Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 58

Tema: nastrelitev šibrenice

  1. #41

    Privzeto

    Kdo lahko odgovori?
    Prijatelj je opravil preizkus z puško (optika).
    Jaz sem opravil z svojo.
    Ali lahko lovim z prijateljevo?

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Bom poskusil odgovoriti.
    Nobenega predpisa, ki ga je izdala država ne boš kršil, če boš lovil s prijateljevo puško, če bosta seveda prej uredila souporabo (na orožnem listu) ali napisala Potrdilo o posojanju orožja. S katero puško loviš ti tako ali tako lahko fizično preveri samo policija in nihče drug.

    Drugo so predpisi v LD-jih. Če tak predpis pravi, da lahko loviš samo s puško, s katero si tisto leto opravil preizkus, potem ga moraš opraviti tudi s prijateljevo, če hočeš z njo loviti. Vprašanje pa je preverjanje tega. KOt pravim, puško ti fizično lahko preveri samo policija.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #43

    Privzeto

    Mugo, to vprašanje sem postavil zgolj retorično. Če sem na lovu z prijateljem in mi da puško za uplenit npr. mladiča.
    Pokaže se pa nedorečenost naših zakonov, ki veliko stvari dopuščajo v presojo malim diktatorjem v LD. Ti postavljajo pravila, ki so samo v njihovih glavah.
    Tudi SZS združuje strelska društva. Predstavljajte si, da imajo vsak svoja pravila o streljanju.
    Vse članice ZVEZE pa naj bo lovska ali strelska morajo imeti enaka pravila.
    Prav pogrešam argumentirane in razumljive komentarje Milana K.
    Ali je obupal?

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kdo lahko odgovori?
    Prijatelj je opravil preizkus z puško (optika).
    Jaz sem opravil z svojo.
    Ali lahko lovim z prijateljevo?
    Še retoričen odgovor.

    Odvisno od tega kje lovita.

  5. #45

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Še retoričen odgovor.

    Odvisno od tega kje lovita.
    No ravno to ne sme biti problem. Preizkus opravljen v Slo. velja za celo državo (lovski gosti).

  6. #46
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    No ravno to ne sme biti problem. Preizkus opravljen v Slo. velja za celo državo (lovski gosti).
    Definitivno, bi pa sigurno kdo znal komplicirat, če bi lovil z puško in ne moreš dokazat da si z njo opravil letnega preizkusa, kar se mi zdi čisto logično...
    Saj naj bi na pristrelitvi strelec z svojo oz, z puško katero bo izvajal lov, dosegel potrebno število zadetkov znotraj tarče...

  7. #47

    Privzeto

    Ah saj res.
    Ti imaš izpit za avto, avto je tehnično izpraven. Ampak ker nisi delal izpita z tem avtom, ga ne smeš voziti.
    Je tako????

  8. #48

    Privzeto

    Alojz ali pozabljaš, da morajo avtomobili vsako leto (po določeni starosti) na tehnični pregled. Saj menda ne odpiraš puškarstva oz. pooblaščenega servisa za pristrelitev risanic?

    Pa še tebi retorično, no mogoče bolj praktično vprašanje: bi si ti mogoče upal, takoj ko prvič sedeš za volan - nepoznanega rabljenega avtomobila, ki ima pred letom dni opravljen tehnični pregled, že hip za tem na polno v prvi ovinek, brez osebnega preizkusa vsaj zavor?

    Poznam poučen primer, ko je možakar kar nekaj let zapored vsako leto znova uspešno opravil preizkus, čeprav je flinta bila nastreljena visoko, za več kot 20 cm. Ko je ponovno zgrešil, se je pred vodnikom krvosledca izdal, da se je spozabil, da mu puška nosi visoko. Ker se to ni zgodilo prvič, je na prigovarjanje le priznal, da ima v okvari strelni daljnogled in puška je končno romala k puškarju.

    In še moje mnenje - povsem praktično: brez preizkusa orožja se ne bi odločil za strel na divjad! Brez oddanega strela že po pol leta po letnem preizkusu nisem povsem 100% prepričan niti v svojo flinto in še manj v svoje strelske sposobnosti.

  9. #49

    Privzeto

    MC53 sedaj si me pa razočaral.
    Niti pod razno ne dvignem puške na divjad, če nisem prej preveril točnost.
    Težave o katerih pišeš so mi preveč dobro znane.
    Po neuspešni nastrelitvi dobim v preizkus in nastavitev vsako leto kakšno puško. Večina lovcev niti križa ne zna premakniti.
    Spomnim se Vepra, ko je streljal z Perovo MK puško. Pa je naredil boljši rezultat kot z svojo.
    Ali hočeš ti povedati, da zna vsak le z svojo zadeti?

  10. #50

    Privzeto

    Citat MC53 je objavil: Pokaži objave
    Poznam poučen primer, ko je možakar kar nekaj let zapored vsako leto znova uspešno opravil preizkus, čeprav je flinta bila nastreljena visoko, za več kot 20 cm.
    Sam dokazuješ, da uspešno opravljen preizkus ni merilo za brezhibnost orožja ali strelca.
    Sploh, če nekateri streljajo tako dolgo, da enkrat pač opravijo.
    Merilo za dober strel je vesten lovec.
    Last edited by alojz1; 30. May 2012 at 19:08.

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •