Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: Angleški koker španjel

  1. #11

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Uf, kdo pa je imel KŠ-ja v pisarni?
    Tisti,ki je bil hkrati tudi odgovoren za vzrejo KŠ.
    Imam občutek, da me malo .....

  2. #12

    Privzeto

    Ej, res ne vem, kam ciljaš (če ne gre za pokojnega L.Z.)...

    Meni se zdi vse skupaj bolj današnji problem - 20 let nazaj ni bilo težko dobit dobrega in hkrati tudi zdravega KŠ-ja.

  3. #13

    Privzeto

    Zdej besno brskam po gorah starih fotografij, da bi pokazala fotko naše čisto prve koker španjelke, poležene leta 1989. Cel tojfl!

  4. #14

    Privzeto

    Evo, naša prva kokrca. :icon_mrgreen:

    Na fotki KŠ Megi, poležena 1989 in Nkp Bora, poležena 1979.

    Povezava 10950

  5. #15

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Imam pa eno čisto resno vprašanje v zvezi s kokerji...



    Poleg problema PL sem v rodovnikih kokerjev dostikrat zasledila dokaj visoko stopnjo kolčne displazije. Zelo priznane slovenske psarne (pa tudi tuje) imajo v rodovih označeno HD-C ali celo HD-D! HD-B pa je že čisto nekaj samoumevnega...

    Zato me zanima, ali ne bi bilo smiselno te težave vzeti (v vzrejnem smislu) malce pod drobnogled? Ali ne tiči morda prav tule glavni razlog, zakaj uhajajo kokerji iz lovskih vrst?

    Ne provociram - ampak me resno zanima, kako je s tem in če ima kdo kako podobno izkušnjo?
    Eden od razlogov, da se sploh vtikam v kokre.
    JA ! Lepo prosim... Hudo zaželjeno bi bilo vzet tole vzrejo malo pod drobnogled.
    Kaj me moti... moti me da je tale vzreja kokrov pri nas totalno spolzela iz nadzora.Izpade v tej smeri kot da vse kar je še pomembno so rastave, meni ni normalno da se privleče pse v rutah in copatah, da potem tam paradira....in potem je šampijon/.. halo... 8 grupa-šarivec. delo pa nula od nule- po možnosti hoste še videl ni.
    Meni je lovski pes in to naj bi tudi bil... ravno tako kot mi je seter lovski pes in je prav in pošteno ,da se ga v tej smeri šola pa ,da se kdaj in kdaj tud kaj dela z njim.( čeprav moj stari kot je bolj len je)
    Te lepotne rastave katere se tako forsira je pa meni ena navadna kamuflaža za nepopolno vzrejo... ni mi normalno ,da psom genetsko manjka zobovje, da je vse rahitično, kup takih in drugačnih alergij, da nimajo jajc itd
    trenutno vem zgolj za eno psarno iz Maribora da imajo "delavne" kokre. Dejansko z UP.. narejeno. Čeprav vem ,da prekleto malo kokrov gre tudi iz njihove vzreje v lovske roke. Če je res zgolj nega... ja pismo, sej ima prepeličar tud dolgo dlako ... teh pa ne manka

    Mi smo tudi imeli kokra pred xy leti...( tam 21 let nazaj smo se poslovili od njega pri 15ih letih) dejansko smo ga posvojili 4 leta starega( je bil rodovniški) točno čigav je bil nimam pojma...

    Lovec definitivno...ostrina tudi... nekako tako kot je Alojz rekel

    Sem pa prepričana da kljub negi( ja Breza točno vem kaj govoriš- ker seter jih 3x toliko prinese domov...) bi marsikdo pomislil na kokra kot lovskega pasjega partnerja.
    Nasplošno se mi je misel nekako v tej smeri( sploh ko mi nekdo reče od lovcev nimam psa zaradi otrok)... meni v otroštvu je bil koker idealen pes... neumoren..po cele dneve se je podil z nami- prej smo vsi mulci dol popadali kot pes.( da ne omenjam kam vse smo ga s seboj vlačili ... tud na drevo) Rastavljali ga nismo je imel bolj kratko frizuro... ko je šel pa z dedom na jago je bil pa tud nekaj boljšega. Vedno je bil ponosen nanj.

  6. #16

    Privzeto


    žal edina fotografija katero imam

  7. #17

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz ne provociram. Povem le svoje mnenje.
    Moj koker je imel odlično oceno. Ni bil prevelik. Pa je vseeno aportiral lisico in z lahkoto podrl srnjaka. Tudi veliko mačkov je pokončal (takrat je bilo to zaželjeno). Bil je zelo močan.
    Ko pa gledam današnje pse se mi pa kar smilijo. Majhne glavice in drobni. Ne vem, kako bi opravili z zajcem.
    To je sigurno posledica selekcijske vzreje. Kaj misliš Breza. Kdo je kriv?
    No tole pa spominja na našega ARI-ELa , pa vsi tarnajo, kako veliko glavo ima, pa kako je visok.... Mi smo pa zeloo srečni, da imamo poštenega koker španjel samca, Ari je pri letu in pol dobil vzrejno,l/1 ( telesna odlično, pa ne tista iz razstav, čeprav je bil tudi na razstavah in je za enkrat CHJunior, še bolj smo ponosni na PNZ, z 125 točkami, in v koš je pospravil kar nekaj bolj "perspektivnih" lovskih pasem. Za UP, mu je malo zmanjkalo, pa ne po njegovi krivdi, ampak naši, ker smo bli nerodni - no ja tudi mi se učimo) Ne vem, kaj ljudi moti, tudi naš koker gre povsodm, pa za enkrat ni bilo prehudih problemov z čički ipd. Sicer pa je to naš tretji koker , in naš Jager je kar zadovoljen z njim. Odlikuje ga vztrajnost, vodljivost in sploh vse, kar se za kokerja spodobi. Če bi imel še malo bolj dobre vodnike, pa bi bil "superpes"
    Tudi meni ni všeč, da tako odlična lovska pasma izginja in končuje v rokah, ki ne vedo, kaj in kako. Lovci in vzreditelji te pasme, bi se morali malo bolj potrudit in ne dovolit, da kokeršpanjel konča v razstavnih vodah. Kar žalost me prime, ko vidim, kako kokeršpanjeli vedno bolj ratujejo miniaturni.Le kaj delajo, vzreditelji te tako plemenite vrste psov? Vem sicer za psarno, ki se izredno trudi, da bi kokerji ostali kar so in za kar so namenjeni, pa kaj ko so eni od redkih.
    Drage lovke in soproge lovcev, kaj je res tako hudo, če ima kuža malo daljšo dlako?? in je treba vsake toliko vzeti glavnik, ali krtačko in malce porihtati kosmatinca?? Pa saj je tako vesel, ko se ga čoha in se ukvarja z njim, in nič ne zameri, če se ga malo tudi pocuka. Pa tista nežna in mehka kepa dlak, ki se zvečer stisne k nogam?? In še in še užitkov, ki nam jih privošči???

  8. #18

    Privzeto

    a bi blo to ta pravo?

  9. #19

    Privzeto

    Citat Brička je objavil: Pokaži objave
    a bi blo to ta pravo?
    Nujno iščem lovca s koker španjelom v okolici Ljubljane. Za popoldanski pogovor in ogled. Name:  Smiley_Camera-1.gif
Views: 273
Size:  64.0 KB
    Pozna kdo koga, ki bi mi naklonil urico še ob dnevni svetlobi in po možnosti v naravnem okolju?

    Prosim in hvala vnaprej!


    Našli! Hvala za pomoč in LP
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •