Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: Sršeni na preži

  1. #11
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Priporočam, da si pri čebelarju sposodite obleko ( klobuk z mrežo, čebelarsko jakno, rokavice,...). In še to morate vedeti, da ima gnezdo sršenov ves čas enega ali dva sršena stražarja. Tudi če zvečer počakaš, da gredo vsi v panj, imaš šanso, da te stražarji odkrijejo in ti popestrijo dan. Potem pa po presoji: WD 40 in požgeš še prežo, ali pa purpen in jih zalimaš za vedno.
    PS: tudi na forumu imaš primer, ko je en sršen ves čas na straži
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  2. #12

    Privzeto

    Trak iz blaga ali kakega drugega materijala obesiš pod streho, da ga veter premika. Načeloma se obnese, ker jih moti in si ne začnejo delati gnezda. Ni treba da je natopljen v karkoli. Najbolj se obnese na prežah, ki imajo štirikapnice (tam si tudi najraje naredijo gnezdo).

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pri nas smo imeli zanimivo štorijo. Enega so na preži nažgali, zato se jih je naslednji dan neuspešno lotil s šibrami. Gnezdo je preživelo obleganje in na vrsto je prišel minerec. Razstrelil je gnezdo in še par desk s preže je odletelo. Sršeni pa so nekaj zasilnega zgradili nazaj. Sledila je posebna enota, ki je napadla s kemičnim orožjem (poseben sprej za sršenja gnezda), prvi napad je bil kar uspešen, nekaj sršenov pa je tudi to preživelo. Napad so ponovili z drugim, močnejšim kemičnim orožjem, ki pa je bil na koncu le uspešen.....
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolga blatna vas(po Valvazorju)
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Prosim, da mi ne omenjate sršenov . Pred 12. leti so mi zrihtali še en rojstni dan.
    Za staro pravdo!

  5. #15

    Privzeto

    Citat tarfila je objavil: Pokaži objave
    ali pa purpen in jih zalimaš za vedno.
    purpen ne pomaga. Se prebije ven čez čas.

  6. #16

    Privzeto

    Kar se traka tiče, je že Polh odgovoril, saj obiskuje iste preže.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    718

    Privzeto

    Pred tremi leti sem prvič doživel bližnje srečanje s sršeni. Takrat me je "usekal" samo eden. Prestavil sem se na drugo prežo in nič posebnega ni blo. Naslednje leto pa .... Nič hudega sluteč sem splezal na prežo, na kateri nisem vedel da so gor. Ko sem prilezel do vhoda v prežo sem samo zagledal ogromno gnezdo in že je zapeklo. Jadrno sem jo ucvrl dol s preže. Mislil da bo tako kot pred letom. Da bom samo zamenjal lokacijo. Ja vraga. Po manj ko minuti močna reakcija na pike. Več jih je bilo. Srbečica po celem telesu, otečen obraz, mehurji na koži, slabost, klic lovskega tovariša in že sva drvela proti dežurni ambulanti, kjer sem preživel potem 2-3 ure. Od takrat imam pred sršeni spoštovanje.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo.

  8. #18

    Privzeto

    Citat gamsar je objavil: Pokaži objave
    ... Od takrat imam pred sršeni spoštovanje.
    Pravilno!
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #19

    Privzeto

    V primeru velikega gnezda je dobro najprej zmanjšati armado. Sposodi si čebelarsko obleko in jamarsko čelado. Zvečer, ko gredo v gnezdo se približaj s čelado v rokah (ne na glavi!!!) - imej prižgano karbidko. Armada s stražarji na čelu bo napadla - karbidko, ki jim bo pocvrla krila in jih kar lepo število onesposobila. Potem pa vreča pod gnezdo pa eno daljše rezilo na štilu. Odreži gnezdo, zavij v vrečo in bo naloga rešena. Lahko dodaš tudi okrepitve z kemikalijami.

    Če se malo alergičen ... pa najdi kakega gasilca pa naj ti posodi pripravek. Dobi se ga, vendar ni v prosti prodaji. Je pod velikim pritiskom, nese do kakih 6m daleč. Pazi da se ne zastrupiš.

    Gnezdo je potrebno odstraniti v vsakem primeru.

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •