega in ko pride sem pa tja kaksna lovska fotografija v javnost je pa seveda SOKANTNO pa ne zaradi tebe ker si jo objavil ampak zaradi vseh tisth ki svoje lovstvo skrivajo pred javnostjo oziroma je edina stvar ki jo javnost lahko izve je to da krmijo srnice pozimi.

    Doberman se popolnoma strinjam s tabo...
    7×64; 8×57JS; 308WIN; 22TOZ

  6. #16
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    sem čez vikend slišal v družbi, kako so se Tuhinjci iz enega mladeniča norca delal, ko je na Facebook mrtvo lisico objavljal;
    Ni čudno, da je tako v slovenskem lovstvu, če se delajo iz vsakega (mladega lovca) norca in ga zaničujejo...
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  7. #17
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Tuhinjska dolina
    Prispevki
    231

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Ni čudno, da je tako v slovenskem lovstvu, če se delajo iz vsakega (mladega lovca) norca in ga zaničujejo...



    Res je hunterxxxl, se popolnoma strinjam s tabo!!
    7×64; 8×57JS; 308WIN; 22TOZ

  8. #18

    Privzeto

    Pa kaj je z nami narobe. Jaz Zazku ne ploskam za objavo na Facebooku. Za to je forum. In tudi tukaj smo imeli pred kratkim debato o slikah uplenjene divjadi. Zelo pozitivno. In vidim, da so nekateri za pripombe zelo dovzetni. In skušajo stanje izboljšati. Tudi v javnosti se lahko objavi kakšna posebna trofeja. Ne pa slabe slike ustreljenih lisic z namenom samohvale.
    Če lovec zlorabi orožje pade senca na vse (novinarji takoj napišejo, da je lovec). Z takšnimi objavami javnega mnenja ne bomo popravili. Našli bomo še več nasprotnikov lova. In ko bo teh več, jim bodo politiki v upanju na glas na volitvah ustregli z uzakonitvijo njihovih pripomb. Tako je bilo v nekaterih kantonih Švice, kjer sedaj ne lovijo več.
    Zazek bo spet užaljen. Ampak jaz nočem, da me v javnosti enačijo z zagnanimi in napačno usmerjenimi lovskimi pripravniki. In takim, ki trdijo, da lahko objavljajo kar hočejo in kjer hočejo se lahko naša organizacija brez škode odpove.

  9. #19
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Tuhinjska dolina
    Prispevki
    231

    Privzeto

    Poglejalojz, jaz bom objavil na facebooku kar jst hočem, pa naj gre za jelena, srnjaka ali pa prašiča, in če komu nepaše da gleda "slabe slike in ustreljene" lisice pa naj pač ne gleda, in naj me odstrani od prijateljev... Če pa komu kai nepaše naj se pa pri meni oglasi pa se osebno zmeniva....
    7×64; 8×57JS; 308WIN; 22TOZ

  10. #20

    Privzeto

    Citat Zazek je objavil: Pokaži objave
    Poglejalojz, jaz bom objavil na facebooku kar jst hočem, pa naj gre za jelena, srnjaka ali pa prašiča, in če komu nepaše da gleda "slabe slike in ustreljene" lisice pa naj pač ne gleda, in naj me odstrani od prijateljev... Če pa komu kai nepaše naj se pa pri meni oglasi pa se osebno zmeniva....
    Zazek, ko boš enkrat opravil lovski izpit, če ga sploh boš, boš podpisal tudi Etični kodeks slovenskih lovcev, ki ga ti s svojim ravnanjem, razmišljanjem in zaničevanjem pomena družbenega ugleda lovstva, kršiš že v enem zamahu kar v treh pomembnih točkah. Naj citiram odlomče členov:

    >>>>>
    13. člen

    Lovec naj bo častna oseba in temu primernega zunanjega in notranjega obnašanja, z odgovornim ravnanjem do narave, divjadi, družbenega okolja, do lastnikov ali upravljavcev zemljišč in gozdov ter do svojih lovskih tovarišev.
    S svojim vedenjem in ravnanjem si mora lovec v svojem družbenem okolju prizadevati za svoj ugled ter za ugled lovskih organizacij.


    15. člen

    Lovci z nastopi in razstavami predstavljajo naloge pri varstvu narave in divjadi, kulturno izročilo, etične norme ter lovske šege in navade.
    Trofeje ocenjujemo in razstavljamo za strokovno javnost, ker so odraz naravnih danosti lovišč, genske zasnove divjadi ter tudi merilo uspešne gojitve divjadi.

    21. člen

    Lovci morajo spoštovati in varovati svojo lovsko organizacijo.
    Lovci naj zboljšujejo ugled, čast in dostojanstvo lovstva ter se izogibajo dejanj, zardi katerih bi se v javnosti zmanjševal ugled lovstva.
    Pri svojem ravnanju mora lovec vselej upoštevati pravila osebnega vedenja in načela etike slovenskega lovca, da tako utrjuje ugled lovca in lovske organizacije.
    >>>>>
    Skratka, nobeden od nas, ki ima pomisleke nad tvojim razmišljanjem in dejanji, ne govori tega na pamet. Tudi na tvoje zasebno sporočilo ti ne bom odgovarjal, ker se osebno ne poznava in vse, kar imam za povedati, zaenkrat povem tu javno.

Stran 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •