Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 16 od 16

Tema: S psom v gozd

  1. #11

    Privzeto

    Si povedal vse.
    Naj ti taki ne vzamejo veselja z psom ali lovom.

  2. #12

    Privzeto

    Jao zdej sem pa pihnu v gnezo.
    Najprej da smo si najasnem, nimam nič proti če jemlete psa sabo.
    Govorilo se je o goniču, in ne o krvosledcu in zgrešenih strelih itd...
    Do ne bo debel hm.. mislim, da je vseeno ali leži v pesjaku ali pa pod prežo ali na preži ne vem kje pač je, da se boste tako zbližali, kot pravite.....
    Drugače pa, rajši bi debatirau tisto, ki je JVPV omenu na začetku

  3. #13

    Privzeto

    Gonjač, čestitke in komplimenti! Če bi vsi vodniki psov (ali bolje rečeno: lastniki, ker posedovanje psa še ne pomeni, da je nekdo res tudi vodnik) imeli tak odnos do lova s psom, kot ga imaš ti, zagotovo ne bi bilo toliko nevzgojenih ščenet, ki razen po rodovnikih nimajo niti "L" od lovskega psa in delajo samo škodo po lovišču - kadar uspejo sploh do lovišča priti. Sam v pesjaku ali pa sam (brez nadzora) v lovišču ne bo noben pes postal dober lovčev pomočnik.

  4. #14

    Privzeto

    Lovski pes sodi k lovcu! Zato pa si moramo vzeti čas in ga dobro izšolati, da nam na lovu ni v napoto, ampak nam je lahko še kako v pomoč.
    Najlažje je nabaviti goniča, ga imeti zaprtega v boksu in ga parkrat pripeljati na skupni lov in potem bentiti ko psa cel dan ni nazaj ter se imeti za "tabolšga" kinologa, ki drugim soli pamet, kako je pes, ki uboga slabši za lov

  5. #15

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Lovski pes sodi k lovcu! Zato pa si moramo vzeti čas in ga dobro izšolati, da nam na lovu ni v napoto, ampak nam je lahko še kako v pomoč.
    Najlažje je nabaviti goniča, ga imeti zaprtega v boksu in ga parkrat pripeljati na skupni lov in potem bentiti ko psa cel dan ni nazaj ter se imeti za "tabolšga" kinologa, ki drugim soli pamet, kako je pes, ki uboga slabši za lov

  6. #16
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Jaz brez svojega brandel braka ne znam na jago, izšolan je za krvno sled in nikoli nisem imel problema zato ker je bil z menoj. Samo pomaga mi lahko ker slabše slišim pol pa njega gledam v katero stran glavo obrača ko dvigne ušesa, ali nos, ga pa vzamem kar na prežo če že grem čakat, ponavadi sva pa na zalazu. Kar smilijo se mi tisti ki žalosno iz pesjaka gledajo kako njihovi lastniki nosijo puško v avto

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •