Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Širokokotni strelni daljnogledi

  1. #1
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto Širokokotni strelni daljnogledi

    Pred časom sem že pisal v temi "rdeča pika", da resno razmišljam o nabavi širokokotne optike.
    Takrat sem pisal o Burrisovem modelu Fullfield TAC30 1-4x24 ( http://www.burrisoptics.com/ff30tactical1.html ).
    Ker se mi z nakupom ne mudi, sem pri brskanju po internetu naletel še na dve zanimivi optiki. In sicer na:
    - Burris Four X-LA 1-4 X 24 LA-4A/2.BE - novejši evropski model ( http://www.burrisoptics.co.uk/fourx.html ) in
    - Leupold VX-R 1.25-4x20mm ( http://www.leupold.com/hunting-and-s...r-1-25-4x20mm/ ), ki se ponuja s pestro izbiro križev, med katerimi je tudi zanimiv t.i. HogPlex (križ za prašiče), ki se mi sicer zaradi napisov na križu ne dopade preveč.

    Pri optikah sem med drugim primerjal tudi vidno polje, ki je pri Burrisovih modelih precej večje, kot pri Leupoldu, vendar je Leupold videti precej kvalitetneje izdelan in ima veliko izbiro križev.

    Kaj pa vi menite o teh optikah? Vem, da so pri naših lovcih redke, pa vendar vseeno vprašam...

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Ce se ti fejst ne mudi, bodo ti modeli takrst ze bolj poceni.
    Drugace pa poglej Meopto R1. Kako pa zgleda Hog-Plex- kriz za prasice? Povej to Marincicu ce upas, da kupujes optiko s krizem za prasice, po moje te brcne v rit.

  3. #3

    Privzeto Rdeča pika - širokokotni daljnogled

    PR, imel sem piko Zeiss Z point v lanskem letu pa sem jo zamenjal za širokokotni daljnogled Meopta 1-4x22KD, in mi ni žal!
    Glede na to, da se to optiko uporablja samo podnevi nisem razmišljal o proizvajalcih višjega cenovnega razreda.
    LP
    šakal

  4. #4
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Kako pa zgleda Hog-Plex- kriz za prasice?
    Tako:


  5. #5
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Vse bi bilo lepo pa prav pri tem Pig Plexu, če ne bi bilo tistega napisa na križu. Ja, prav slišite, na križ so šli napisat Pig Plex....
    Je prav moteče...

    Zato pa sta toliko bolj uporabna tale dva križa:

    FireDot Circle


    in

    klasični FireDot 4 (metric)


    Muzikant, bom potolažil Marinčiča, da lahko s križem za d.prašiča ustrelim tudi jelenjad pa še kaj zraven...


    Križ od Burrisa MTAC in TAC30 pa je takšen:

  6. #6
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Kako pa zgleda Hog-Plex- kriz za prasice? Povej to Marincicu ce upas, da kupujes optiko s krizem za prasice, po moje te brcne v rit.

  7. #7
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Ma jaz sem vx-r narocil drektno iz amerike....zadeva dela super.Zakaj ma tist napis zato ker so podobni ostali krizi tukaj mas pa preracunano povprecno hitrost prasca dolzino do njega in prehitke.tako da samo nastavis na crtico in uzges....Seveda v teoriji lepo in prav v praksi pa ni glih tako....Jaz sem ga uspel dobiti z CDS kupolicami. cca. 400eur v slovenijo.

  8. #8
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Sam bi ti priporocal 2-7x33 je zadeva veliko bolje uporabna.Mraka pa nesme vidati ne eden ne drugi.

  9. #9
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Refleksna pika ala Docter sight seveda omogoča hitrejše strele na blizu kot večina širokokotnih daljnogledov in še lažje je meriti z obema odprtima očema z njo. Je pa seveda res, da je tudi na pogonu dostikrat situacija, ko je treba oddat strel na 70+ metrov na bolj mirujočo divjad, takrat pa so ti daljnogledi mnogo bolj vsestranski.

    Od naštetih daljnogledov mi je Burris nekako bolj všeč, moram pa priznat, da ga še nisem imel v rokah. EU cena zanj je točno 499€, za Leupold pa 339€. Kljubv razliki v ceni bi se pa sam vseeno odločil za Burrisa, saj je dejansko narejen v ZDA in ne v Aziji. Bi pa na tvojem mestu verjetno premislil še o Delta Optical Titanium 1-4x24 za 570€. Ta je narejen na Japonskem in je za svojo ceno vsekakor dober nakup (tega sem testiral).
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  10. #10

    Privzeto

    Kaj pa menite o Bushnelu elite4200 1,25-4x24 osvetljen 4 križ?

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •