Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Orožje kot naložba?

  1. #1

    Privzeto Orožje kot naložba?

    Zanima me ali se splača vlagat v orožje? Npr. eni kupujejo zlato, srebro itd., zato ker se ne ve koliko bo v prihodnje papirnat denar sploh še vreden, ali pa samo zato, da nimaš vsega denarja v eni nogavici.
    Ali orožje hitro izgublja vrednost s časom, ali ne? Je potem trg za odkup premajhen ali ne?
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Dvomim da ima podobno vrednost kot zlato,...., se mi pa zdi da ga bomo v bližnji prihodnosti še potrebovali!! Če me razumeš.....
    I nikome ništa!

  3. #3

    Privzeto

    Vlaganje v orožje je isto kot v avto. Takoj ko kupiš, je cena 1/3 nižja.
    Redki oldtimerji pa še držijo ceno.

  4. #4
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Če hočeš puško, ki drži ceno si kupi Holland&Holland, Purdey ali druge znane angleške firme.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Nisem še slišal za orožje, ki bi ga kasneje prodali za večjo vsoto kot je bila nakupna cena. ...mogoče kakšno orožje z "zgodbo" ali posebnim lastnikom....
    Marko Gorše, Nadlesk

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Naložba v orožje je smiselna le v primerih, ko je nabavna cena res ugodna in pa v kake raritete, nikakor pa ne v kake pregrešno drage puške, saj za take puške ni intersentov, pozabi Purdey, H&H, itd..Trg je nasičen in bolj ali manj stoji na mestu.
    Kupi dobro Zastavo z optiko od kakega ata za 200 Eur in jo prodaj za 500 Eur. To je dobra naložba.
    Last edited by muzikant; 13. May 2012 at 09:46.

  7. #7

    Privzeto

    To je res kar pravi muzikant. Več pa gotovo ve g.Plemeniti ima kar nekaj starega orožja.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •