Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 58

Tema: nastrelitev šibrenice

  1. #1

    Privzeto nastrelitev šibrenice

    Zdravo,
    morda kdo ve ali je po zakonodaji potrebno nastreliti šibrenico pred jesenskimi lovi na malo divjad in kako je to potrebno izvesti?

    LP G.

  2. #2

    Privzeto

    Citat 1248 je objavil: Pokaži objave
    Zdravo,
    morda kdo ve ali je po zakonodaji potrebno nastreliti šibrenico pred jesenskimi lovi na malo divjad in kako je to potrebno izvesti?

    LP G.
    Ali ima tvoja nastavljive merke???
    Preizkus je potreben le za kroglo (idealko).

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat 1248 je objavil: Pokaži objave
    Zdravo,
    morda kdo ve ali je po zakonodaji potrebno nastreliti šibrenico pred jesenskimi lovi na malo divjad in kako je to potrebno izvesti?

    LP G.
    Ni potrebno, smiselno je pa da vsak posameznik preizkusi posip svoje puške.
    Pravilnik pa dopušča možnost, da lovska družina organizira preizkusno streljanje na glinaste golobe, vendar ne določa nobenih kriterijev uspešnosti.

  4. #4

    Privzeto

    Zdravo,
    se mi je zdelo, ker v zakonodaji ne najdem nič o tem. Strelski referent pa vztraja, da je zakonsko to potrebno izvest, ne ve pa, kje to piše.
    Hvala za odgovore.

    Lp G.

  5. #5
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Citat 1248 je objavil: Pokaži objave
    Strelski referent pa vztraja, da je zakonsko to potrebno izvest, ne ve pa, kje to piše.
    Hvala za odgovore.Lp G.
    U rt ga sun, šalabajzerja!
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  6. #6

    Privzeto

    Citat 1248 je objavil: Pokaži objave
    Strelski referent pa vztraja, da je zakonsko to potrebno izvest, ne ve pa, kje to piše.
    Lp G.
    Takšni so nevarni. Podanike bi nekaj maltretirali, pa ne vedo kako niti zakaj. S tem si dvigujejo pomembnost.
    Tarfila je napisal kako je treba.
    Mene so tudi pošiljali opravljati preizkus z kratkocevnim orožjem v sosednjo LD na tarčo bežeči merjasec.
    Last edited by alojz1; 17. May 2012 at 10:10.

  7. #7

    Privzeto

    Pri nas se je to razumelo kot priporočilo ne pa kot obveza, pa se je referent odločil, da preizkusa ne bo.
    Če bi pa on pri tem vstrajal, bi ga bilo potrebno verjetno izvesti.

  8. #8

    Privzeto

    Citat narava je objavil: Pokaži objave
    Če bi pa on pri tem vstrajal, bi ga bilo potrebno verjetno izvesti.
    Vedno me preseneča nepoznavanje predpisov.
    Referent bi lahko posredoval predlog na skupščini. Če je ZA večina članov potem se sklep izvaja.

  9. #9

    Privzeto zadeva ni slaba!

    pri nas imamo vsakoletno 'osvežitev' streljanja z šibrovko za glinaste pred skupnimi lovi, bolj zaradi tega da se korigira neprimerno vedenje z orožjem. zadetek goloba je v drugem planu.
    to kar referent želi verjetno ni podprto z zakonom, vendar menim da pa je krvavo potrebno za člane, ki so na zadnje puško držali v rokah za zadnji lanskoletni skupni jagi. in takih imho ni malo!
    verjetno kdor meni da to ni potrebno, verjetno tudi meni da je za pristrel risanic preveč 3 patrone; 1×letno; z neomejeno časa...

  10. #10

    Privzeto

    Saj je bilo tudi tako, da je predlagal na skupščini.

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •