Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 37

Tema: Odstrel vodeče svinje

  1. #1

    Privzeto Odstrel vodeče svinje

    Pozdravljeni!

    upam da mi bo kdo znal odgovoriti.

    Zanima me, če je odstrel vodeče svinje dovoljen v družinah kjer je ministrstvo sprostilo odstrel divjega prašiča ne glede na spol in starost skozi celo leto.

    Pojavlja se namreč, da v tem času padajo vodeče svinje (aktivno vime) - bi moral tu ukrepati pristojni inšpektor? Bi morali takega lovca zaradi neetičnega odnosa do živali prijaviti? Kakšno pristojnost ima disciplinska komisija lovske družine?

    hvala za vse odgovore

    lep lovski pozdrav!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Je dovoljen, inšpektor nima podlage, da bi ukrepal, DK pa pravtako ne.

  3. #3

    Privzeto

    Citat dik je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni!

    upam da mi bo kdo znal odgovoriti.

    Zanima me, če je odstrel vodeče svinje dovoljen v družinah kjer je ministrstvo sprostilo odstrel divjega prašiča ne glede na spol in starost skozi celo leto.

    Pojavlja se namreč, da v tem času padajo vodeče svinje (aktivno vime) - bi moral tu ukrepati pristojni inšpektor? Bi morali takega lovca zaradi neetičnega odnosa do živali prijaviti? Kakšno pristojnost ima disciplinska komisija lovske družine?

    hvala za vse odgovore

    lep lovski pozdrav!
    Sproščen je odstrel vseh kategorij, na katere je lov dovoljen (lovopust). Že do tega leta je bilo v načrtin LUO zapisano, da je dovoljeno neomejeno loviti ozimce in lanščake obeh spolov, v tem letu pa so na sestanku IO LUO "dovolili" neomejen ostrael tudi merjasca in to zaradi velikih škod.
    Zaradi prehranske možnosti - velik obrod bukve, hrasta in kostanja, pa tudi dodatno krmljenje, so breje in polegajo tudi lanščakinje - običajno pozneje. Zagotovo se ne sme loviti divje svinje (svinja (divji prašič) so samice navedenih vrst v tretjem življenjskem letu in starejše; ima določeno lovno dobo, ne glede ali vodijo mladiče), iz etičnih razlogov tudi ne lanščakinje, ki ima oz. vodi mladiče. Zagotovo bi ukrepal lovski inšpektor, če bi bila odstreljena divja svinja, za lanščakinjo? (velja za našo LUO). V internih aktih LD je običajno zapisano, da se ne lovi vodeče srne, koze..., vendar je vprašanje, če zakršitev tega določila ukrepajo?

  4. #4
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat dik je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni!

    upam da mi bo kdo znal odgovoriti.

    Zanima me, če je odstrel vodeče svinje dovoljen v družinah kjer je ministrstvo sprostilo odstrel divjega prašiča ne glede na spol in starost skozi celo leto.

    Pojavlja se namreč, da v tem času padajo vodeče svinje (aktivno vime) - bi moral tu ukrepati pristojni inšpektor? Bi morali takega lovca zaradi neetičnega odnosa do živali prijaviti? Kakšno pristojnost ima disciplinska komisija lovske družine?

    hvala za vse odgovore

    lep lovski pozdrav!
    Odgovor je "skrit" v vprašanju!
    Slow justice is no justice

  5. #5

    Privzeto

    Raubšic preberi del, ki ga je v citatu nad mojim postom odebelil Jež! Potem pa še Muzikantovega malo više... Odločba je odločba...
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #6

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Odgovor je "skrit" v vprašanju!
    Zelo duhovito.
    Ampak to ni ovira, da veliko lovcev bere isto, razume pa drugače.

  7. #7

    Privzeto

    Alojz razloži prosim kako se lahko to bere še na drug način, če piše da je ministrstvo sprostilo odstrel divjega prašiča ne glede na starost in spol na celo leto? Ne verjamem, da je v takem stavku možno najt drug skrit pomen ali sublimirano sporočilo

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Ovira je v bralnem razumevanju lovcev.

    Odstrel vodeče MLEČNE svinje je v določenih LUO legalen, v vseh LUO pa je neetičen in nesprejemljiv in rezultat neznanje in prevelike lovske vneme lovskih klovnov in seronj.
    Last edited by muzikant; 26. June 2012 at 17:08.

  9. #9

    Privzeto

    Če bi vsi tako razumeli kot piše, danes o tem nebi debatirali.
    In upam, da si me prav razumel
    Sicer je pa Muzikant povedal na svoj razumljiv način.
    Last edited by alojz1; 26. June 2012 at 17:11.

  10. #10

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Raubšic preberi del, ki ga je v citatu nad mojim postom odebelil Jež! Potem pa še Muzikantovega malo više... Odločba je odločba...
    Se opravičujem, nisem v redu prebral vprašanja od DIKA. Ker smo obravnavali to tematiko na IO LUO, kjer je bil sklep, kot sem ga zapisal.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •