Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 44

Tema: Malokaliberske puške kalibra 17 hmr

  1. #11

    Privzeto

    stestiral sem jo že, ampak dokler je sam ne boš imel v rokah ne boš vedel kaj in kako. če prideš na štajersko, boš pri meni videl solidno 17-ko, 22-ka je bolj žalost :icon_:
    Last edited by Markysprej; 30. May 2012 at 00:20.

  2. #12

    Privzeto

    Pa mi priporocas nakup 17hmr,glede na tvoje izkusnje,oz a se ti zdi da je bistveno boljsi kaliber kot 22lr,al so razlike minimalne? Hvala za vabilo,res ne bi blo slabo probat si pa na zalost malo predalec.lp

  3. #13

    Privzeto

    zame osebno je sigurno to to. brez debate. slaba stran je glasnost in draga municija. branil se seveda nebi tudi kakšne dobre 22, ampak to je v drugem planu, če bo želja in denar.
    kaj bo pa tebi najbolj ugajalo pa moraš sam ugotovit. če imaš denar, lahko greš čez obe varianti. veliko imho ne izgubiš, če slučajno v prvo fališ.

  4. #14

    Privzeto

    Ja neki se bo treba odlocit,s casom pa bosta verjetno obe v omari

  5. #15

    Privzeto

    Sem imel nekaj časa 17 hmr zeloo natančen kaliber tja do 150 m brez problema grupa euro kovanca za streljanje v tarčo fantastično.

    Ampak pri nas samo za streljanje vran in podobnega ,sem jo prodal in za isti denar kupil 223 rem in mi sploh ni žal,za lov tisočkrat boljša.

    Pri strelu ponoči par cm levo ali desno ni neke razlike lisica lepo lovsko obleži ,če pa boš z 17 hmr samo malo zamaknil pa bo lisica nekje bogu za hrbtom trpela hude muke
    Mislim pa da 17 hmr za lisico glih ne smemo uporabljat

    lov 223 rem
    tarča 17 hmr

  6. #16

    Arrow

    223 je zanimiva varianta, kako pa se primerja odsun in pok s 17hmr?

  7. #17

    Privzeto 17 hmr VS 223 rem

    Kar se lisic tice se strinjam,da bi bil boljši kaliber 223,kar se učinkovitosti izstrelka pri 17 hmr tiče,pa kolikor sem uspel zasledit,tako ali tako ubija šok zaradi izredne brzine,ki jo ta kaliber zmore
    Z 223 jst osebno ne bi šel nikoli streljat vran,ker se mi zdi prenevarno,z 17 pa že lažje,čeprav tudi tukaj varnosti ni za zanemariti!
    Bi pa tudi sam rad mnenje nekoga,ki jo že ima in jo je dejansko v vseh pogojih tudi preizkusil.Ce ne prej,jo bom pa najkasneje jeseni tudi sam stestiral in povedal kaj tudi o tem

  8. #18

    Privzeto

    223 skoraj nima odsuna kar se poka tiče sta skoraj enaka
    Za vrane in podobno super,
    za lisice pa 17 hmr iz lastnih izkušenj odsvetujem

    Pa še en primer :grem na vrane z 17 HMR ,nikjer nobenega črnega zlodeja pa mi po travniku prišprancira srna z dvojčkoma, eden od dvojčkov pa brez noge.

    Lep pozdrav revežu pa grem domov z 17 ,pa si kupim 223 Rem

  9. #19

    Privzeto

    Če je bil brez noge bi se lahko znašel tudi kako drugače

    Res so mi zanimive te teorije o odsunu. A je tu kaka teorija zarote vmes, al glava vskega posmeznika al karkoli drugega... Nikoli nisem imel v lasti 223, je pa res, da sem pred leti postrelil kako prikolico šrota... Pa je kolega kupil 223 in 7x64... Ko sma probala streljat s vsemi puškami (mojimi in njegovimi) bistvenih razlik v odsunu nisem ugotovil. Sedaj seveda douščam največjo možnost temu, da sam o njem pri strelu pač ne razmišljam, da pa ravno niti čutil nebi odsuna pri 223 pa e morem govoriti. Vsaka puška vdari in vsaka puška "brcne"... Sam bi res edino pri 22 lr in pri zračni lahko rekel da odsun ni omembe vreden,.... Je pa res, da se večjim kalibrom kot 8x68, ali 9,3x62 tudi še nisem streljal...

    lp
    Last edited by Ganges; 5. July 2012 at 15:53.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #20

    Privzeto

    hja no, ko grem iz .17/.22 na .270/7x65r je razlika kar očitna. tko da ne vem če je samo v teoriji tko
    vsak pač drugače gleda na te stvari in se spoprijema z njimi. mislim, da je ravno v tem čar sveta: različnosti.
    in ne enako in enoumno, kot si nekateri to predstavljajo...(ne leti to nate ganges)

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •