Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 46 od 46

Tema: Montiranje daljnogleda

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Bom še jaz povedal moje mnenje. Sam imam prav tak staro češko bokarico v tem kaliru in prav tako na njej daljnogled Zeiss-Jenna na Suhl montaži. S to kombinacijo sem uplenil ogromno divjadi, edino kar me pri daljnogledu moti je slabša (pa ne tako zelo slaba) vidljivost ponoči. Pa mogoče majhna povečava, zaradi katere sem redko streljal čez 100m.
    Za pogone sem si omislil majhno red dot zadevo (Buris Fast Fire), ki ima podnožje za montirati na Picatiny šino. Montažo smo rešili tako, da mi je puškar naredil Picatiny šino z nogicami za na Suhl montažo. Na to sem pritrdil to mojo piko in lahko kadarkoli menjam daljnogled in piko. Nobenihposegov v originalno montažo ni bilo in tudi tebi jih ne svetujem. Je pa edino vprašanje, kot je rekel Alojz, če več montažnh delov edne na drugemu za eboj ne priesejo večjih odstopanj, ker ima vsak svojo toleranco. No ampak, pri moji puški tega nism opazil.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #42

    Privzeto

    No da še jaz malo pokomentiram. Daljnogled z večjo povečavo mislim da ne pride v noben poštev z suhl montažo. Za suhl montažo mora biti prednja rinka na objektivu, namreč če je dalnogled večji (daljši) se daljnogled ne bo mogel montirati, če bi ga pa montiral pa bi prišel preveč nazaj in bi bilo nemogoče streljati, tako da na suhl montažo pride v poštev le daljnogled približno enake dolžine z enakim očesnim reliefom (premer je lahko večji vendar bi bilo potrebno izdelati nov zgornji del).
    Neke opcije z predelavo pa mislim, da prav tako odpadejo, ker bi bilo zelo nerodno streljati s tako visoko postavljenim daljnogledom.

    Če bi na to puško hotel montirati nov daljnogled bi bilo edino pametno, da bi zamenjal za schwenk montažo. Bilo bi kar enotavno, ker ima že suhl montaža bazne podstavke in bi bilo manj dela in mogoče še malo ceneje. Bi pa vseeno prišlo okoli 300€ (ne delam nobene reklame, govorim na pamet) tako da je odločitev tvoja.

    LP

  3. #43

    Privzeto

    No tako kot si napisal sem si tudi jaz predstavljal ta poseg. S tem, da bi šino kar zvaril na nogice, potem pa na šino montiral daljnogled. Samo je pa tu res verjeten problem, kot ga je opisal Alojz. Višina daljnogleda.

  4. #44

    Privzeto

    Brenneke, hvala za razlago! Na podlagi odgovorov sem se odločil, da ne grem v predelavo.

  5. #45

    Privzeto

    in konec debate.

  6. #46

    Privzeto

    Suhl montaža je skoraj tako kot včasih korejski avto. Za celo življenje.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •