Stran 5 od 9 PrvaPrva 123456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 83

Tema: Jelen/srnjak A kategorije

  1. #41

    Privzeto

    Komisije delajo povsod isto. Ocenijo ali je mladič, 1+ ali 2+. Izločijo pa nadpovprečne (1+ srnjak nad 140g, 2+ srnjak nad 340g) pri srnah 2+ pa izločijo nadpovprečno stare na podlagi obrabljenosti zobovja.

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Brežice
    Prispevki
    119

    Privzeto

    Pri nas nič ne izločamo nadpovprečne, samo 0+, 1+ in 2+. Tam kjer pa določa komisija starost na leto natančno, vsaka čast.

  3. #43

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pa menda ne trdiš, da napišejo ali je srnjak star 3 ali 4 leta.
    Da, tako trdim!

  4. #44

    Privzeto

    Citat RAUBŠIC je objavil: Pokaži objave
    Da, tako trdim!
    Očitno si član te komisije. In lahko to trdiš zaradi pozicije moči.
    Praksa se je temu odrekla. Določanje starosti do leta natančno za vso uplenjeno divjad je enostavno predrago.
    Last edited by alojz1; 23. May 2012 at 13:51.

  5. #45

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Očitno si član te komisije. In lahko to trdiš zaradi pozicije moči.
    Praksa se je temu odrekla. Določanje starosti do leta natančno za vso uplenjeno divjad je enostavno predrago.
    Nisem član komisije, sem pa tisti, ki v LD skrbi, da je odvzema realiziran v skladu z načrtom in da je ocenitev opravljena, zato pa vem kako dela komisija v našem LUO! Mislim, da sem bil kar na vseh kategorizacijah po ustanovitvi LUO!

  6. #46

    Privzeto

    Citat RAUBŠIC je objavil: Pokaži objave
    sem pa tisti, ki v LD skrbi, da je odvzema realiziran
    Kot sem napisal. Argument moči. Stroka je že davno ugotovila, da je ocenjevanje po letih (nad 2 leta) delikatno in tudi nepotrebno.

  7. #47

    Privzeto

    Pred leti, ko se je ocenjevalo do leta natančno so trofeje na oceni celo prevrtali. Ker so nekateri šaljivci oddali vsako leto iste. In je bila starost iste trofeje vsako leto drugačna.
    Potem je večino pamet srečala. Ampak še ne vse.

  8. #48

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kot sem napisal. Argument moči. Stroka je že davno ugotovila, da je ocenjevanje po letih (nad 2 leta) delikatno in tudi nepotrebno.
    Napisal sem, kako v našem LUO poteka kategorizacija. Nisem v komisiji, sem "udeleženec", kot ostale LD. Če gre za argument moči, potem je argumet moči komisije in/ali lovskega inšpektorja oz. države!.

  9. #49

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pred leti, ko se je ocenjevalo do leta natančno so trofeje na oceni celo prevrtali. Ker so nekateri šaljivci oddali vsako leto iste. In je bila starost iste trofeje vsako leto drugačna.
    Pozabil si napisati, da je bila priložena vsakokrat druga čeljust. Čeljusti se še vedno vrtajo na kategorizaciji ali drugače uničujejo.

  10. #50

    Privzeto

    Citat RAUBŠIC je objavil: Pokaži objave
    Pozabil si napisati,
    Beri dosledno. Prevrtali so zato, da jo niso več dobili v oceno.
    Pred tem so vračali celo trofejo in čeljust.
    Sedaj pa se čeljusti vozijo iz juga (po potrebi). Toliko o strokovnosti tvoje komisije.
    Sankcije vedno vzpodbudijo iznajdljivost kršiteljev. Le vase zagledani strokovnjaki mislijo, da imajo vedno prav.
    Nasrkajo pa vedno le tisti, ki delajo pošteno.

Stran 5 od 9 PrvaPrva 123456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •