Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 29

Tema: Swarovski Z6i BT L 2,5-15x56 ter 2-12x50

  1. #11

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Z4i v taki povecavi ne obstaja, tvoje ugotovitve o uporabnosti pa so smesne.
    Se strinjam, ampak zaboga, malo lepše pa lahko poveš

  2. #12

    Privzeto

    v tašni povečavi res ne obstaja hehee moja napaka 3-12x50.
    Glede uporabnosti je napisano moje osebno mnenje, ki pa je seveda naletelo tudi na neodobravanja.

    Jaz imam na R8 Professional + z4i 3-12x50. Po enoletni uporabi in ker uporabljam puško za vse povsot lahko rečem, da je dobra kombinacija, bi pa sigurno zdaj kaj spremenil. A vsake oči imajo svojega malarja

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Je pa Muzikantova ugotovitev pravilna!
    V souporabi imam očetovo puško z daljnogledom z6i 2-12x50, daljnogled je za vse razmere in oblike lova "majka božja", le za neko bolj resno streljanje na tarčo zaradi te pike ni najbolj posrečen. Pika v sredini pokrije cel center, desetko, (sicer se center skozi piko vidi, vendar to ni to, obstaja dosti boljših križev za streljanje v papir).

  4. #14

    Privzeto

    Citat pzaksek je objavil: Pokaži objave
    Glede uporabnosti je napisano moje osebno mnenje, ki pa je seveda naletelo tudi na neodobravanja.

    Jaz imam na R8 Professional + z4i 3-12x50. Po enoletni uporabi in ker uporabljam puško za vse povsot lahko rečem, da je dobra kombinacija, bi pa sigurno zdaj kaj spremenil. A vsake oči imajo svojega malarja
    No pa smo tam. Da je to tvoje osebno mnenje, bi lahko takoj napisal.
    Imaš vrhunsko opremo, ki bi jo vsak zavidal, ti bi pa kaj menjal. Čeprav še ne veš kaj, sploh pa ne,zakaj. Sedaj bi te samo še rad videl streljati, da bo slika popolna. Vesel bi bil, če bi ovrgel moje že znano mnenje in pokazal, da svoje orožje tudi kvaliteti primerno obvladaš.
    Pa brez zamere. Imam pač slabe izkušnje z tako zahtevnimi lovci.

  5. #15

    Privzeto


  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat pzaksek je objavil: Pokaži objave
    v tašni povečavi res ne obstaja hehee moja napaka 3-12x50.
    Glede uporabnosti je napisano moje osebno mnenje, ki pa je seveda naletelo tudi na neodobravanja.

    Jaz imam na R8 Professional + z4i 3-12x50. Po enoletni uporabi in ker uporabljam puško za vse povsot lahko rečem, da je dobra kombinacija, bi pa sigurno zdaj kaj spremenil. A vsake oči imajo svojega malarja
    Kaj bi pa spremenil in zakaj?

    Lahko mi prodaš puško, jaz bom zelo zadovoljen z njo in ležalo bo vse od 0-300m.

  7. #17

    Privzeto

    kaj pa balistična kupola" BT" kako deluje ali je določena samo za določene razdalje ali je lahko nastaviš tudi na 140 metrov kako je kaj s tem

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat gamsletnik je objavil: Pokaži objave
    kaj pa balistična kupola" BT" kako deluje ali je določena samo za določene razdalje ali je lahko nastaviš tudi na 140 metrov kako je kaj s tem
    Lahko jo nastaviš na 4 poljubne razdalje, najmanjša razlika je 1 klik.

    Deluje tako, da obračaš gibljivi del kupole do posameznih barvnih markacij in s tem posledično spremninjaš položaj križa.

  9. #19

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Lahko jo nastaviš na 4 poljubne razdalje, najmanjša razlika je 1 klik.

    Deluje tako, da obračaš gibljivi del kupole do posameznih barvnih markacij in s tem posledično spremninjaš položaj križa.
    Če pa je to komplicirano pa si zapomni balistično krivuljo tvojega naboja in enostavno pomeriš toliko višje. Iz prakse vem, da večina lovcev pretirava in so streli previsoko.
    Veliko pomaga že to, da je puška nastreljena na drugo ničelno točko (150 - 200m, odvisno od naboja) Potem je do 300m potrebna minimalna korekcija. Dlje pa običajno ne streljamo.

  10. #20
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Vseeno bi lahko par besed rekli na temo Swarovskih in njihovih osvetljenih ter neosvetljenih križev.

    Vsi se lahko strinjamo, da Z6/Z6i spadajo med najboljše lovske strelne daljnoglede na svetu. Kljub temu pa to niti slučajno ne pomeni, da so popolnoma brez napak.

    V primeru, da nimajo osvetlitve križa (Z6) obstaja na trgu kar nekaj daljnogledov, ki imajo boljše namerilne križa za uporabo v mraku. Roko na srce, nekateri konkurenti imajo tudi svetlobno prepustnost toliko boljšo, da se da to opaziti. V končni fazi so že Z4i bolj svetli od Z6i.

    Tehnologija osvetlitve križa v Z6i serije je v praksi zelo uporabna in ji v lovišču ni kaj dosti za očitati. Kljub temu pa lahko iskreno rečemo, da znajo drugi to narediti še boljše (S&B FlashDot, Zeiss Varipoint).

    Upam, da me ne bo kdo razumel narobe. Kot celoten paket so Z6(i) daljnogledi odlični, ampak so pa področja, kjer bi lahko še napredovali.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •