Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 84

Tema: 6,5x 57

  1. #11
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Pomojem se da, ne bi pa tega probal sam.

    Glede na to, kaj se včasih zgodi, je po moje velika verjetnost, da je nekdo to že naredil. Namerno ali pa tudi ne.

    Sem še slišal, da je nekdo pri nas na preizkusu orožja in strelca v bokarico namesto 7x65R dal 7x64 in preizkus opravil, edino tulec je imel težave spraviti iz puške.

  2. #12

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Sem še slišal, da je nekdo pri nas na preizkusu orožja in strelca v bokarico namesto 7x65R dal 7x64 in preizkus opravil, edino tulec je imel težave spraviti iz puške.
    No pa vem spet nekaj novega.
    Pri meni ne gre. Tisti mm krajši tulec je ravno zato, da igla ne doseže netilke. Mogoče je bil naboj kaj udarjen in ni sedel dovolj globoko v ležišče.

  3. #13
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Glej, ne bom trdil za sveto. To mi je rekel referent za strelstvo, ko sva debatirala na preizkusu.

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Verjetno ti je ta referent povedal tudi, da je on najboljši strelec na svetu.

  5. #15
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Ne, tega pa ni rekel :icon_:

  6. #16

    Privzeto

    Zajec, Alojz1 in ostali... .
    Ok, stelansirali črva, ki je mlel celo popoldan. In ugotovitve, zanimive!
    Iz puške ZCZ in R93, Mannlicher kal. 6,5x57, je nemogoče izstreliti naboj 6,5x55SE, ker NE GRE v ležišče.
    Iz bokarice ZH, Brno super, BBF 95 in Sodievega drilinga kal. 7x65R tudi ni moč izstreliti naboja 7x57R, ker se puške niso zapirale. Po predhodnem in ponovnem pregledu podatkov o dimenzijah tulcev nabojev je bilo jasno zakaj. Eni so pač predebeli na ključnih mestih.
    Še po posvetu z nekom iz Borovelj pa je bil možakar zgrožen, če to res kdo naredi, manreč ne ve s čim se igra.
    Alojz1, še o tem kar sem pisal dopoldan med 8 in 7-ko, po pregledu tulva, pa tole, od 7-ke lepo konvertiran v 8-ko le netilkoje do polovice izbilo iz ležišča.
    V pogovoru s strelcem, ki je zamenjal nabje, pa se je spomnil, da je tudi ponovno napelo udarno iglo na mavzerici.
    Lp.

  7. #17

    Privzeto

    Naj kdo poišče tu na forumu sliko tulca 7x57R izstreljenega iz puške 7x65R.
    Mislim, da je slika pri tulcih, kjer smo ugotavljali kalibre.
    Da je mauser zaklep ponovno napelo je pravljica. Tudi, če udarijo plini nazaj ima zaklep za to namenjene odprtine.
    Ostalo kar je napisal Kuglaabc je pa nekako takole. Ni namerno za menjavati naboje. Ni pa tudi vsaka zamenjava smrtno nevarna.
    Noben zdravnik ne priporoča kajenja. Pa kljub temu mnogi med njimi kadijo.
    Jaz debato o tem zaključujem.

  8. #18

    Privzeto

    Ja, Alojz1, najbolje bo, da zaključiva debato o tem.
    Tisto pa ni bila pravljica in tudi ne prvič, da je iglo napelo, mi jo je tudi že na 6,5x57 in še pri katerem kalibru. Ja, pa kaj bi tisto. A ne.
    Tomaž tudi ni verjel, dokler se mu ni ?izus Kristus prikazal.
    Ti že veš. Jaz pa tudi.
    Pa lahko noč.

  9. #19
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    To je tulec 7x65R in tulec 7x57R izstreljen iz puške 7x65R.
    Last edited by krogla1; 26. May 2013 at 19:07.

  10. #20

    Privzeto

    Ja dejstvo je, da se da.
    Navedel sem samo dejstva katere sem danes sam preizkusil. Kakšno toleranco ležišča je imela oz. ima puška v tem primeru (slika tulcev) ne vem in je ne poznam. Osebno sem tudi iz ležišča 7,5x54 MAS izstrelil naboj .308 Win.
    Na drilingu je bil žig kal. .308 Win. V puški pa ... Poleg je bilo nekaj forumašev, pa smo vsi samo debelo gledali. Res pa je da smo tolec izbili z šibiko iz puške. In tudi streljanje za tisti dan končali.
    Zanimiv je bil pok in odsun, zanimivo ni kaj.

Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •