Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Sprožilec z naprožilom

  1. #1
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Gora
    Prispevki
    51

    Privzeto Sprožilec z naprožilom

    Pozdravljeni,

    Lovski prijatelj si želi na svoj karabin CZ 223Rem. namestiti sprožilec z naprožilom - sedaj ima samo nastavljivo proženje.
    Zanima me če mogoče veste kje se gibljejo cene?
    Mogoče na ZS tudi trgovca kje se lahko to kupi pri nas?

    Lp,
    G

  2. #2

    Privzeto

    Na karabinki je meni osebno naprožilo odveč. Bolje imeti dobro nastavljen sprožilec brez praznega hoda. Če sprožilec nima vijakov za nastavitev se lahko zamenja vzmet, spolira drsne površine ali kupi drug nastavljiv sprožilec. Cena je od 30 do 200€

  3. #3
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Gora
    Prispevki
    51

    Privzeto

    Tudi sam osebno ne uporabljam naprožila, vendar je njegova želja pač takšna. Tako, da če ima kdo kakšne informacije lepo prosim...


    Lp,
    G

  4. #4

    Privzeto

    Citat Gorski je objavil: Pokaži objave
    vendar je njegova želja pač takšna.
    Lp
    Lahko se motim ampak:
    domnevam, da je tvoj prijatelj slabši strelec. Naj preizkusi proženje kakšen, ki tekmuje. Verjetno proženje ni najboljše. Vendar neizkušeni verjamejo, da bo z naprožilom rezultat boljši. Pa ni vedno tako.
    Torej naj se preveri proženje potem pa nauči prožiti na prazno (suhi trening). Tako bo brez stroškov rezultat najboljši.

  5. #5

    Privzeto

    Alojz1, po tvoje je vsak z naprožilom slabši strelec? Na karabinu 8x57 sava kranj imam naprožilo, na MK match54 pa ne, pa se nimam za slabega strelca.

  6. #6
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Gora
    Prispevki
    51

    Privzeto

    alojz1, ravno nasprotno. On je odličen strelec, ki konstantno zadeva okoli 28 korogv od 30. Želi pač si namestiti naprožilo zaradi streljanja na tarčo na daljše razdalje.

  7. #7

    Privzeto

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    Alojz1, po tvoje je vsak z naprožilom slabši strelec?
    Nič nimam proti njim. In tvoje sklepanje je zgrešeno.
    Prevečkrat sem doživel željo po naprožilu pri slabših strelcih. Pa se je z naprožilom stanje le poslabšalo (pobegli streli). Končni rezultat je bil ta, da je bilo naprožilo nastavljeno enako trdo kot sprožilec sam.
    Jaz nisem trdil ampak domneval. Je razlika.
    In Gorski, zadnji stavek zgoraj je pomemben. Če bi to napisal prej, bi odgovoril drugače.
    Last edited by alojz1; 17. June 2012 at 19:13.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •