Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: Leica servis

  1. #1
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto Leica servis

    Pozdravljeni, imam dvogled leica 8x56 geovid in se mi je nekaj pokvarlo v levem okularju... Ne da se ga več obračat za nastavljat dioptrijo... V sloveniji ne morem nikakor dobit pooblaščenega prodajalca, na leicini strani pa ni emailov in lahko samo komuniciraš preko uradnih zastopnikov, iz svoje države... No slovenije sploh ni mogoče izbrat... Kak nasvet kako do njih?

  2. #2
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Pošljite prosim daljnogled z opisom napake k nam na naslov:

    Optium d.o.o.
    Laporje 45a
    2318 Laporje

    Prosim priložite račun in garancijo in v roku 45 dni boste nato prejeli popravljenega.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  3. #3
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Optik-trade.si je objavil: Pokaži objave
    Pošljite prosim daljnogled z opisom napake k nam na naslov:

    Optium d.o.o.
    Laporje 45a
    2318 Laporje

    Prosim priložite račun in garancijo in v roku 45 dni boste nato prejeli popravljenega.
    Imam garancijo, računa ne najdem...

  4. #4
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Imam garancijo, računa ne najdem...
    Sem pripravljen plačat popravilo, v kolikor ni garancija in datum nakupa dovolj... Bil je pa pred 2 leti kupljen na e gunu...

  5. #5
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Potrjena garancija je dovolj, tudi brez računa. V primeru, da ni ob njem nobenega dokumenta pa bo morda potrebno popravilo plačati.

    Tudi, če gre za izdelek, ki je bil mehansko poškodovan in nato po res ugodni ceni prodajan na e-gunu ali e-bayu, ga je sigurno še možno popraviti.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  6. #6
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Optik-trade.si je objavil: Pokaži objave
    Potrjena garancija je dovolj, tudi brez računa. V primeru, da ni ob njem nobenega dokumenta pa bo morda potrebno popravilo plačati.

    Tudi, če gre za izdelek, ki je bil mehansko poškodovan in nato po res ugodni ceni prodajan na e-gunu ali e-bayu, ga je sigurno še možno popraviti.
    Jutri ti pošljem zadevo...

    Drugač sem optiko kupil novo, to okvaro sem odkril ena 2 meseca nazaj... čudno mi je, ker nisem nikamor udaril vsaj ne da bi vedel, ni pa niti minimalnih znakov poškodbe, samo dioptrije na desnem okularju se tako rekoč ne da več vrtet...

  7. #7
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Tomaž meni se je to pripetilo na Breserju in glede na ceno cca150e sem se sam lotil raziskovanja in kmalu ugotovil v čem je hakeljc. Nastavitev je narejena tako da so vsi trije navoji končni in ne neskončni , vendar nastavljen je samo tisti z katerim nastaviš čisto sliko oba torej osnovni ki drži tubo je zalepljen z verjetno Loctitom in zgornji ki drži lečo tudi.Vmesni pa ima možnost recimo pol obrat v levo in pol v desno nato pa se zaradi tega ker pride do momenta ko se zategne ustavi, diferenca je le pol oziroma malo več obrata. In seveda če popusti lepilo na osnovnem navoju ga z nastavljanjem zategneš in stvar ne deluje več. Jaz sem svojo kukalo popravil vendar saj pravim gre za nizkocenovni ampak zelo uporaben daljnogled s katerim sem zadovoljen. Z Laico pa bi pač poskusil pri serviserju saj je napaka precej dražja kot 150e če je ne uspeš popraviti.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #8
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Tomaž meni se je to pripetilo na Breserju in glede na ceno cca150e sem se sam lotil raziskovanja in kmalu ugotovil v čem je hakeljc. Nastavitev je narejena tako da so vsi trije navoji končni in ne neskončni , vendar nastavljen je samo tisti z katerim nastaviš čisto sliko oba torej osnovni ki drži tubo je zalepljen z verjetno Loctitom in zgornji ki drži lečo tudi.Vmesni pa ima možnost recimo pol obrat v levo in pol v desno nato pa se zaradi tega ker pride do momenta ko se zategne ustavi, diferenca je le pol oziroma malo več obrata. In seveda če popusti lepilo na osnovnem navoju ga z nastavljanjem zategneš in stvar ne deluje več. Jaz sem svojo kukalo popravil vendar saj pravim gre za nizkocenovni ampak zelo uporaben daljnogled s katerim sem zadovoljen. Z Laico pa bi pač poskusil pri serviserju saj je napaka precej dražja kot 150e če je ne uspeš popraviti.
    Ma ja sej bi se lotu sam to popravljat, ma problem bo, če res ne rata, pol bo šla še garancija v maloro... Tako da bom poslal, pa nej naredijo da bo prav...

  9. #9
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Ma ja sej bi se lotu sam to popravljat, ma problem bo, če res ne rata, pol bo šla še garancija v maloro... Tako da bom poslal, pa nej naredijo da bo prav...
    SEveda saj to sem ti glede na ceno tvojega daljnogleda tudi svetoval

    LP Miha
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Pri Leici radi komplicirajo, zato je pomembno da res priložiš zahtevana potrdila.

    Pomembno je tudi če si kupil pri pooblaščenem trgovcu, saj bodo preverjali po serijski številki.

    Upam, da niso potrdili garancije kar z eno x štampiljko, daljnogled pa je uvožen iz USA. To se je na veliko delalo v zlatih časih EUR/$.


    Če boš zadostil vsem njihovim zahtevam, pa te lahko čaka tudi kakšno pozitivno presenečenje.

    Meni so naprimer pokvarjen daljinomer 900, zamenjali z novim 1200.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •