Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 84

Tema: 6,5x 57

  1. #61

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Alojz, a si prepričan da je šlo za 30-06 RWS TIG.
    Prepričan. Vendar se TIG polno deformira šele pri večji divjadi ali na kosti. Zadetek med rebra pa divjad nese kot sem napisal. Možak ima denar in kupuje najboljše. Ko sem povedal, da imam 308 je povedal, da jo je sam prodal. Ni bil zadovoljen.
    Hočem povedati, da znanja o streljanju ne moreš kupiti. Se pač moraš naučiti. Nekdo pa zmotno misli, da je za neuspeh krivo strelivo, puška itd in lahko menja v nedogled.
    Kuje, nisem te hotel odvrniti od nakupa. Če znaš boš uspešen z vsako puško.
    Možak o katerem pišem pa ima 60kg z postljo vred. In ta kaliber zanj ni primeren.
    Last edited by alojz1; 10. March 2013 at 15:10.

  2. #62

    Privzeto

    V redu je alojz.Te popolnma razumem.Sej je prav,da debatiramo o teh stvareh.Mislim,da bi bilo prav odpreti temo o pravilnem streljanju(proženje,dihanje,naslon....)Mislim,da bi s tem vsi skupaj največ pridobili.Debat o vrstah orožja,optiki in izbiri krogel ne manjka na tem forumu.Mislim,da pa manjka debat o tem kako izboljšati svoje strelske sposobnosti.Tu nam po večini v praksi šepa.Včasih tud meni.Če obvladaš strelske veščine,poznavanje balistike,pravilno izbiro streliva s kroglo potem so tudi manjši kalibri dovolj.Seveda v skladu z zakonodajo!!!

  3. #63

    Privzeto

    Ko komu hočem v praksi pomagati do boljših rezultatov, me največkrat prekine in pove, da je on navajen le tako kot zna. Še pripravniku sem pripravil naslon, ko je streljal srnjaka. Ko je srnjak izstopil pa je dvignil puško, odstranil naslon in zgrešil iz proste roke. Kako lahko nekoga učiš če NOČE. Pa imam opravljen tečaj za sodnika in inštruktorja streljanja.

  4. #64

    Privzeto

    Ja obstajajo tudi takšni.Je pa dejstvo,da obstajamo tudi drugačni!!!

  5. #65

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Mislim,da bi bilo prav odpreti temo o pravilnem streljanju(proženje,dihanje,naslon....)
    To je pravi pristop. Bojim pa se napotkov "strelcev" ki imajo vedno prav in svoj način.
    Koliko lovskih prež ima narejen naslon za roke? Običajno samo naslon za puško, komolca obeh rok sta pa v zraku. Še na tekmi na Vranskem je tako. Namesto, da bi bila na preži polica katera omogoči naslon.
    Na pristrelitvi pa vreče peska za spredaj, zadaj, samo stojalo za puško manjka. Pa tudi tega že veliko uporabljajo. Potem se pa čudimo zastrelitvam v praksi.

  6. #66

    Privzeto

    Ne zmeni se zanje.V našem lovišču zaenkrat ni preže z polico za komolce.Ja v sosednji družini pa delajo pristrel iz stojala...Torej si kr zadel!

  7. #67

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Ne zmeni se zanje.V našem lovišču zaenkrat ni preže z polico za komolce.Ja v sosednji družini pa delajo pristrel iz stojala...Torej si kr zadel!
    Prevečkrat zadenem. Zato pa sem trn v oku nekaterim.

  8. #68

    Privzeto

    Evo,da se vrnemo na 6,5X57.V varianti z R sem uporabljal za lov Blaser CDP v 8,2g.Zelo precizno strelivo.Srnjad včasih rada kak meter odskoči ampak je krvna sled zelo obilna in brez težav najdemo kos.Najdaljša daljava bega je bila okrog 30m.Gamsi padli v ognju.Kožušček pri lisicah pa ostane,kr v solidnem stanju.Ni poceni ampak mislim,da je strelivo vredno svojega denarja.Na tarči preizkusil tudi čeha.Preciznost slabša ampak dovolj za trening tja do 150m.

  9. #69

    Privzeto

    Alojz1, z vsem spoštovanjem do tebe in tvojega razmišljanja okoli strelstva,vendar ti moram povedat,da tudi drugi vemo kako se stvari streže.Predvsem me bode to, ko pišeš, da še na Vranskem na tekmi nimajo takšnih prež kot bi morale biti(naslon za komolce).Naj ti povem, da so te tri preže narejene izključno za to strelsko tekmo in so tam stalno postavljene.Res se z nje ne da ustrelit tako kot iz žakljev pa zajčjih ušes zadaj, vendar mislim da je ravno v tem čar, da so pogoji za vse vsaj pribljižno podobni.Saj sam veš,da postavit eno dobro puško na mizo pa žakle spredi pa zadi, ni nobena umetnost ustrelit rezultat na polno (in takšnih tekmovalcev ni malo, s tem so pa hendikepirani vsi ostali udeleženci)
    Verjemi mi, da imam ogromno kilometrine v tekmovalnem strelstvu, posebej z risanico,pa da tudi sam vem kako "naj bi se streljalo", vendar tu gre pač za takšno obliko tekme kakršna pač je.
    Vesel sem, da si se lani udeležil naše tekme in da si videl da so bili vsi strelci zelo zadovoljni z pogoji in izvedbo in te vljudno vabim na tekmo tudi letos.Pa tudi letos pripelji vašo ekipo, tam me pa na prijavah le pocukaj za rokav pa bomo rekli katero o streljanju pa jagi ob kozarčku-jaz častim!
    Drejc

  10. #70

    Privzeto

    Drejc, lepo povedano. Nisem hotel kritizirati. Res je za vse enako. In še enkrat priznanje za dobro tekmo.
    Res pa je tudi, da so pogoji kar najbolj približani dejanskemu streljanju iz preže. Tam pa tudi ni polic.
    Jaz sem povedal le, da je to napačno. Potem bi morali tudi pristreljevanja izvajati pod temi pogoji. Razlika je očitna.
    Tudi, če bi imeli naslon, ki je dovoljen pri daljših strelih nebi imeli sodniki pretežkega dela . Saj je vsak strel v drugi tarči.
    Na divjad nikoli ne streljam brez dobrega naslona. Tako je napaka strelca skoraj izključena. Ostane še napaka optike, puške, nabojev in zunanjih vplivov (veter).
    Te napake so pa da predvideti z malo znanja in pripomočki. In ugotoviti razdaljo na kateri je strel še uspešen.

Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •