Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 58 od 58

Tema: nastrelitev šibrenice

  1. #51

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    ... Merilo za dober strel je vesten lovec.
    Bravo!
    In tega ne zagotovi noben zakon in nobena družinska nastrelitev. Še manj pa nek čudni strelski pravilnik!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #52

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Merilo za dober strel je vesten lovec.
    Pod to se podpišem. Če ne greš med letom še malo preverit svoje strelske sposobnosti, je škoda, da si nastrelil puško. Sicer si zadovoljil pravilnikom, nisi pa fer do divjadi.

    LP G.

  3. #53

    Privzeto

    Alojz, ne vem zakaj sem te razočaral? Mogoče zato, ker za svoj namen nisi uspel takoj poiskati primernega odgovora na moje retorično vprašanje!? Za odgovorno uporabo avtomobila ali puške pač ni vedno in edini pogoj, da imaš šoferski izpit ali pa, če hočeš, potrjeno licenco za dobrega strelca.

    Sicer pa ne verjamem, da bi te lahko razočaral s tem, ko sem posredno povedal svoje mnenje, da zame in za odgovoren lov ni dovolj niti enkrat na leto opravljen preizkus s svojo puško. In da bi že zato želel pred strelom na divjad vedno preizkusiti tudi izposojeno puško.

    Ni in ne more biti vedno vse urejeno le z predpisi. Preveč normiranja v lovstvu vodi v nepotrebno birokracijo, anarhijo ali če hočeš, diktaturo nesposobnih. Pomembnejša je odgovornost lovca posameznika!

    In Alojz, so Lovci, ki znajo v dobro divjadi spoštovati tudi standarde in ne napisana pravila, nekaterim pa ni pomoči, četudi bi bilo vse zapisano v ustavi.

  4. #54

    Privzeto

    Citat MC53 je objavil: Pokaži objave
    Ni in ne more biti vedno vse urejeno le z predpisi. Preveč normiranja v lovstvu vodi v nepotrebno birokracijo, anarhijo ali če hočeš, diktaturo nesposobnih. Pomembnejša je odgovornost lovca posameznika!
    Jaz pa ravno zaradi diktature nesposobnih vidim razlog, da so določene stvari enotne za vse. Ti diktatorčki v LD prevečkrat postavljajo pravila po svoji meri.
    Last edited by alojz1; 31. May 2012 at 12:45.

  5. #55

    Privzeto

    Alojz je uvodoma napisal:
    "Prijatelj je opravil preizkus z puško (optika).
    Jaz sem opravil z svojo.
    Ali lahko lovim z prijateljevo?"

    Alojz, nikjer nisem zapisal, da ne smeš loviti s takšno puško ali, da moraš z njo pred tem opraviti predpisan letni preizkus. Sem le napisal kako bi ravnal sam.

    Četudi bi bila ta omejitev določena v katerem koli predpisu (LD, LZS ali država) bi bilo, ali je, nesmiselno, saj tega preprosto ni mogoče učinkovito kontrolirati. In vse prevečkrat nedorečeno in neživljenjsko zapisane norme, ki jih v življenju ni mogoče učinkovito nadzirati, so brez vezna navlaka, ki v družbi, pa tudi med lovci, odvračajo prizadevanja za samokritično in odgovorno ravnanje posameznika.

    Preveč vnetim diktatorčkom v lastnik vrstah pa se menda že znate in zmorete upreti, tudi brez pomoči LZS!

  6. #56

    Privzeto

    Citat MC53 je objavil: Pokaži objave
    Alojz je uvodoma napisal:
    ... In vse prevečkrat nedorečeno in neživljenjsko zapisane norme, ki jih v življenju ni mogoče učinkovito nadzirati, so brez vezna navlaka, ki v družbi, pa tudi med lovci, odvračajo prizadevanja za samokritično in odgovorno ravnanje posameznika. ...
    Podpišem z vsemi 4-imi.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #57

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Podpišem z vsemi 4-imi.
    Tudi jaz.
    Zasluge za ta citat ima pa MC53

  8. #58
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Alojz, verjemi da se strinjam s tabo in sam ne potrebujem družinskih pristrelitev... Se pa definitivno kdo najde ko mu prav pride prav, pa še skrbet ni treba, ker prideš in imaš vse postavljeno, ustreliš na tarčo...
    Kakor smo pa že večkrat ugotovili, ni nobena družinska pristrelitev merilo za dober strel na jagi... Najpomembneje je, da gre jager na jago z puško, v katero zaupa in zna ocenit kdaj streljat in kdaj pač ne...

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •