Stran 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 84

Tema: 6,5x 57

  1. #51

    Privzeto

    Kdo inači ta dva naboja.Govorim ti za 6,5 s primerno kroglo polnjenjem in individualnim lovom.Zadostuje!!!Dokazano v praksi na stotih,tisočih primerih.Ti pa na podlagi enega primera sodiš zmogljivosti 6,5X57.Veš koliko pujsov,jelenjadi v SLO pade na letni ravni ne,da bi jih standardni naboji prebili(dali izstrel)???Veliko!!!Sploh kadar se žal uporablja neprimerne krogle.Bolje 6,5X57 v živo z dobro kroglo,kot pa standardni kaliber z ta poceni kuglo(SP),sam da je pocen po slovenski logiki pa na škatlci Jouli ustrezajo pa gremo na vse.Ko delaš primerjave moraš vse variabile upoštevat.Še veliko deževnih nedelj bo minilo pa ne bomo prišli do konca!

  2. #52

    Privzeto

    Dolgin, saj si si že sam odgovoril zakaj. Krogla je ravno tako pomembna kot kaliber. Zato za težjo divjad zagovarjam kalibre, pri katerih je dovolj energije IN dovolj izbire krogel. 6,5×57 pa pri standardni, tovarniški municiji, nima ne enega ne drugega.

    "Meni pa ravno 3006 ni prebijal jelenjadi in to z RWS KS kroglo"
    Last edited by Deerhunter; 10. March 2013 at 14:04.

  3. #53

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Pri 30-06, ki ga uporabljam in je dokaj podoben 308win, se mi pri srnjadi še ni zgodilo, da ne bi bilo prestrela.
    Kar navadi se, da te bodo nekateri vedno demantirali na podlagi enega (1) primera.
    Uporabljajo neprimerne krogle in potem je krivo vse drugo samo oni ne.
    Jaz sem videl, da 30-06 ni prebila noge jelena v skočnem sklepu. Krogla je bila
    SPCE. Strelcu sem takoj na nastrelu povedal, da jaz teh krogel ne maram. In, ko sem jelena po 4 urah in precej km uplenil, je strelec rekel " pa res ni dobra". To, da je zadel v skočni sklep je gladko spregledal.

  4. #54

    Privzeto

    Mogoče pa v SLO težja divjad s 6,5 in njegovimi derivati ne pada in je ne prebija ravno zato,ker se zaveda kar piše v zakonodaji.V Nemčiji je ta meja postavljena na 2000J in pada in jo na normalnih razdaljah in povečinoma z uporabo dobrih krogel večinoma tudi prebije.Ja pr nas je vse drugač.Čakam zdej na 9,3X62.Sem prepričan,da bo bolj ali manj enako kot pri ostalih srednjih nabojih.Včasih bo divjad obležala v ognju,včasih bo malo ali veliko zbežala iz nastrela.Sam občutek v glavi,da imam malo več rezerve bo boljši.Zadeti na pravilno mesto je pa še vedno mati vseh modrosti!!!Iz moje strani konec debate na to temo!!

  5. #55

    Privzeto

    Zagovarjaš 6,5×57, kupuješ pa 9,3×62. Moram rečt, da si me s tem zadnjim komentarjem nasmejal.

  6. #56

    Privzeto

    Musthave sindrom!!Vsaj priznam,da ga imam!!!A 6,5 zmore veliko.V rokah dobrega strelca...

  7. #57

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Čakam zdej na 9,3X62.
    V jeseni sem lovcu iskal 2 srni, streljani z 30-06 RWS TIG. Obe sta bežali okrog 200m, strel v prsa in zjutraj uničeni zaradi lisic. Pa sem lovcu svetoval drugo, lažjo kroglo pri kateri srnjad pada v ognju. Ni razumel, da je lahko cenejša boljša. Pa je kupil kar drugo puško. 9,3x62. In prvi kos z to puško je bilo tele, streljano na 40m iz preže. Zopet iskal, psa ujela, zadetek pa v rit.
    Ta puška ni za šibkega lovca, ki ga moti pok in odsun. Ampak tega za živo glavo nebo nihče priznal.

  8. #58

    Privzeto

    Hmmm.Zanimivo!!!Glede na to,da je tig pri Rws v 9,7G.Kar je za 30-06 že precej lahka krogla(tovarniško polnjenje).Ker pod 9,7g v 30-06 zelo redko najdemo zaloge pri naših trgovcih.Meni je pa zanimivo v 308win tig rws kar se tiče,da divjad pade v ognju dobro delala.V praksi vidimo,da imamo različne izkušnje.Kar se tiče 9,3X62 se ne bojim.186cm velik,100kg težek sem...o teži karakterja pa raje ne bom...he,he,heJa pa hrupa poka sem tudi vajen.Bo pa treba preden se bom odpravil na lov s tem nabojem enih 100 šusov na tarčo dat pa bo.Za zraven sem si pa omislil še 270win.Mislim,da bo v R8 kar ta prava kombinacija.Veš kako pravijo nemci-ist sie zu stark bist du zu schwach...

  9. #59

    Privzeto

    Se strinjam, v rokah dobrega strelca je tudi malo slabši kaliber učinkovit. V rokah slabega strelca pa je lahko tudi 9,3×62 pogreb, kljub temu da ima energije za več kot dva 6,5×57... Se lovec boji odsuna, poka, same puške, pa potem še slabše strelja, kot je rekel Alojz.
    Vendar koliko slovenskih lovcev je dobrih strelcev in koliko jih dobro prenaša močne kalibre. Poglejte malo na nastrelitvi okoli sebe, kaj eni počnejo s svojim orožjem. Marsikdo se boji ustreliti s svojo puško, ali pa strelja slabo, ali pa kar oboje. Se pravi takih, ki dobro streljajo in takih, ki dobro prenašajo močne kalibre, je malo, zato priporočam za večino lovcev vmesne kalibre, ki zakonsko zadostujejo, imajo veliko izbiro krogel in imajo zmeren pok in odsun, npr 308win.

    Kuje, zanimivo je, da zagovarjaš lahke kalibre, glede na to, da se dobro zavedaš, "da je pri lovu dobro imeti malo rezerve" in tudi uporabljaš kalibre (308win, 270 win), katere bi jaz osebno postavil po učinkovitosti daleč pred 6,5×57, odsun pa pok sta pa skoraj enaka...

    Alojz, a si prepričan da je šlo za 30-06 RWS TIG. Jaz sem s to kroglo lovil srnjad 5 let pa sem imel zelo zelo dobre izkušnje. Vse je padalo v ognju, le nekaj kosov je šlo kakih 30m od nastrela, pa nobene škode na mesu. Poleg tega je sama krogla dovolj lahka, saj jih RWS za 30-06 dela le v teži 9,7g.

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Musthave sindrom!!Vsaj priznam,da ga imam!!!A 6,5 zmore veliko.V rokah dobrega strelca...
    Last edited by Deerhunter; 10. March 2013 at 14:55.

  10. #60

    Privzeto

    Mal narobe me interpretiraš.Poskusi se naučiti brati mal med vrsticami.Pride v življenju prav.Must have-moram imeti....ker še nisem imel in me zanima vedno preizkusiti nekaj novega.Torej zato 270win ter 9,3X62...Za tisti del populacije SLO,ki ustreli pred sezono tri strele na pristrelu(zaradi samozaverovanosti v svoje strelske sposobnosti,vprašanja financ ali ????) je že pok ter odsun 223rem preveč.Eni pač radi nadgrajujemo svoje sposobnosti na strelišču.Nekateri imajo več talenta za streljanje kot drugi.Ampak pravilna vaja dela mojstra.Tud,če je talent manjši.Tako,da še enkrat napišem 6,5mm zadostuje.Z dobrim zadetkom ter pravilno izbiro krogle...Ostalo so finese,nianse....

Stran 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •