Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 46

Tema: Montiranje daljnogleda

  1. #21

    Privzeto

    Nikoli se nisem poglabljal v daljnoglede s šino in montažo le teh... Edino držal sem že v roki, samega dela pa nisem opazoval. Zato me zanima ali je montažo takega daljnogleda možno enostavno opraviti sam (slišal sem, da je s šino enostavno) ali je bolje zadevo prepustiti puškarju? Gre za Swarovski Z6i 2,5-15x56 BT SR.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #22

    Privzeto

    Če si že kdaj "šraufal" potem lahko sam. Nekatere montaže potrebujejo luknjico za nased. Takrat je to bolje prepustiti drugim. Vdolbino je treba v šino zavrtati.
    Vijake zateguj postopoma in z občutkom. Po kakih 10 strelih pa preveri.
    Je pa to delo zelo enostavno.

  3. #23
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Nove šine kot so:

    - Swarovski SR
    - Zeiss VM/ZM (uporabljajo jih tudi Docter, Leica, Meopta)
    - Schmidt & Bender Convex

    so zelo enostavne za montažo in delo puškarja dostikrat ni potrebno.

    Klasične LM šine pa bolj zapletene za montiranje in tam je obisk puškarja pametna odločitev.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  4. #24

    Privzeto

    Ok, hvala. Bova najverjetneje še danes ali pa jutri sprobala pa bomo videli, če uspešno

    Lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Pazita na razdaljo do očesa pri Z6, jaz ima montažo čist naprej. ;)

  6. #26

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Pazita na razdaljo do očesa pri Z6, jaz ima montažo čist naprej. ;)
    Montaža mala malica. Imaš pa prav, ampak je žal bila tema in ni bilo možno preizkusiti zunaj. Ampak na hitro sedaj zgleda, da bi bilo potrebno dati kak cm nazaj, saj je nekoliko preveč naprej za čisto sliko, ko puška pade v rame... Bo jutri bolje vidno. Možno seveda tudi, da je to v notranjem prostoru čist ne-merodajno... Bo proba zunaj pokazala kako in kaj bo prav.

    lp
    Last edited by Ganges; 13. April 2013 at 00:58.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Jaz imam ponavadi prav, sploh v tej tematiki, rabiš vsaj 1,5 cm bolj nazaj.

  8. #28

    Privzeto

    Na stari češki bokarici imam sulovo montažo in 4x32 daljnogled. Razmišlam, da bi dal gor daljnogled z večjo povečavo. Pa me zanima na kakšen način je to sploh izvedljivo. Tehnično in cenovno!

  9. #29

    Privzeto

    Najprej izmeri koliko je prostora do cevi. Da veš kakšen premer prednje leče še gre na to montažo. Pa premet tube je pomemben. Ostalo je stvar tvojih potreb, okusa in denarja. Premontaža enostavna.

  10. #30

    Privzeto

    Hvala "alojz", na to nisem pomislil. Najbrž iz tega ne bo nič, bodisi zaradi tehničnih omejitev in pa tudi cenovnih. Škoda, saj mi je puška všec, je točna in kaliber odgovarja za odstrel srnjadi(7x57R)

    Last edited by Pinkfloyd; 6. October 2013 at 14:56.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •