Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 84

Tema: 6,5x 57

  1. #1

    Privzeto 6,5x 57

    Zanima me, če je že komu uspelo ustreliti iz puške kalibra 6,5x57 naboj 6,5 x 55 in kakšne so posledice?
    Zanima me tudi katero strelivo uporabljate za 6,5x57 in kako ste zadovoljni.
    lp

  2. #2

    Privzeto

    Posledic (neželjenih) ni. Vrat tulca se sicer deformira in prilagodi ležišču.
    To je tako kot če damo 7x57R v puško 7x65R.
    Če boš poizkusil nam povej kako je z natančnostjo.

  3. #3

    Privzeto

    Me pa res zanima, kako bi vidva te zamenjave izvedla. Predvsem kako bi vstavila naboje v ležišča, mojstra? Da se iz 8x57IS izstreliti 7x57, bil sem tudi zraven, zadetka ni bilo nikjer. Mi je jasno zakaj!!!
    Vajin preizkus bi pa rad videl, predvsem rezultat.

  4. #4

    Privzeto

    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    Me pa res zanima, kako bi vidva te zamenjave izvedla. Predvsem kako bi vstavila naboje v ležišča, mojstra? Da se iz 8x57IS izstreliti 7x57, bil sem tudi zraven, zadetka ni bilo nikjer. Mi je jasno zakaj!!!
    Vajin preizkus bi pa rad videl, predvsem rezultat.
    Kdo pa je pisal o tej kombinaciji?
    Midva sva pisala o isti krogli in ne 1mm manjši.

  5. #5

    Privzeto

    Tudi PAP so imele (vsaj do leta 75 sigurno) naboj 7,62x40, uradno pa je 39.
    To pa zato, da smo v naših puškah lahko streljali tudi tuje naboje, obratno pa ni bilo možno.
    Last edited by alojz1; 10. May 2012 at 09:52.

  6. #6

    Privzeto

    Oh,Alojz1, saj ni bistvo o 8-ici in 7-ici. Kar probaj o tem kar je spraševal predhodnik in kar si mu pisal ti pa boš videl. lahko ti ob kaki priliki pokažem določene tulce nabojev, kateri so bili pomotoma ali zaradi zavajanja lastnka orožja izstreljeni iz drugih ležišč. Groza.
    Pa nebom več o tem nima smisla.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Solovec je nevede iz cevi 7x65R streljal naboje 7x57R in tudi uspešno lovil srnjad. Potem so mu zmanjkali naboji in je trgovec v trgovini ugotovil, da nima vpisane puške 7x57R.

  8. #8

    Privzeto

    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    Oh,Alojz1, saj ni bistvo o 8-ici in 7-ici.
    Pa nebom več o tem nima smisla.
    Seveda je bistveno. In tudi probal sem. Z enako kroglo seveda.
    Če pa je v diametru krogle razlika (ti si navedel kar 1mm) pa ne priporočam nobenemu. Sem videl tudi puško (mislim, da 7mm mag ali 7x64) v katero je vstavil 308. Je lahko kar novo kupil.
    Praviloma pa ne moremo vstavljati močnejših nabojev v šibkejši kaliber.
    Tudi 7x64 ne moremo ustreliti v 7x65R čeprav se oba naboja polnita z isto matrico. Veš pa, da je 7x64 močneje polnjen.

  9. #9

    Privzeto

    a ni 7x57r širši od vložišča za 7x65r ? moram priznati, da še nisem nikdar poskusil druge naboje riniti v napačno puško...
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  10. #10

    Privzeto

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave
    a ni 7x57r širši od vložišča za 7x65r ? moram priznati, da še nisem nikdar poskusil druge naboje riniti v napačno puško...
    Če bi poskusil, nebi spraševal

Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •