Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 20 od 20

Tema: Rdeča pika

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto Docter

    Ali je res, da pristrelitev omenjenih Docter "vizirjev" ni ravno enostavna?

  2. #12

    Privzeto

    Jaz imam Docter piko. Vpeto imam v zadnji in prednji del. Celotni strošek me je stal 100 € (brez nakupa pike, seveda)! Naredil mi je kolega, ki je puškar. Ne vem od kod Muzikantu cena 300 €??? S pristrelitvijo ni nikakršnih problemov! Streljaš lahko na bežečega divjega prašiča v gozdu tudi na 100 metrov in nese v piko, čeprav, če se ne motim, piše v navodilih, da je točnost zagotovljena na cca. 40-50 metrov. Zelo prav pride tudi ponoči pri lovu, ker ni potrebno iskati križa v streljnem daljnogledu ali merka na cevi. Je pa res, da je ta Docterjeva varianta dosti draga in da se marsikdo za njo ne odloči, ker je cena precej visoka.

  3. #13

    Privzeto

    Zadnji del montaže je cca 100 evrov. Če je narejen mostiček pa najbrž več. Je pa res, da če imaš montažo vpeto na dveh mestih, lahko daš gor še kakšno drugo piko (večjo, težjo), kot naprimer Bushnellov Trophy 1x28, ki je cenejši od Docterja in Burissa.

  4. #14
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Nekatere (predvsem ameriške) pike imajo na razpolago montažo za picatinny ali weaver šine. Po mojem je dobra rešitev, edino ne vem, kako je s šinami in bokaricami.

  5. #15
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    To ti je rekel zato, ker te je pravilno ocenil za "zelenega" in bi te v primeru izdelave ocuril za 300 Eur.

    Eaw izdeluje nosilce za Docter, ki se vpnejo v zadnjo bazo Suhl že nevem koliko časa in prakti?no ni reklamacij.
    Sem ga tudi sam pogruntal... Saj drugače tako priznane firme ne bi izdelovale in priporočale teh montaž...

    Videl pa sem tudi že nekaj takšnih, ki so si kljub vsemu izdelali montaže z dvojnim vpenjanjem... Tudi od Rikca...

  6. #16
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Jaz imam Docter piko. Vpeto imam v zadnji in prednji del. Celotni strošek me je stal 100 € (brez nakupa pike, seveda)! Naredil mi je kolega, ki je puškar. Ne vem od kod Muzikantu cena 300 €??? S pristrelitvijo ni nikakršnih problemov! Streljaš lahko na bežečega divjega prašiča v gozdu tudi na 100 metrov in nese v piko, čeprav, če se ne motim, piše v navodilih, da je točnost zagotovljena na cca. 40-50 metrov. Zelo prav pride tudi ponoči pri lovu, ker ni potrebno iskati križa v streljnem daljnogledu ali merka na cevi. Je pa res, da je ta Docterjeva varianta dosti draga in da se marsikdo za njo ne odloči, ker je cena precej visoka.
    joj rikec pa da ti nimas slucajno termovizije namontirane in ne rdece pike da vidis ponoci.
    Ok ze vrsto let uporabljam aimpoint comp M2.Zadeva je funkcionalna oziroma lovsko uporabna do max. 70-80metrov kar je vec je ponavadi netocen zadetek.Da nebo pomote tudi sam sem na vojaskem streliscu bloska polica streljal na 400m in se da zadet silhueto cloveka ni neke umetnosti ce ti je jasen padec krogle...
    Kar se pa tice uporabe v mraku je zadeva neuporabna,oziroma je uporabna toliko dolgo kot so uporabne tvoje oci.
    Moje osebno mnenje je da so pike za strele do 20m.Kar je vec je dobra optika pametna povecava in vrhunska montaza ZAKON.

  7. #17

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    joj rikec pa da ti nimas slucajno termovizije namontirane in ne rdece pike da vidis ponoci.
    Ok ze vrsto let uporabljam aimpoint comp M2.Zadeva je funkcionalna oziroma lovsko uporabna do max. 70-80metrov kar je vec je ponavadi netocen zadetek.Da nebo pomote tudi sam sem na vojaskem streliscu bloska polica streljal na 400m in se da zadet silhueto cloveka ni neke umetnosti ce ti je jasen padec krogle...
    Kar se pa tice uporabe v mraku je zadeva neuporabna,oziroma je uporabna toliko dolgo kot so uporabne tvoje oci.
    Moje osebno mnenje je da so pike za strele do 20m.Kar je vec je dobra optika pametna povecava in vrhunska montaza ZAKON.
    Tinkec, daj si enkrat preberi kaj točno napišem in ne mešaj termovizije v to... Pa še nekaj, če jaz napišem svojem mnenje, ki očitno ni najbolj tebi po godu ne rabiš potem narediti tako negativen odziv. Še vedno pa sem prepričan v to, da z rdečo piko lažje najdeš in zadeneš "tarčo" kot pa če moraš ponoči iskati "mušico" na cevi, pa ne rabiš nobene termovizije... Za strel na 100 metrov je bilo seveda mišljeno seveda za dnevno svetlobo. Sicer ne vem koliko si ti sposoben strelec a jaz sem lani (z rdečo piko) dva ozimca uplenil v teku na 80 metrov. Pa nisem ostrostrelske narave...
    Nikakor pa se ne strinjam s tem kar si navedel, da so pike uporabne samo na 20 m! Mogoče se tebi ne zdijo uporabne, a v praksi so še zelo uporabne, ker drugače jih mnogi strelci nebi montirali tako kot jih.
    Jaz sem mnenja, da je pri strelih glede na rastje v naravi do 50 metrov uporaba pike učinkovitejša od strelnega daljnogleda, a seveda spet to je moje mnenje, ki nekaterim pač ni všeč. Vsak pa ve, kaj je komu dobro, da lahko na divjadi naredi dober in učinkovit strel. Vsak ve zase najbolje, razen Tinko, ki misli, da ima vedno vse samo on prav in če kdo drug ni takega mnenja je že očitno čudak...

  8. #18
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Rikec se par tisoc nabojev postrelis pa bos prisel k pameti....pa bos mogoce prisel do spoznanja da se z piko neda v temi streljat....

  9. #19

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Rikec se par tisoc nabojev postrelis pa bos prisel k pameti....pa bos mogoce prisel do spoznanja da se z piko neda v temi streljat....
    Tinko... jaz lahko, ti očitno ne zmoreš tega očitno nisi iz pravega testa

  10. #20
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Obnašate se kot dvanajstleniki no

    ste sposobni obdržat debato na resnem nivoju?

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •