Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 44

Tema: Malokaliberske puške kalibra 17 hmr

  1. #21

    Privzeto

    Gangi očitno si takrat streljal brez občutka,ker če bi ga imel bi občutil razliko!

  2. #22

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    hja no, ko grem iz .17/.22 na .270/7x65r je razlika kar očitna. tko da ne vem če je samo v teoriji tko
    Itak, da je razlika med 7x65R in 22 lr ali pa .17 HMR... Jaz sem tisto pisal o .223, ki pa ima že precej večji odsun kot prej omenjena manša. Ko streljam s karabinom od 223 navzgor pa ne razmišljam o odsunu in zato tudi ne morem govoriti o nekih ekstremnih ali pa majhnih odsunih...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #23
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    223 nima nobenega odsuna

  4. #24

    Arrow test 17hmr

    meni (moji puški:icon_razz:) najbolje nese cci. se opazi razlika glede na federal in hornady. s tem da bi rekel da je federal nekako najslabši.
    vsi pa so z 17gr v-max kroglo. pa baje vse dela cci.

  5. #25

    Thumbs up lepa puška!


  6. #26

    Privzeto

    Pozdravljeni,
    zanimam se za nakup MK puške v kal. .17 HMR in zanimajo me vaše izkušnje s puškami različnih proizvajalcev. Cena Čeha je nekje +400€, je pa precej kratka puška saj sem višje postave. Se dobi daljše puške (daljše kopito)?

    Hvala za odgovore.

  7. #27

    Privzeto

    Kup 17. Hornet

    Drgač .17HMR je vredi zadeva za tarčo pa kako vrano.. Vse ostalo je nelegalno in nelovsko.. je pa res, da maš tud pri nas kaskaderje k strelajo srne s tem.. nebi zej o tem

    Pol je pa tu še vprašanje o ceni naboja, ki ni tak zanemarljiva, če bi hotel malo več pokat po tarči.

    lp
    Last edited by mahrenberg; 10. October 2013 at 22:04.

  8. #28

    Privzeto

    Tudi jaz bi izbiral med 17 Hornet in 223.
    Strelivo za 223 je zelo poceni za tarče pokat ali vrane. Je pa nabojček zelo uporaben.

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ne vem no, imam 223 pa ni ravno za vrane. Z vidika varnosti mislim, za po drevesih in daljnovodih je verjetno vsem jasno, da ni s tem za pokat po vranah, pa tudi na ravnini, na polju, če strelaš vrano na tleh, se ti bo vsaka krogla odbila od tal in odletela bogve kam. To je zelo navit kaliber in temu primerno tudi nevaren.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #30

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Ne vem no, imam 223 pa ni ravno za vrane. Z vidika varnosti mislim, za po drevesih in daljnovodih je verjetno vsem jasno, da ni s tem za pokat po vranah, pa tudi na ravnini, na polju, če strelaš vrano na tleh, se ti bo vsaka krogla odbila od tal in odletela bogve kam. To je zelo navit kaliber in temu primerno tudi nevaren.
    Vrane se tud z .22 LR ne pokajo po drevesih in daljnovodih !

    Za na tleh imaš pa kugle kot so varmint, tnt ipd..

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •