Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 50

Tema: Sprozilec-cervena zastava

  1. #11

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Kaj bi če bi te žena pustila bil en od uni z malimi t.... Drugač Blaser je zakon, ne se zajebavat... :icon_:
    Brez zajebavanja, Blaser je daleč od tega, da bi bil "zakon".
    Uspešen v prodaji je predvsem zaradi postavljaštva. Jih poznam kar nekaj, ki jim je žal, da so iz klasičnega mauserja šli na to švabsko skrpucalo, ki ga sedaj preklinjajo.

    Da se vrnem na temo. Po mojem osebnem mnenju na dober karabin, kar Zastavina krepela vsekakor so, spada prožilec brez naprožil, torej je tudi ta Timmney dobra izbira. Se pa da z enostavnim puškarskim posegom tudi original lepo olajšati. Obvezno pri teh zadevah pa je imeti dobro staro klasično krilno varovalko. Varnost, priročnost in natančnost so potem skupni imenovalci tako lepo urejene klasike, ki jo ne more prekosati še tako nobel novotarija.
    In seveda kopito po meri je tudi eden od osnovnih pogojev nasploh dobrih pušk.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #12
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Brez zajebavanja, Blaser je daleč od tega, da bi bil "zakon".
    Uspešen v prodaji je predvsem zaradi postavljaštva. Jih poznam kar nekaj, ki jim je žal, da so iz klasičnega mauserja šli na to švabsko skrpucalo, ki ga sedaj preklinjajo.
    Ko ga boš imel in te bo razočaral se javi... Do takrat pa nabijaj o stvareh, ki jih imaš, o ostalih pa povej svoje mnenje, ne pa rekla kazala...

    Ja meni je puškar dodelal sprožilec na cz85 .223 in je res druga pesem... Je pa prednost v timney in podobnih prožilcih, da se vsakokrat ob enaki teži prožijo in so povrh še nastavljivi...

    Kot pa sem že neštetokrat reku, zagovarjam tapravi sprožilec in ne naprožila...

  3. #13

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Kot pa sem že neštetokrat reku, zagovarjam tapravi sprožilec in ne naprožila...
    To sem jaz dojel šele po nabavi blaserja

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Brez zajebavanja, Blaser je daleč od tega, da bi bil "zakon".
    Uspešen v prodaji je predvsem zaradi postavljaštva. Jih poznam kar nekaj, ki jim je žal, da so iz klasičnega mauserja šli na to švabsko skrpucalo, ki ga sedaj preklinjajo.
    Zadel si bistvo, kdor ne zazna razlike med Blaserjem in Mauserjem ga ne rabi, puško uporablja v okoliščinah, kjer prednosti ne pridejo do izraza

  5. #15

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Ko ga boš imel in te bo razočaral se javi... Do takrat pa nabijaj o stvareh, ki jih imaš, o ostalih pa povej svoje mnenje, ne pa rekla kazala...
    Ni "rekla kazala", vse te puške sem imel v rokah in so informacije direktno od "akterjev".
    Je pa razumljiva reakcija lastnikov Blaserjev, podobno tako kot če komu BMW stadlaš.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #16

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Zadel si bistvo, kdor ne zazna razlike med Blaserjem in Mauserjem ga ne rabi, puško uporablja v okoliščinah, kjer prednosti ne pridejo do izraza
    Zanimiva misel. Kakšne pa so prednosti R93tke napram dobro spedenanemu Mauserju za lovsko rabo? Pustimo sedaj polproizvode in se osredotočimo na lepo obdelano in prirejeno klasiko, kar v končni fazi da približno enako nabavno ceno.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Brez zajebavanja, Blaser je daleč od tega, da bi bil "zakon".
    Uspešen v prodaji je predvsem zaradi postavljaštva. Jih poznam kar nekaj, ki jim je žal, da so iz klasičnega mauserja šli na to švabsko skrpucalo, ki ga sedaj preklinjajo.
    bi te prosil , da če jih poznaš jih naštej in ne govori nekaj kar si slišal , ker na forumu jih je kar nekaj ki to zadevo uporabljajo , pa ti povem , da imajo tudi zastave in mauserje v shrambi, osebno imam r93, zastavo, M98, anshutz (prožilet yewel) pa mi za skoraj za vse love najbol paše r93, ostali pa nimajo vrednosti, da bi se mi jih splačalo prodati in naj ostanejo v zbirki.
    glede proženja pa trše kot je proženje manj napak bo na lovu.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Zanimiva misel. Kakšne pa so prednosti R93tke napram dobro spedenanemu Mauserju za lovsko rabo? Pustimo sedaj polproizvode in se osredotočimo na lepo obdelano in prirejeno klasiko, kar v končni fazi da približno enako nabavno ceno.
    pri hitrih strelih na pogonih ima zelo bistveno prednost...

  9. #19

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    pri hitrih strelih na pogonih ima zelo bistveno prednost...
    No vidiš, ta argument sem pričakoval med prvimi.
    In ker tega ne počnem, torej ne oddajam več strelov na pogonih, oz. se pogonov vedno raje sploh ne udeležujem več, mi R93 ne pomeni nobene prednosti, pa čeprav sem se že pred leti spogledoval z njo. Je bila pač tudi ocenjena za puško leta, a kot rečeno, več šminke kot gole uporabnosti.
    Za pogone na način kot opisuješ (če bi jih izvajal), bi danes imel raje Browningov polavtomat ali level riflico.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #20

    Privzeto

    Krajša puška pri enako dolgi cevi
    Lažje repetiranje
    Varovalka, ki je v bistvu napenjalo vzmeti. In jo tudi odpustimo, če ne streljamo.
    Nastavljivo proženje brez naprožila. Nad zadnjim sem še posebno navdušen.
    in za tiste, ki radi komplicirajo in imajo preveč denarja
    -menjalne cevi za različne kalibre,
    - blaserjeva montaža kar omogoča menjanje npr daljnogleda z red pointom brez vmesne nastrelitve (če gremo na prašiče npr)
    Pa še kaj bi se našlo.

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •