Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Kratkocevno orožje v lovišču

  1. #11

    Privzeto

    Prispel je odgovor od MNZ. Sem se jim zahvalil in zapisal, da me ni zadovoljil.

    Citat:
    Dne 27. junij 2012 10:47 je <Ssj.Mnz@gov.si> napisal/-a:

    Spoštovani,

    pošiljamo dodatno pojasnilo glede uporabe dolgocevnega in kratkocevnega orožja na lovišču.

    Lovec, ki se odloči za lov divjadi na lovišču, pri sebi ne sme nositi samo kratkocevno orožje. Zakon o divjadi in lovstvu namreč določa, da smejo lovci na lovišču loviti divjad le z dolgocevnim orožjem, saj lov s kratkocevnim orožjem ni dovoljen.

    Kadar lovec rani ali poškoduje divjad in je potrebna izsleditev ranjene, bolne ali obnemogle divjadi, to opravi vodnik psov krvosledcev, ki ga lovec prosi za intervencijo. Vodnik psa krvosledca bo tako divjad usmrtil s kratkocevnim orožjem, kot določa zakon.

    Vprašanje gospoda, ki smo ga prejeli na MNZ, se je nanašalo na lov v lovišču. Kot smo gospodu odgovorili, se lahko lovi divjad le z dolgocevnim orožjem, lov s kratkocevnim orožjem ni dovoljen. Torej ne obstaja upravičen razlog, da bi se lovec sprehajal oziroma iskal plen - divjad, ki je zdrava, po lovišču zgolj s kratkocevnim orožjem.


    Lep pozdrav.

    Služba za odnose z javnostmi
    Ministrstvo za notranje zadeve

  2. #12

    Privzeto

    Na MNZ-ju očitno pojma nimajo kaj je lov. Za njih lov očitno predstavlja samo sprehajanje po gozdu in iskanje zdrave divjadi.

    Situacija je zelo podobna neumnosti, ko moram, ko opazim garjavo lisico v lovišču, o tem najprej obvestiti gospodarja, ta potem inšpektorja, da izda odločbo za izjemen odstrel, nakar se vrnem nazaj na mesto srečanje, kjer me lisička potrpežljivo čaka in jo odstrelim in po predpisih odstranim kadaver.

    Ta država ima pa res stik z realnostjo!

    Pa še zahvala tistim, ki s svojimi nepotrebnimi vprašanji sprožijo tako umna tolmačenja uradnikov v pisarnah.
    Last edited by Sršen; 27. June 2012 at 11:38.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #13

    Privzeto

    pač imajo dva različna pojma za lov 'zdrave' divjadi in iskanje zastreljene divjadi. kar dejansko zajema dve različni dejanji in veljajo tudi drugačna pravila za eno ter drugo. vse to skupaj je 'lov', tudi čiščenje in postavljanje prež, pa vendar ne rečem doma da grem na lov ko grem kosit okoli bivaka.
    kot za delodajalce je 'delo' samo delo, za nas delavčke pa še malica in pot zraven.
    brezveze je okoli tega energijo zgubljat in se razburjat.

  4. #14

    Privzeto

    Citat:
    Torej ne obstaja upravičen razlog, da bi se lovec sprehajal oziroma iskal plen - divjad, ki je zdrava, po lovišču zgolj s kratkocevnim orožjem.

    Samo beseda "sprehajal" je odveč.
    In poudarjeno je, da je to upravičen razlog.
    Torej nošenje tega orožja, če nimaš namena streljati ni upravičen razlog, ni pa kaznivo.
    Last edited by alojz1; 27. June 2012 at 12:31.

  5. #15

    Privzeto

    Izvirni greh je v vprašanju:
    "V zvezi s tem se postavlja vprašanje ali lovec v lovišču sme nositi le oz. samo kratkocevno orožje. ..."
    in odgovoru:
    "Lovec v lovišču ne sme nositi le oz. samo kratkocevno orožje. Upravičen razlog je lahko zgolj in samo lov, lov s kratkocevnim orožjem pa ni dovoljen."
    in ponovnem odgovoru:
    "Lovec, ki se odloči za lov divjadi na lovišču, pri sebi ne sme nositi samo kratkocevno orožje"

    Dodatna pojasnevanja, ki so milo rečeno "čudna" nam ne smejo služiti za iskanje zasilnega izhoda!, saj nam ga inšpektor ali policist na terenu ne bo priznal in evo nam težave.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #16

    Privzeto

    Res so čudna tolmačenja.
    Mislim pa, da ne more nihče komplicirati. (dokler nismo z pištolo na veselici)
    Lovec ima orožno list. In lahko nosi in prenaša v skladu z zakonom.
    Tam pa nikjer ne piše, da lahko nosi kratkocevno orožje samo v kombinaciji z dolgocevnim.

  7. #17

    Privzeto



    še vedno pa ne vem, kako lahko veleumnim brihtam v pisarni razložiš, da vsa divjad, za katero je upravičen milostni strel, ni zastreljena, pa tudi, da pogosto divjad leži ranjena in onemogla na mestu in ne rabiš klicat krvosledca, ki se bo končno lahko primajal s pištolo in vstrelil onemoglo divjad pri tvojih nogah.

    saj ne veš, a se mi v zid zaletavamo al zid v nas. vem samo to, da zid naj bo zid, pa nosi strop in slike, z mano na lov mu pa res ni treba...
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  8. #18

    Privzeto

    Lanski zimski pogoni. Kot gonjač sem nosil s seboj samo kratkocevno orožje, ker bi me puška ovirala. Na moji poti skozi gozd do stojišč sem prvič naletel na zastreljeno košuto, drugič pa na lanščaka. Lovci na stojiščih se zaradi varnosti niso smeli premakniti dokler jih lovovodja ne pobere. Za košuto je bilo dobro, da sem imel orožje pri sebi, lanščaka pa smo našli kasneje. Toliko o obveznem nošenju puške in kratkocevnega orožja skupaj.

  9. #19

    Privzeto

    Citat Hubert je objavil: Pokaži objave
    Lanski zimski pogoni. Kot gonjač sem nosil s seboj samo kratkocevno orožje, ker bi me puška ovirala. Na moji poti skozi gozd do stojišč sem prvič naletel na zastreljeno košuto, drugič pa na lanščaka. Lovci na stojiščih se zaradi varnosti niso smeli premakniti dokler jih lovovodja ne pobere. Za košuto je bilo dobro, da sem imel orožje pri sebi, lanščaka pa smo našli kasneje. Toliko o obveznem nošenju puške in kratkocevnega orožja skupaj.
    sploh ni panike. po tolmačenju zakona nisi bil na 'lovu'. si bil samo na pogonu; bil si na sprehodu skozi gozd. zdrave divjadi nisi smel streljati, torej 'lova' nisi izvajal. bil si pa na lovu.
    ker po zakonodaji imamo 'lov' in lov.

  10. #20

    Privzeto Povzeto po Lovcu

    Objavili smo članek povzet po objavi v Lovcu, ki govori o tem podajanju "mnenj" z MNZ: http://www.forum-lov.org/lovstvo/akt...ozje-v-loviscu

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •