Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: Rdeča pika

  1. #1

    Privzeto Rdeča pika

    Na karabinu imam suhlovo montažo.Sedaj pa bi uporabil spodnji del obstoječe montaže, na zgornjega, novega pa bi dal rdečo piko. Ker sem imel v mislih Docterjovo piko ki je majhna in lahko, so mi nekateri svetovali, da jo je možno montirati samo na zadnji del suhlove montaže. Spet drugi pa pravijo, da mora biti montaža cela ( sprednji in zadnji del).
    Ne vem kako se odločim.

  2. #2

    Privzeto

    Pri optičnih pikah sem laik. Tudi meni je trgovec v NM hotel prodati le zadnji del blaserjeve montaže z optično piko. To mi nikakor ne gre v glavo glede točnosti.
    Naj kdo, ki jo ima objektivno napiše izkušnje z njo.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Za Docterja obstaja nosilec, ki gre na zadnjo bazo Suhl montaže, cena je cc 90 Eur in je ok.

    @Alojz, zakaj ti pa ne gre v glavo ?

  4. #4

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    @Alojz, zakaj ti pa ne gre v glavo ?
    Zdi se mi večja možnost za napake, če je vpet tako na kratko. Nosilec ali šina, ki je vpeta v oba nastavka na puški mi deluje bolj kompaktno.

  5. #5

    Privzeto

    Glede na to da imaš karabin bi mogoče raje namontiral širokokotni strelni daljnogled. Se mi zdi veliko bolj praktičen kot pika.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zdi se mi večja možnost za napake, če je vpet tako na kratko. Nosilec ali šina, ki je vpeta v oba nastavka na puški mi deluje bolj kompaktno.
    Teoretično je res tako, praktično je pa ta napaka pri dobro narejenem suhl-u zanemarljiva.

  7. #7
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    @Alojz: Za Blaser obstajajo takšne montaže za Docter in delujejo brezhibno:

    http://www.optics-trade.eu/shop/si/m...laser-r93.html

    http://www.optics-trade.eu/shop/si/m...blaser-r8.html


    Za švenk montaže je možno dobiti kaj takšnega:

    http://www.optics-trade.eu/shop/si/m...or-docter.html


    Za Suhl pa je možno kupiti nastavek za nosilec Docter pike vendar ga mora običajno prilagoditi puškar.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  8. #8

    Privzeto

    Sedaj imam montiran daljnogled 3-9x42. Tudi pri najmanjši povečavi je neuporabna za hiter strel. Zato sem mislil dati gor piko. Dober variabilni širokokotni daljnogled pa z zgornjim delom montaža pa je bistveno več denarja.

  9. #9
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Meni je puškar v LJ rekel, da mora biti pika vpeta v prvi in zadnji del suhlove montaže...
    Zdaj pa vedi, kaj je prav...

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    To ti je rekel zato, ker te je pravilno ocenil za "zelenega" in bi te v primeru izdelave ocuril za 300 Eur.

    Eaw izdeluje nosilce za Docter, ki se vpnejo v zadnjo bazo Suhl že nevem koliko časa in prakti?no ni reklamacij.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •