OSNOVNI PODATKI:
DEŽELA IZVORA: Velika Britanija
ČAS IZVORA: 19. stoletje
FCI SKUPINA: VIII, sekcija 2
UPORABA: Lovski pes (prinašanje nizke divjadi)

PLEČNA VIŠINA: srednja:
- SAMCI: 39 - 41 cm
- SAMICE: 38 - 39 cm
TEŽA: 12,5 - 14,5 kg
ŽIVLJENSKA DOBA: 13 - 14 let


KRATEK OPIS:

Angleški koker španjel je vesel, močan lovski pes, po izgledu ljubek, bister, preprosto vodljiv in prijeten družinski pes. Za lov je zelo zagnan, neutruden.
Dlaka je dolga, gladka, svilnata, lahko je enobarven (zlato rjava, črna, črna z rjavimi ožigi) ali pa večbarven (črno bel, oranžno bel, rjavo bel,...). Od vihra do konca repa mora imeti enako dolžino, kot je višina vihra. ..... tralala hopsasa...potem se pa ponavadi začne o rastavah? nekateri še radi navedejo ,da imamo dve linji delavno in rastavno...
ampak v standardu pa piše
še vedno
UPORABA: Lovski pes (prinašanje nizke divjadi)- šarivec.


In zakaj sem se odločila odpret novo temo.
Zadnje čase( sicer bolj poredko- malo me čas baše) poslušam , ko se že srečamo stare jagre ko malce ponergajo... da mladih lovcev je kar nekaj, ampak psov pa nimajo...in je rečeno " na 10 jagrov dva psa...potem moramo pa mi stari kozli s psi hodit zraven... vsi bi samo jagali psa si pa noben ne nabavi"

pa npr meni babji pameti ne potegne( malo še popikam... jager brez psa ni jagr )pa vprašam enega( sicer mojih let) "mlajšega"... zakaj nima psa? In je odgovor "ženi ni noben všeč" in protestira ... ali " nimam časa"... "zarad otrok..." oni bi manjšega... " bi imel lovskega terierja.. pa je terier"
pa vprašam... "kaj pa koker španjel"
In dobivam odgovore... to je babji pes... to ni lovski pes.... itd?

Pa me resno zanima? Ali se je med lovci res pozabilo na Koker španjele?

zakaj jih je tako malo v loviščih?