Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 44

Tema: Malokaliberske puške kalibra 17 hmr

  1. #1

    Thumbs up Malokaliberske puške kalibra 17 hmr

    ODLOČAM SE ZA NAKUP MALOKALIBERSKE PUŠKE IN BI SE PO VSEM KAR SEM SEDAJ USPEL PREBRATI IN VIDETI O KALIBRU 17HMR,NAJRAJE ODLOČIL ZA TA KALIBER.PO DRUGI STRANI PA JE PRI NAS VEČINA ''FLOBERTOV'' V KALIBRU 22 IN ME JE MALO STRAH,DA PA MOGOČE TO LE NI PRAVA ODLOČITEVV VEČINI PRIMEROV BO ŠLO ZA LOV NA VRANE IN LISICO...ČE IMA KDO IZKUŠNJE S TEM KALIBROM,BI GA PROSIL ZA NASVET.
    HVALA

  2. #2
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Veter povzroča največje težave pri tem kalibru. Zaradi teže krogle cca. 1,7 grama, že rahel vetrič na malo daljših razdaljah zelo vpliva na let krogle. Drugače pa super za vrane.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  3. #3

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Drugače pa super za vrane.
    22Lr STINGER ali HV pa ni super za vrane

    Moje mnenje je, da novo ni vedno boljše.
    Pred nabavo raje sam preizkusi. Pa naj te ne prepriča kak vnet zagovornik ene ali druge puške.
    Last edited by alojz1; 28. May 2012 at 20:37.

  4. #4

    Privzeto

    KAJ PA ZGREŠENI STRELI NA VRANE NA DREVESU.MAL ME SKRBI GLEDE NA HITROST IZSTRELKA,PO DRUGI STRANI PA JE GRAMAŽA KUGLE MINIMALNA,TKO DA SE MI ZDI,DA NE BI SMELO BIT TEŽAV


    Piši z malimi črkami, ker tako kot pišeš ti, v internetnem jeziku pomeni, da se dereš na vse grlo...ADMIN
    Last edited by Krpan; 28. May 2012 at 20:52.

  5. #5

    Privzeto

    Če streljaš pod kotom vsaj 30 stopinj pade krogla na tla skoraj v prostem padu.

  6. #6

    Privzeto

    Hvala

  7. #7

    Privzeto

    sam sem z 22lr kar hitro obupal za vrane, za lisice pa še prej; vendar ni nujno da je s kalibrom kaj narobe, morda je v slabši puški ali slabšem strelcu
    zato sem si omislil 17hmr, katera tudi nima toliko padca in slaba ocena razdalje niti ni nujno usodna. je pa glasna, to pa je.

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Veter povzroča največje težave pri tem kalibru. Zaradi teže krogle cca. 1,7 grama, že rahel vetrič na malo daljših razdaljah zelo vpliva na let krogle.
    sam imam v glavi da je ravno obratno, da hmrju veter ne povzrča preglavic. nisem pa siguren!

  8. #8

    Privzeto

    Marky sedaj si me pa. Kaj si lahko pomagam s tem? Ali si zadel ali falil. Pa ne veš, ali je puška kriva ali ti?
    Tudi mene zanima učinek 17. Bolj konkretne podatke od kogarkoli prosim.
    Za 22 sem videl, da pade lisica na 150m na mestu. Tudi vrana do 150m z optiko.
    Ali pa naj kdo nalepi vsaj tarčo, da vidimo rezultat.

  9. #9

    Privzeto

    jah, vse je bolj kot ne subjektivno. z 22 sem imel največji problem v tem, da sem slabo ocenil razdaljo, ki je bila po navadi kar velika (za vrane). zato sem pri večini zgrešil elevacijo. pri 17 (dobil sem jo pred kratkim) bo ta problem veliko manjši, pa tudi natančnost pričakujem veliko večjo.
    drugače pa ja, vsak mora sam probat kaj mu paše. je preveč subjektivno vse skupaj da bi rekel to je to.

  10. #10

    Privzeto

    Ko jo bos stestiral,bi te prosil za konkretno primerjavo,oz kogarkoli ki jo ima

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •