Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: Nova Zelandija prepovedal apridelavo lastne hrane

  1. #1

    Privzeto Nova Zelandija prepovedal apridelavo lastne hrane

    Vir: http://wearechange.si/se-je-ze-zacel...-lastno-hrano/

    Na uho mi je prišla že stara "novica", da so oblasti v Novi Zelandiji prepovedali pridelavo lastne hrane.

    Kdo ve kaj več?
    Zelo moteče, nevarno in nenavadno se mi zdi, da iskalniki ne dajejo rezultatov o tej vesti v naših medijih. Očitno so tudi naši mediji tako kot politiki podkupljeni in ustrahovani s strani velikih korporacij.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #2

    Privzeto

    Le v enem našem mediju sem našel tole kratko vest:
    "Nova Zelandija je letos prejela zakon, po katerem prebivalci otoške države nimajo več pravice proizvajati lastne hrane. Zakon prepoveduje gojenje in deljenje hrane brez vnaprejšnje pravice, podeljene s strani vlade. Prepovedana je tudi prodaja hrane brez dovoljenja, pri čemer pod hrano spadajo: hranljive snovi, semena, naravna medicina, minerali in pijača (tudi voda)."
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #3

    Talking

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Zelo moteče, nevarno in nenavadno se mi zdi, da iskalniki ne dajejo rezultatov o tej vesti v naših medijih. Očitno so tudi naši mediji tako kot politiki podkupljeni in ustrahovani s strani velikih korporacij.
    ojojojoj, sršen. zdaj pa že malo preveč paničariš
    če se kaj takega ne pojavi v večih medijih, bi prej pričakoval da je to sproducirana laž kot pa svetovna zarota...

  4. #4

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ojojojoj, sršen. zdaj pa že malo preveč paničariš
    če se kaj takega ne pojavi v večih medijih, bi prej pričakoval da je to sproducirana laž kot pa svetovna zarota...
    Tipično. Če nočeš misliti pač prebereš v večjih medijih.
    Razloži mi torej, zakaj kmet ne sme doma zaklati npr. teleta.
    In zakaj ne smeš ustreliti svojega ostarelega bolnega psa.?
    Odgovor: zato ker da država zaslužek veterinarjem in še kopici drugim. Najbolj je pa pomemben DDV. :icon_mrgreen:

  5. #5

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ojojojoj, sršen. zdaj pa že malo preveč paničariš
    če se kaj takega ne pojavi v večih medijih, bi prej pričakoval da je to sproducirana laž kot pa svetovna zarota...
    Zelo dobro mnenje imaš o medijih.
    Žal ga ne morem deliti s teboj in se popolnoma strinjam z Alojzovo oznako o premišljevanju.
    In dodajam še vprašanje, zakaj si ne smem sam zgraditi hišice v kateri bom živel sam. In zakaj na svoji parceli ne smem postaviti kolibe za orodje in prostočasno dejavnost. In zakaj merklova forsira neovirano prodajo GSO v Evropi.
    Itd. itd. itd.!

    Res me zanimajo detaljnejše informacije o Novo Zelandski prepovedi, če jih kdo ima.
    Last edited by Sršen; 7. May 2012 at 14:56.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #6

    Privzeto

    Saj nekaj podobnega imamo pri nas že uzakonjeno.
    Dež, ki danes pada na mojo streho je moj. In moram plačati kanalizacijo kamor ga moram speljati.
    Če pa želim skopati vodnjak, takrat pa tista voda ni moja. Zopet moram plačevati. Kar vprašajte na občini, če ne verjamete.

  7. #7

    Privzeto

    ja, lastnina je ena čudna reč. ni neomajana in absolutna.
    in ni slabo da ima država nadzor nad viri strateškimi, kar voda sigurno je, čeprav je na moji parceli in več kot meter pod zemljo...

  8. #8

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tipično. Če nočeš misliti pač prebereš v večjih medijih.
    Razloži mi torej, zakaj kmet ne sme doma zaklati npr. teleta.
    In zakaj ne smeš ustreliti svojega ostarelega bolnega psa.?
    Odgovor: zato ker da država zaslužek veterinarjem in še kopici drugim. Najbolj je pa pomemben DDV. :icon_mrgreen:
    so pa tudi določene zadeve kompromisi oz. cena napredka. za bolnega psa verjamem da je delo lobijev, medtem ko je zakol preventiva zaradi bolezni, ki jih ta zadeva potencialno predstavlja, ker nobeden praktično ne zagotavlja čistosti prostorov. seveda spet morda povdarjeno s strani določenih lobijev, vendar načeloma je temu tko.

  9. #9

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    In dodajam še vprašanje, zakaj si ne smem sam zgraditi hišice v kateri bom živel sam. In zakaj na svoji parceli ne smem postaviti kolibe za orodje in prostočasno dejavnost. In zakaj merklova forsira neovirano prodajo GSO v Evropi.
    hja, da se ne sme neovirano delati kar komu zapaše je tudi cena napredka, oz. tudi dejstvo da nisi kot posameznik sam na tem svetu. da živimo v skupnosti, ki mora biti urejena, če želi normalno funkcionirati. ker dandanes na žalost opažam, da je vse preveč samovšečnežev, ki delajo vse po svoje in se ne menijo ne za druge ljudi, ne za skupnost in ne za neke civilizacijske standarde.
    treba se je držati pravil in odpraviti z balkansko miselnostjo.

    gčede gso pa tudi jst nisem proti, če bo le eu imela svoj organ za pregledovanje skladnosti z našimi standardi.

  10. #10

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    če bo le eu imela svoj organ za pregledovanje skladnosti z našimi standardi.
    Takih podanikov si želi vsaka vlada. Teh organov imamo že za vsak proizvod posebej. Pa vsak mesec potem, ko so ljudje že pojedli , umaknejo kakšen nevaren proizvod iz polic. Nazadnje so bili to oreščki.
    Prva stvar, ki sledi ( po tvoje zaradi našega zdravja) bo plačevanje DDV za odkup vsega kar boš uplenil. Vključno z lovnim turizmom.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •