Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Tečaj ravnanja z orožjem

  1. #1

    Privzeto Tečaj ravnanja z orožjem

    Pozdravljeni,

    zanima me, kje lahko opravljam tečaj o ravnanju z orožjem, saj ga potrebujem zaradi dedovanja orožja.

    Hvala

  2. #2
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Tečaj pripravljajo območne LZ za svoje pripravnike v maju.Pokliči na najbližjo zvezo.

  3. #3
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    popravek

    to je ta tečaj
    Preizkus znanja o ravnanju z orožjem Ptuj-Ormož,prijave do 15.6.,pričetek 16.6.
    Preizkus znanja o ravnanju z orožjem Maribor,prijave do 3.9.,pričetek 21.9.

  4. #4

    Privzeto

    Zanima me kakšne cene imajo zveze za ta tečaj?ZLD NM ima 60 eur za tečaj ,plus 30 eur za preizkus.Kar se tečaja tiče mi je cena, kar visoka,glede na to da je tečaja skupaj 8 ur ,prostor pa je itak na ZLD,poslušalcev pa se giblje okol 20, vemo pa tudi koliko za uro dobijo predavatelji.

  5. #5
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    82

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Zanima me kakšne cene imajo zveze za ta tečaj?ZLD NM ima 60 eur za tečaj ,plus 30 eur za preizkus.Kar se tečaja tiče mi je cena, kar visoka,glede na to da je tečaja skupaj 8 ur ,prostor pa je itak na ZLD,poslušalcev pa se giblje okol 20, vemo pa tudi koliko za uro dobijo predavatelji.

    A ni v NM tečaj 48€?

  6. #6

    Privzeto

    Citat 206 je objavil: Pokaži objave
    popravek

    to je ta tečaj
    Preizkus znanja o ravnanju z orožjem Ptuj-Ormož,prijave do 15.6.,pričetek 16.6.
    Preizkus znanja o ravnanju z orožjem Maribor,prijave do 3.9.,pričetek 21.9.
    Lahko vprašam, kje si našel ta podatek, da je v juniju tečaj v Ptuju, da bi lahko naprej kontaktiral?

    Kako je lahko cena 60 + 50 evrov, če sem pa jaz vprašal v Šentjurju pa mi je rekel 160evrov predavanja in praksa + 50evrov izpit?

  7. #7

    Privzeto

    Spletna stran LZS - za člane LZS>razpisana izobraževanja.

  8. #8
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Eno je tečaj za rokovanje z orožjem za lovce, drugo pa je tečaj za rokovanje z orožjem za "civile".
    Zato razlike v ceni!

    Jaz sem delal tečaj za rokovanje z orožjem za športni orožni list. Nekaj poslušateljev je bilo tudi zaradi dedovanja orožja. Cena pri G7 v LJ z izpitom vred je bila 150€. Tečaj verjetno organizira tudi Varnost MB, pa še kdo. Razlika v ceni zna biti velika, zato se je pametno prej pozanimati, kaj vse je vključeno.

  9. #9

    Privzeto

    Ajaaa :) zato so take razlike v ceni, meni se gre za športni orožni list, čeprav bom orožje podedoval.

    Zanima me še ali kdo ve, če plačaš davek, če deduješ v drugo koleno in ne direktno v prvo?

  10. #10

    Privzeto

    19. člen

    Preizkus znanja o ravnanju z orožjem


    Šteje se, da ima opravljen preizkus znanja o ravnanju z orožjem posameznik, ki je opravil preizkus znanja o ravnanju z orožjem v skladu s predpisi, ki urejajo nošenje orožja v državnih organih, član lovske družine in drugi posamezniki z opravljenim lovskim izpitom ter varnostnik, ki je opravil preizkus znanja o ravnanju z orožjem v skladu s predpisi o zasebnem varovanju in o obveznem organiziranju službe varovanja.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •