Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 50

Tema: Sprozilec-cervena zastava

  1. #31

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    ...
    in tvoja spodnja slika kaže sprožilec brez varovanja. Varovana je udarna igla.
    To pa na jugomauserju ni možno (moje mnenje). Iglo varuje sistem M48 ali starejše variante.
    Hočeš reči, da ta varovalka udarne igle, ki je na drugi sliki (svetli mehanizem) ne gre na jugomauser? V čem pa je razlika zaklepa M70, torej pofotkanega mehanizma in recimo Predužeče44 Mauserja? Jaz je ne vidim, pa imam oboje doma. Še več, oba zaklepa brez problema zamenjam med puškama.
    In točno tako varovalko si jaz želim. Tinko, kje in kako si jo naročil?
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #32

    Privzeto

    Vidim, da nisi srečen, če ni vsaj nekaj mimo teme. Brez mojega posta bi verjetno lepo nadaljevali. Nekdo ki išče pa kaj o zastavi pa sredi teme bere stran ali dve o blaserju.

    Pa dovolj nepotrebnega smetenja. Naj presodi moderator...

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Toliko kot zgornji komentar.
    Ali te moti pestra debata, ali pa pogrešaš zmerjanje in prepire.

  3. #33

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    To pa na jugomauserju ni možno (moje mnenje).
    Imel sem dve starejši karabinki. Šele sedaj sem videl, da imajo novejše tudi varovanje igle na zaklepu.

  4. #34

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Imel sem dve starejši karabinki. Šele sedaj sem videl, da imajo novejše tudi varovanje igle na zaklepu.
    "Sodobna" Zastava M98 ima klasično krilno varovalko.
    In če prav razumem, bi se morala varovalka, kot jo je pokazal Tinko na svetli sliki zamenjati enostavno z novo spojnico in priloženo varovalko. Taka varovalka, ki varuje iglo in je tako najsigurnejša, v tej izvedbi ni ovirana z nižjo montažo optike.
    Jaz bi kljub temu poleg te obdržal še varovalko prožilca razen seveda, če ni ta Tinkova varovalka igle zmožna tihega in enostavnega premika s palcem. Razmišljam o nabavi...
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #35

    Privzeto

    Ej doktorji, vse to se čudovito lahko spremeni z izdelki Timney z stransko varovalko ali brez, porem tudi z Recknaglom, Voere, Forest. pa bi se še kaj našlo.

  6. #36
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Hočeš reči, da ta varovalka udarne igle, ki je na drugi sliki (svetli mehanizem) ne gre na jugomauser? V čem pa je razlika zaklepa M70, torej pofotkanega mehanizma in recimo Predužeče44 Mauserja? Jaz je ne vidim, pa imam oboje doma. Še več, oba zaklepa brez problema zamenjam med puškama.
    In točno tako varovalko si jaz želim. Tinko, kje in kako si jo naročil?
    Obe se da dobit, to ki ti gledaš, jo lahko najdeš v katalogu od era recknagel... samo moreš zamenjat komplet zadnji del zaklepa...

    Drugač pa ni najbolj pametno menjavat zaklepa, to upam da veš...

  7. #37

    Privzeto

    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    Ej doktorji, vse to se čudovito lahko spremeni z izdelki Timney z stransko varovalko ali brez, porem tudi z Recknaglom, Voere, Forest. pa bi se še kaj našlo.
    Ja, izgleda res tako. Žal so informacije pri nas skope in tako smo mi vajenci odvisni predvsem od debate na forumih in tistih internetnih strani, ki jih razumemo. Doktorjev je pa bolj malo tu, oz. nam ne privoščijo kakšnih pravih podukov. Za Recknaglom že brskam, prvič vidim, hvala.
    LP in en "ejga" na vaš konec!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #38

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Drugač pa ni najbolj pametno menjavat zaklepa, to upam da veš...
    Dozdeva se mi, točne razlage pa ne vem. Lahko podaš kaj več informacij?
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #39
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Dozdeva se mi, točne razlage pa ne vem. Lahko podaš kaj več informacij?
    Sem odprl temo zaklep crvena zastava...

  10. #40
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Fantje sam ste politicarji.4.strani o varovalkah za m70 pa se kar ni sigurnega odgovora.....ne zanimajo me blazerji,m48,m808 in podobne zadeve ampak m70 (ki imajo vse isti sistem kot je na prvi sliki) in timney sprozilec.Torej ce kda link tocno taksenega kot rabim,brez dvojnih varovalk,in da nebo na koncu brez varovalke.
    A je to res tako zakomplicirano ali pa jaz kompliciram

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •