Stran 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 84

Tema: 6,5x 57

  1. #71
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Ne zmeni se zanje.V našem lovišču zaenkrat ni preže z polico za komolce.Ja v sosednji družini pa delajo pristrel iz stojala...Torej si kr zadel!
    Pogosto streljam s preže le eno roko. Druga sloni na nogi (kal. 7x64). Odlično gre, stvar navade

  2. #72

    Privzeto

    Še dobro,da imamo takšne kot si ti v naših vrstah!Se nam ni treba bati za prihodnost!!!

  3. #73

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    1. Ne vidim argumenta, zakaj bi nekdo v kal. 308win ob celi poplavi modernih krogel uporabljal za lov na jelenjad in prašiče S&B klasično softpoint kroglo
    2. Ne vidim argumenta, zakaj bi nekdo uporabljal v kalibru 308win kroglo S&B SPCE za lov na medveda
    Dejstvo je naslednje, in sicer, da je za kalibre, kot je 308win, brez zapletov mogoče kjer koli dobiti krogle, katere so zakonsko primerne za odstrel velike divjadi, pri 6,5×57 pa se jih ne da dobiti.
    Poleg tega ne vidim argumenta, zakaj bi nekdo sploh kupoval kal. 6,5×57, če že v štartu ve, da bo puško rabil in uporabljal tudi za težjo divjad, potem pa je cel kup komplikacij z iskanjem primernega ponovno polnjenega streliva ali pa se preprosto, kot si sam napisal, jaga tudi težja divjad, kljub temu da naboj ne zadosti minimalni moči po zakonu. Ali ne bi bilo bolj enostavno in bolj primerno imeti malo močnejši kaliber in zadostiti prvič, zakonu in drugič (kar je bolj pomembno) lovski etiki in pravilnem odnosu do divjadi, katero lovimo? Pa ne spet pisat, da je puška v takem kalibru lažja, krajša in ima manjši odsun, ker sem že napisal, da obstajajo tudi puške v večjih kalibrih, ki so lahke, kratke in primerne za nošenje. Edini argument, katerega lahko (pogojno) sprejmem, je da se nekateri očitno bojijo odsuna in zato uporabljajo take kalibre.
    Drugače pa verjamem, da ti je kaliber všeč za lov na srnjad, ker je za to tudi namenjen in je v tej vlogi dober kaliber.

    In ker si omenjal 9,3×74R. Pri tem je tako kot pri 6,5×57 in 6,5×55. Vsak misli, da je prvi močnejši zaradi daljšega tulca. Pa ni res tako. Ista zgodba je pa pri 9,3×74R in 9,3×62. Spet vsak misli, da je prvi močnejši zaradi daljšega tulca...
    Mogoče malo zamujam z odgovorom, ker ste zašli v neko drugo nekonstruktivno debato-pa vseeno..
    Hotel sem samo povedat, da se povsod pozablja na lovce, ki niso na tekočem z novimi stvarmi, ne sodelujejo v forumih, ne poznajo zakonodaje(!), ipd.. pri takih najdeš v .308 navadnega "Čeha" in SPCE v medvedu..ka pa so naj davnega leta 1996 kupli drugega ko so kupli 100, 200,.. komadov zraun nove puške?
    Glede kalibra, ki ga vsak uporablja so pa različne teorije..enim je 6,5x57 enostavno všeč in ga hočejo uporabljat, vejo ka zmore in recimo strelajo jelena v ruku na 40m, ker bolj daleč niti nočejo, ker nimajo interesa strelat na tarčo ipd.. In dostikrat so tudi jagri, ki nekega kalibra enostavno ne prebavljajo, ker jih je v to prepričal solovec, mentor,.. maš pa tudi jagre, ki določenega kalibra ne prebavljajo brez tehtnega razloga, recimo jaz .308 (pa ne govorim, da je slab-daleč od tega), drugi 8x57, tretji pa enga X
    Na koncu se pa jagri dost poznamo, da vemo vsak svojo malho hvali in da bomo in dobo vedno zgrešili ali zastrelili-tud z 8x68 ali čem hujšim

  4. #74
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Tudi jaz nisem nikoli maral 308, sem bil 30-06 in 7x64 fan. A sem vseeno kupil puško v 308 in bolj kot streljam, bolj ga imam rad
    6,5x57 je že ok, a izbor streliva je majhen. Ne vidim pa nobene prednosti pred npr. "zastarelim" 7x57, ki je glede streliva še bolj šepav. Odsuna ne pri tem ne pri onem praktično ni. Drugega razloga za manjše kalibre pa sam ne poznam.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #75

    Privzeto

    Koliko nabojev daš laho naenkrat v cev, po moje samo enega.
    In če ta opravi svoje delo ne potrebujem nič drugega. Toliko glede slabe izbire nabojev v 6.5 kaibru.

  6. #76
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Normanlo jazbec. Je pa mišljeno za tovarniško strelivo, druga je če polniš sam.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #77

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    A sem vseeno kupil puško v 308 in bolj kot streljam, bolj ga imam rad
    Vidim, da ti "leži". Ker pa praviš, da nisi pristaš daljših strelov ti pa priporočam, da zadetke znižaš za kakšne 4 klike.
    Z sedanjo nastavitvijo bi zadel center skoraj na 200m..

  8. #78
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Sem, za 3 klike in pustil pri miru.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #79

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz nisem nikoli maral 308, sem bil 30-06 in 7x64 fan. A sem vseeno kupil puško v 308 in bolj kot streljam, bolj ga imam rad
    6,5x57 je že ok, a izbor streliva je majhen. Ne vidim pa nobene prednosti pred npr. "zastarelim" 7x57, ki je glede streliva še bolj šepav. Odsuna ne pri tem ne pri onem praktično ni. Drugega razloga za manjše kalibre pa sam ne poznam.
    heh jaz imam verjetno en bolj starocelinski kompleks čeprav je moja zadnja pridobitev .300 WSM in mi je tudi vedno bolj všeč :) je res, da ni važno kaj prleti ampak kam prleti, vseeno je pa fajn da pade :) bom se letos potrudil in probal 6,5x57 večkrat vzet zraven, da bom lahko kaj več komentiral iz izkušenj-ne na pamet iz katalogov.

  10. #80

    Privzeto

    A je kdo že uporabil tovarniško strelivo 6,5x57 PPU sp in izkušnje?
    lp

Stran 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •