Stran 5 od 13 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 126

Tema: Pravilnik o uporabi lovskih psov v lovišču

  1. #41

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Bravo Raubšic, prav imaš, tudi mene zelo moti, da so na PNZ za goniče, ki je hkrati uporabnostna in vzrejna preizkušnja sodniki zelo površni pri svojem delu. Potem se pa čudimo (no jaz se ne več), zakaj mora vodnik, ki si želi pravega lisičjega ali zajčjega lova z goničem zamenjati cca 5 psov, da je morda eden izmed njih povprečen gonič.
    Mprimoz, tega kar si napisal, tisti, ki imajo prepeličarje, ptičarje ali jamerje, nikoli ne bodo razumeli.

  2. #42

    Privzeto odgovor

    Tudi jast imam španjela pa na nekaterih tekmah sodniki že ocenijo psa ki goni srnjad čeprav je ne sme ga oceni odlično nekje pa se matrajo pa po celi dan iščejo zajca da mu sodnik prizna oceno.

  3. #43

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Iz tega prispevka seva zavist, neznanje in osebne zamere, ki jih nisi mogel skriti niti v soboto na tekmi.
    Kot novopečen sodnik bi moral imeti več občutka za poštenje.
    Alojz,motiš se, da je bil solzica na državni tekmi in tudi ni novo pečeni sodnik!

  4. #44

    Privzeto

    Predlog Pravilnika o uporabi lovskih psov v lovišču - spremembe in dopolnitve, objavljen na spletni strani LZS

    Danes sem si malo bolj podrobno ogledal ta akt in moram kar v uvodu zapisati, da sem zelo razočaran nad tem kar je uspelo avtorjem ustvariti in ponuditi v razpravo lovskim kinologom ter organom, ki bodo to na koncu sprejeli.

    Nekaj tako invalidnega in pomanjkljivega že kar nekaj časa misem uspel videti. Ker pa se z lovsko kinologijo zagotovo ne bom več ukvarjal, se bom tokrat odrekel konkretnim kritikam kaj zelo pomembnega v tem aktu manjka, kaj je nedorečeno, kaj absurdno in že skoraj smešno in tako tudi svojih konkretnih predlogov za dodelavo in izboljšanje tega pravilnika ne nameravam več navajati.

    Nanj opozarjam predvsem izkušene vodnike in še posebej vse tiste, ki vodniki lovskih psov še nameravate postati. Dobro si preberite ponujene rešitve in s svojimi pravočasnimi predlogi zapolnite velike vsebinske luknje v tem aktu, da se potem ne boste prijemali za glavo in jezili ali pa nekateri celo opustili misel, da bi se podali v lovsko kinologijo.

    Ob zaključki tega svojega opozorila pa bom vam in avtorjem tega akta zastavil eno samo vprašanje: kako si zamišljate, da bo jazbečar pri poljskem delu aportiral fauana ali zajca preko velikih v praho preoranih njivskih površin??? Saj še po ravnih travnatih površinah lahko jazbečar plen v glavnem le vleče po tleh in ga morebiti občasno malo dvigne, da pa bi ubogo kratkonogo revše to lahko počelo preko oranih njiv, pa si res ne znam predstavljati. Moja psička je ob plenu legla, ga čuvala in počakala, da sem prišel do nje in plen pobral. kaj več pa od nje pri tem lovu res nisem ne mogel in ne smel pričakovati. Da pa bi fazana ali zajca vlačila po blatu in se pri tem neizmerno mučila pa je res povsem izven vsake zdrave pameti. To zahtevo pa predlog tega akta vsebuje.

  5. #45

    Privzeto

    Sraka,
    V predlogu pravilnika, je pravilno napisano,da ni zapostavljena nobena pasma, ne glede na vrsto lova.Bolje,da je zapisano in ce pes dolocene pasme doloceno preizkusnjo opravi, potem se s tem psom lahko izvaja lov.
    Pa se to, moja,jazbecarka aportira fazana,raco enako kot terier!
    In zakaj bi bil prikrajsan, pri npr.vodnem delu,ce je zmozna opraviti preizkusnjo,vendar je ne bi smela,ker tega ni zapisano!

  6. #46
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Ravno te stvari so me motile. Če je z rdečim označeno (+ črnim) predlog za novi pravilnik, se z njim strinjam. Ni mi jasno, kaj pomeni B in D preizkušnja za Terierje (konkretno), zato pa vprašam, mogoče kdo ve.(?) Mislim si pa kaj naj bi bila.
    Pravilnik (predlog osnutka) je urejen tudi za druge pasme lovskih psov (kot sem že enkrat napisal), da ne bi bili razni goniči (vrste goničev) zapostavljeni, ker ne smejo jagat zajca, fazana, (mavrice)...

    Nimam pripomb! Če bo ta vsebina osnutka pravilnika sprejeta, bomo lahko vodniki s svojimi štirinožnimi pomočniki jagali vsi vse (če bomo opravili preizkušnjo, za določeno obliko lova).

    Čestitke pripravljalcem!!
    Slow justice is no justice

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Čestitke pripravljalcem!!
    Ja, res!!! Čestitke in globok priklon do tal si zaslužijo!!!

    Smo namreč edini na svetu, ki smo sprejeli to skropucalo, ki se imenuje "Pravilnik o uporabi lovskih psov v lovišču".

    Povsod drugoč namreč vodniki sami ugotovijo ali je njihov pes lovsko uporaben ali ne, torej ali je za v lovišče ali ne!


  8. #48
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Ja, res!!! Čestitke in globok priklon do tal si zaslužijo!!!

    Smo namreč edini na svetu, ki smo sprejeli to skropucalo, ki se imenuje "Pravilnik o uporabi lovskih psov v lovišču".

    Povsod drugoč namreč vodniki sami ugotovijo ali je njihov pes lovsko uporaben ali ne, torej ali je za v lovišče ali ne!

    So verjetno bolj samokritični, kot mi (?!?!?!?!?!).
    Slow justice is no justice

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Hubertus:
    "Smo namreč edini na svetu, ki smo sprejeli to skropucalo, ki se imenuje "Pravilnik o uporabi lovskih psov v lovišču"."

    No verjetno na svetu ne najdeš takšnih "umetnikov", ki so sposobni napisati oz.sestaviti takšen Pravilnik...

    - pa se čudimo, zakaj smo tam kod smo z našo kinologijo ???, vendar žal moramo ugotoviti, da se dela to prav z NAMENOM...

  10. #50

    Privzeto

    lp. Ali kdo ve,kaj se lahko zgodi,če pri skupnem lovu na malo divjad uporabljamo goniče,ki po tem pravilniku niso primerni za tak lov,pa nas obišče inšpektor?
    Je kje zapisano,kaj sledi,kakšne sankcije?

Stran 5 od 13 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •