Stran 1 od 12 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 119

Tema: steyr mannlicher

  1. #1

    Privzeto steyr mannlicher

    Je že kdo nabavil to stvarco? Kolega jo ima v 7x64, 51 cm cev, puška perfektna. Od 30 krogov je na strelišči naredil 28. Sam se ogrevam za 30-06, cev 60cm.

    http://www.steyr-mannlicher.com/jagd...ausfuehrungen/

    lp

  2. #2
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ja jaz bi te podprl. Kar ponjo. Ima naš gospodar maliherco. Sicer starejša, a še vedno waw...

    Tudi kaliber je moj najljubši. Dolžina cevi, pa bi jaz raje še 5cm več. Ne vem, ponoči moja kombinirka (60cm) bliska ku spaka. Od starga srbinja 30-06 s 65 cm cevi dosti manj.

    Lahko da je tudi municija kaj vmes... Ne vem. Bodo drugi kaj več povedali.

    Vsekakor kar kupi. Koliko pa taka stvarca stane?
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #3

    Privzeto

    Bravo Tine. Za 30-06 je 60 cm cev dovolj. 65 cm cev imajo običajo magnum kalibri. cena omenjene je zelo različn. osebno sem bil kar šokiran od 2040 eur do 2480 eur. Trgovci res imajo zelo različne cene! in razlika 440 eur med trgovci ni majhna. Nekdo cel mesec dela za to cifro.

    lp

  4. #4
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Drago...

    Ja samo oče ima 65 cm. In ti povem, da ni nič narobe. Nekateri pravijo, da za pogon čim krajša cev. NO oče je z njo naganjal zadnjih 20 let. Pa je vse ok. Tud jaz sem jo imel parkrat na pogonu. Ne vidim nobene razlike med 51 cm in 65 (v funkcijonalnosti).

    Si pogledal v Frankonii? Za tako razliko se ti že splača v München. Lahko še familijo pelješ na izlet takrat...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #5

    Privzeto

    Ne na Frankonji ni nič ceneje. Spodnja cena pa velja v Sloveniji, pri dveh različnih trgovcih. Tako da ne bo nič izleta

  6. #6
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    To je super puška. Kar ponjo. Moj stric ima 20 let staro Mannlihcer Luxus v kalibru 7x64 in je izjemna puška tudi po takem času je kot nova! Izdelava je super, rokovanje in preciznost tudi. Kar brž naroči :icon_:

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Rok je objavil: Pokaži objave
    To je super puška. Kar ponjo. Moj stric ima 20 let staro Mannlihcer Luxus v kalibru 7x64 in je izjemna puška tudi po takem času je kot nova! Izdelava je super, rokovanje in preciznost tudi. Kar brž naroči :icon_:
    Ste prepričani, da so nove Štajerke isto tako točne kot 20 let stare?
    Jaz imam staro, ki jo hvalim, pa nisem prepričan, če bi šel novo tudi kupit.

  8. #8

    Privzeto

    Jaz imam staro 3 leta v kalibru 308, 51 cm cev in je zelo natančna. Solovec ima novo classic v 30-08 in na tekmovanju vedno nese konkurenco.

    lp

  9. #9
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Zakaj pa ne nove? Edino kar sem slišal od novih je to, da naj bi imele neke aluminijaste primesi noter, to ja pa vse...

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Rok je objavil: Pokaži objave
    Zakaj pa ne nove? Edino kar sem slišal od novih je to, da naj bi imele neke aluminijaste primesi noter, to ja pa vse...
    Aluminjasta primes? Aluminij pomešan z glavno snovjo? S katero pa? Jeklom, plastiko ali lesom? Mogoče usnjem?

    Verjetno misliš na kakšen aluminjasti del. In kje si to slišal?

Stran 1 od 12 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •