Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 58

Tema: nastrelitev šibrenice

  1. #31

    Privzeto

    Tudi pri nas vse to že leta. Čudi me kako različno se stvari dojemajo na tako malem prostoru.

  2. #32

    Privzeto

    V naši ld si strelski referent razlaga stvari po svoje. Zato pa imamo tako kot imamo.
    Sam sem ob nakupu kombinirke seveda preizkusil kako nesejo "idealke", že zaradi firbca kako nese, čeprav jih nimam namena uporabljati.

  3. #33

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    V naši lovski družini se vsako leta aprila na preizkusu najde vsaj 5 lovcev, ki ugotovijo, da puška ne nosi točno. Kaj bi se zgodilo, če bi ti lovci streljali na divjad? ...
    Boriš se za ranjeno divjad, za natančnost lovcev pa ti je vseeno. ...
    He he insekticid terja odgovore. Bolje da odgovorim, da ne bo preveč pršil.

    Main, v vsebini se pravzaprav celo strinjava. Streli morajo biti točni, lovci in puške preizkušene.
    A govorim o Lovcih, edinih, ki so moralno upravičeni, da na divjad sprožijo strel. Lovci, pisano Lovci, bodo svoje orožje preizkusili tudi večkrat na leto, ne samo na tistem cirkusu imenovanem nastrelitev. Lovci bodo odšli na strelišče vedno ko se jim pojavi najmanjši sum v točnost orožja, pa najsi bo to zaradi padca puške ali pa samo nepojasnjenega slabega občutka. Ali ob menjavi municije, pa čeprav z isto gramažo itd. itd. Lovci bodo s svojim orožjem večkrat na leto odšli na strelišče in vadili. Naj jih kdo v to sili ali ne. Naj bo to kje napisano ali ne. K temu jih sili vest in odnos do življenja, ki ga jemljejo.

    Lovčki pisano lovčki, pa bodo opravili nastrel, nanj prišli po možnosti s tremi različnimi patroni, nekako za silo spravili skozi preizkus ali pa se jim bo pogledalo celo skozi prste in puško pospravili v kot do strela na divjad.
    In ti lovčki so zadostili vsem tvojim pomislekom in namišljenim kompetencam LZS.

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    ... Ker je LD članica LZS je prav, da LZS da smernice. Noben ti ne vseljuje preizkusa, to je odločitev vsakega LD-ja posebej.
    Smernice da. A bistvo mojih ugovorov je drugje. Ker smernice, napotke in komande v bistvu diktira kader nelovskih organizacij ZLD. Ker članice vseslovenske zveze v sistemu kakršnega so nam vsilili funkcionarji nelovskih organizacij praktično nimajo svoje besede in veljave.


    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    ...
    Praviš, da mi je Brakir lepo odgovoril, da je kompetenten aktiv kmečkih žena. Kaj se hecaš? ...
    Pravilna ugotovitev. Oba z Brakirjem sva dojela in sprejela njegovo sarkastično pripombo. Ti pač ne.

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    ...
    Vse bolj se mi zdi, da imaš neke osebne zamere z ljudmi, ki delujejo na LZS. ...
    Napačna ugotovitev. Nič osebnega. Še posebej ne do tistih, ki res delujejo. Celo sodeloval sem že z njimi in tudi še bom če bo prilika. Z veseljem. Do tistih, ki zavirajo in onemogočajo sicer zamera, a nikakor ne osebna. Za osebne zamere je treba preveč energije, ki je pa niso vredni. Stopim preko, da si ne umažem čevljev in grem naprej. Ne skrbi!

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    ...
    ... Raztrgal si pravilnik oz. smernice o preizkusu orožja, tvojega predloga pa še do danes nisi napisal. Kakšen imaš razlog za to? Imaš boljši predlog?
    Ne boš verjel. Sem ugotovil, da je bilo nekaj mojih predlogov v končni verziji celo upoštevanih. Ali so to storili, ker so brali naše opazke na tem forumu ali jim je samim "kapnilo" sicer ne vem, a dejstvo je, da so nekaj začetnih neumnosti izključili iz finalne verzije.

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    ...
    ... Še vedno mi nisi odgovoril, kdo je kompetenten, da LD-jem da smernice?
    Člani zveze (LD) z neposrednim odločanjem.
    Nikakor pa ne neki delegati ki so dejansko črpani iz nelovskih organizacij ZLD. Oni so očitno kompetentni le za črpanje potnih stroškov in nepoznavanje osnovnih aktov, ki so jih sami sprejeli.

    Main, tudi iz odgovorov ostalih lahko vidiš, da je marsikje nastrel ena navadna farsa.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #34

    Privzeto

    Obvezen preizkus , potem pa bog ne daj še kakšen strel preko leta.
    Sploh pa v lovišču.
    In še zelo primerno bi bilo postaviti kakšno tarčo na razdalji, kjer običajno lovimo . Mogoče je navzgor ali navzdol.
    Vse težave se začnejo, ko si kdo prisvoji preveč kompetenc.
    In JA. Žal ima Sršen prav. Preizkus je velikokrat farsa.
    Last edited by alojz1; 21. May 2012 at 09:18.

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Noben zakon ne zahteva nastrelitve pušk! NOBEN!

    Strelski pravilnik LZS pa ni in ne more biti obvezujoč za člane lovskih družin!
    Je le skrpucalo, ki se ne drži kompetenc, ki jih LZS daje zakon o društvih in skuša nekaj vsiljevati.

    Ne boš verjel. Sem ugotovil, da je bilo nekaj mojih predlogov v končni verziji celo upoštevanih. Ali so to storili, ker so brali naše opazke na tem forumu
    Sršen res ne vem kakšen imaš razlog, da pljuvaš po lastnih predlogih oziroma delu.

    In preiskus je vsako leto farsa vedno za iste ljudi. Njihov odnos je takšen tudi do lovstva in divjadi nasploh. Za njih je to vrsta psihičnega pritiska, zato želijo preiskus izničiti.
    Menim, da je prav, da LZS izda določene smernice oz. navodila, ki naj bi jih LD-ji upoštevali. LZS ni zakonodajalec, zato LD-ji lahko usmeritve upoštevajo ali pa ne.

    Menim, da je odlično, da se opravlja pomladanski preizkus, ker se na tak način aktivirajo tudi tisti, ki potem streljajo samo še na divjad. V naši LD se preizkus izvaja in se bo tudi v bodoče. Za oboje za risanico in za šibrenico. Prav je tako in preiskus zagovarjam.

    Nevem kakšen je razlog, da vas je večina na tem področju tako nazadnjaška, pri lovu z lokom pa tako napredna.

  6. #36

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Sršen res ne vem kakšen imaš razlog, da pljuvaš po lastnih predlogih oziroma delu.
    ...
    Nevem kakšen je razlog, da vas je večina na tem področju tako nazadnjaška, pri lovu z lokom pa tako napredna.
    Poglej Main, vidim, da se v vsebini pravzaprav ujemava, a se kljub temu nekako ne moreva spraviti na isti tir. Zato predlagam, da kar nehava s tem dlakocepljenjem, saj te prepričanega v nekaj res ne mislim prepričevati.

    LP
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #37

    Privzeto

    Main, jaz mislim, da moramo vsi v naši mali državici enako opravljati preizkus. Kdo še vedno tiska stare velike tarče srnjaka? Ali so le stare zaloge?
    Zakaj je nekje dovolj en strel v krog, drugje pa trije znotraj črnega?

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Main, jaz mislim, da moramo vsi v naši mali državici enako opravljati preizkus. Kdo še vedno tiska stare velike tarče srnjaka? Ali so le stare zaloge?
    Zakaj je nekje dovolj en strel v krog, drugje pa trije znotraj črnega?
    Nevem, zakaj je ponekod tako kot pišeš. Poznam eno LD, kjer je potreben samo 1 strel v krogih pa si opravil preizkus. Na žalost je tako.
    Zato je prav, da LZS izda smernice za vse LD-je enako.
    V naši LD je potebno spraviti dva od treh strelov v kroge, brez da bi ti vmes kdo govoril kam letijo šusi.

    Lep pozdrav.

  9. #39

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Nevem, zakaj je ponekod tako kot pišeš. ...
    Zato je prav, da LZS izda smernice za vse LD-je enako.
    V naši LD je potebno spraviti dva od treh strelov v kroge, brez da bi ti vmes kdo govoril kam letijo šusi...
    Veš Main, če bi se funkcionarji v lovstvu zadeve resno lotili in akte uskladili z zakonodajo, namesto da iščejo krivine kako se jim ogniti, bi bila razmerja jasna in take najsi bodo usmeritve ali Pravilniki bi imeli svojo težo in moč.
    Ker pa je tako kot je, pa je vse nekam v "luftu" in vsak počne in lahko počne kot se mu zljubi. V trenutni stuaciji je pravzaprav edini trden in obvezujoč odnos koncesionarski odnos med LD in državo. Vse ostalo šaro, ki je plod nesposobnih in nazadnjaških večnih funkcionarjev v UO LZS in njihovih komisijah pa se da v osnovi enostavno izpodbijati. In tega se zavedajo tako tisti, ki se jim za naše poslanstvo t.j. divjad sladko jebe kot tisti, ki bi radi imeli zadeve urejene.
    Zato so tu moje kritike, iz želje, da se zadeve končno uredi in ne da bi hotel samo nagajati. A upanje z vsakim letom in z vsako novo garnituro plesnivih starcev v UO bolj zamira. Zato mislim, da bi take stvari, o katerih debatiramo morala urediti kar država in bi za vse enako veljalo. A to po drugi strani ni dobro, a očitno drugače ne bo rešitve.

    Da ponovim z izrazom, ki sem ga drugemu kritiziral; "LZS sucks!" in to se zrcali tudi v nastrelitvah.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #40

    Privzeto

    Mi imamo tako kot je napisal main. In to vem da ni po godu marsikaterem našem članu, ampak tko je in to je tako ne zato, ker bi bilo dobro za lovce, ampak dobro za divjad in sicer v smislu, da divjad pade v ognju in nimaš potem velikih težav z iskanjem ter divjad nima muk od strelnih ran.
    Kaj pa drugi "šmuglajo" s pristrelom pa nam ni ravno mar, saj že vedo kaj delajo oz. si zatiskajo oči. Npr.: v eni od sosednjih LD streljajo kar na 70 metrov pristrel, pa je to za njih kar vse normalno Če nimaš odnosa do divjadi potem lahko počneš kar se ti zahoče. Če pa si vesten in pošten do divjadi pa se uredi pristrel tako kot mora bit.

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •