Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: Naročnina na revijo Lovec

  1. #1

    Privzeto Naročnina na revijo Lovec

    Pozdravljeni

    tudi jaz sem se letos pridružila vašim vrstam, imam pa eno vprašanje na katerega mi do sedaj ni znal nihče iz naše lovske družine odgovoriti. Pri specifikaciji za plačilo članarine me je namreč zmotila postavka naročnina na revijo Lovec. Glede na to, da je moj oče lovec, živiva na istem naslovu menim, da še enega izvoda revije ne potrebujemo. Ali mogoče kdo ve kako naj odpovem naročnino? Naš UO mi zatrjuje, da se to ne da. Ali to drži?
    Hvala za odgovor in lep pozdrav!

  2. #2

    Privzeto

    Drži!
    Tudi sam sem povprašal na uredništvo o tej zadevi. Lahko sicer odpoveš, vendar se to pri plačilu članarine ne odbije. Povedali so mi, da lahko revijo pošiljam kakšni šoli ali kaj podobnega.
    Lp

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ne bodo ti hoteli odšteti naročnine, lahko pa ti uredijo, da ne boš prejemala svojega izvoda Lovca.
    Kar sprijazni se, to le LZS...
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #4

    Privzeto

    To je zagotovljen vir prihodka, kateremu se ne bodo odpovedali, čeprav po drugi strani zlatoustijo, da želijo članarino znižati in da je previsoka.
    A to je samo hinavščina, ker se nihče noče odpovedati svojemu delu pogače, pa naj za njo kaj naredi ali ne.
    Upam, da bodo nove generacije lovcev, ki prihajajo, to spremenile.
    Kot veliki naravovarstveniki (seveda bolj na papirju in širokoustenju kot zares), bi se morali že zdavnaj postaviti vštric z modernimi tehnologijami in dopustiti lovcem, ki to želijo, da to glasilo berejo le preko interneta. Tako bi prihranili naravi znatno število dreves in onesnaženje pri proizvodnji tega, lovcem pa v teh kriznih časih omogočili, da ta denar porabijo kje drugje.

    A to kar sem sedaj napisal je za LZS bogokletje, da ga težko najdeš večjega.
    Meni se še vedno nabirajo zapakirani izvodi Lovca. Zaenkrat jih še uspešno delim tistim, ki se za lovstvo zanimajo, a prav tako bi si tudi oni lahko prebrali vse na internetu, torej tudi to ni prava rešitev.

    Ja, lovska organizacija caplja z lepo zamudo za zgodovino in bo tam tudi ostala.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    To je zagotovljen vir prihodka, kateremu se ne bodo odpovedali, čeprav po drugi strani zlatoustijo, da želijo članarino znižati in da je previsoka. A to je samo hinavščina, ker se nihče noče odpovedati svojemu delu pogače, pa naj za njo kaj naredi ali ne.
    Upam, da bodo nove generacije lovcev, ki prihajajo, to spremenile.
    Kot veliki naravovarstveniki (seveda bolj na papirju in širokoustenju kot zares), bi se morali že zdavnaj postaviti vštric z modernimi tehnologijami in dopustiti lovcem, ki to želijo, da to glasilo berejo le preko interneta. Tako bi prihranili naravi znatno število dreves in onesnaženje pri proizvodnji tega, lovcem pa v teh kriznih časih omogočili, da ta denar porabijo kje drugje.

    A to kar sem sedaj napisal je za LZS bogokletje, da ga težko najdeš večjega.
    Meni se še vedno nabirajo zapakirani izvodi Lovca. Zaenkrat jih še uspešno delim tistim, ki se za lovstvo zanimajo, a prav tako bi si tudi oni lahko prebrali vse na internetu, torej tudi to ni prava rešitev.

    Ja, lovska organizacija caplja z lepo zamudo za zgodovino in bo tam tudi ostala.
    Članarina znaša med 8 in 13 Eur/mesec, koliko bi pa naj odbili ?

    Pravica do sprelmljanja Lovca na spletu je že dopuščena, enostavno pokličeš na LZS odjaviš tiskan izvod in ga bereš na spletu.

  6. #6
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Še zmeraj pa plačaš tiskani izvod,online je zastonj za vsakogar!

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    En pir na mesec manj pa si na nuli.

    Da ne bo spet kdo doktoriral, glede na znajnje in poznavanje tematike prikazano na Forumu, je za večino, Lovec zelo poučno in koristno čtivo.

  8. #8

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    En pir na mesec manj pa si na nuli.

    Da ne bo spet kdo doktoriral, glede na znajnje in poznavanje tematike prikazano na Forumu, je za večino, Lovec zelo poučno in koristno čtivo.
    Muzikant, spregledal si poanto in se vrtiš samo okoli zneska članarine.
    Ta me še najmanj boli. Sem že marsikdaj rekel, da bi zaradi mene bila lahko članarina tudi 200€, če bi zanjo tudi dobil primerno kvaliteto storitve. Skratka, če bi dobil, oz. bi živali dobile kolikor plačam.
    Tako da se ne vtikam v papirnati izvod lovca zaradi cene.

    Se pa vtikam v smislu naravovarstva. In če ta izvod prepustim nekomu drugemu, ki bi si vsebine ravno tako lahko ogledal na spletu, nisem prihranil nobenega drevesa in nisem nič manj onesnažil narave s proizvodnjo papirja in tiskanjem mojega izvoda.
    To, da se natisne neka revija ali glasilo na obarvanem papirju in se jo ovije v plastiko pomeni toliko in toliko škode naravi.
    Slovenski lovci imamo sedaj možnost ogleda preko spleta in zato bi morali vsi, ki se ga poslužujemo imeti možnost odjave svojega izvoda. Prejemajo in plačajo pa ga naj le tisti, ki papirni izvod še želijo.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Kako pa bi lahko Lovec nastajal, če bi vsi iz naravovarstvenih razlogov odjavili tiskan izvod ? Iz česa bi plačali avtorje prispevkov ?
    Last edited by muzikant; 21. March 2012 at 13:01.

  10. #10

    Privzeto

    Jaz ne razumem. Naša revija ima ustaljeno obliko in vsebino. Tudi kvaliteto tiskanja in papirja že vsaj 30 let.
    Kupim pa tudi Hrvaško in Srbsko. Slednja izhaja na 3 mesece. Ampak je kaj videti. Tako po kvaliteti kot vsebini.

    Muzikant, sumim, da provociraš.
    Revija se lahko financira iz članarine kot do sedaj. Samo stroškov tiskanja in pošiljanja ni.
    Last edited by alojz1; 21. March 2012 at 13:14.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •